Izraelské ultimátum je o ničem, protože Izrael chce válku

Jednou vystřelí rakety Izraelci jindy zase Palestinci. Tohle není nějaký ping pong, ve kterém jde o vysoké skóre ověnčené zlatou medailí a salvou potlesku. Počet vystřelených “míčků” nepředstavuje větší čísílka na černých tabulích. Vyšší počet “míčků” tady představuje desítky, stovky a možná tisíce mrtvých lidí, kteří ani omylem nemůžou za pár pomatenců na obou stranách ideologické barikády. Netanjahu si pomocí tanků a vystřelených raket vytváří image nekompromisního ochránce Izraele. Před nadcházejícími volbami se tváří jako obrovský geroj ochotný za každou cenu ochránit tolik sužovaný izraelský lid. Co na tom, že stejný geroj porušuje mezinárodní právo a sám svou ultranacionální politikou přispívá k palestinským raketám, které představují jednu jedinou reálnou zbraň v rukou Palestinců. Střílení raket, munice nebo jiného projektilu, je nechutné. Neměli by se toho dopouštět jak Palestinci, tak Izraelci. Jenže kdo je tady větším viníkem? Je to Izrael aplikující apartheid na svém území, nebo to jsou lidé vystrašeni z izraelských tanků a stíhaček?

V tomto konfliktu se viníci hledají těžko. Tady ani nejde o to, kdo s raketami začal první a kdo jak reagoval. Tady jde především o ukončení vraždící mašinérie, ve které umírají malé děti. Jsou snad malí Palestinci teroristy? Jsou snad starci a ženy teroristy? je teroristou zemědělec nebo obyčejný obyvatel palestinské vesnice? Rozhodně není. Celý národ nemůže trpět za činy několika pomatenců. Ale jak takový pomatenec vzniká? Jednoduše.

V noci přijede do palestinské vesnice izraelská armáda a jako gestapácké jednotky příslušníci armády vyhodí obyvatele domků na ulici, kde s každým obyvatelem palestinské vesnice zacházejí ještě hůř jak s jatečním zvířetem. Facky udělené izraelským vojákem otci přítomného chlapce, tak vyvolávají novou nenávist, která je během let dětského života kumulována dalším těžkým násilím. Rakety, nálety, stíhačky, ničení domů, sledování násilí na ulicích, protiprávní jednání izraelských vojáků a dvojí právo v Izraeli vytvářejí v některých lidech celkem pochopitelně nové “teroristy”. Teroristé z Izraele útočí na teroristy z Palestiny. Izrael vznikl sám z terorismu a nyní vyčítá okupované zemi používání terorismu? Ono slovo terorismus je lehce zneužitelné a často záleží na politické vůli co je a co není terorismus. Zabíjení na obou stranách je špatné, ať je z jakéhokoli důvodu. Lidský život je nejcennější.

Izrael varoval Hamás, že zvýší svou ofenzívu v pásmu Gazy, pokud do 36 hodin nepřestane raketové ostřelování Izraele. Tanky u hranic Gazy, radikálové ve vedení Izraele i v protější Gazy, neochota ustoupit a neochota projevit se jako “slaboch”, to všechno na obou stranách může za veškeré neštěstí. jeden nechce přestat, aby neposkytl druhému nějakou výhodu k většímu, ještě horšímu útoku. Izraelský ministr Yuval Steinitz hovoří o jakési křižovatce. O křižovatce k umírněnému stavu a o křižovatce vedoucí k válce. Generalita s politiky hovoří o křižovatkách, zatímco obyvatelé Izraele a Gazy dobře vědí, že bude válka.

Izrael na rakety reaguje přehnaně. Proč slovíčkaření izraelských politiků připomíná dávné argumentace heydrichiády? Mají snad v Tel Avivu také rozpočteno, kolik nevinných životů stojí smrt jednoho izraelského vojáka? Na Blízkém východě je všechno řešeno pomocí radikalismu a extrémismu. Místo, kde násilí je řešeno násilím, nepřináší nic dobrého. Izrael s Hamásem vede v Káhiře politická jednání. Izrael zastaví útoky na Gazu pouze v tom případě, pokud přestanou proudit palestinské rakety na Izrael. Izrael také požaduje po Hamásu svolení k vojenskému pronásledování  teroristů v případě chystaných nebo provedených útoků proti Izraeli. Jinými slovy, země Davidovy hvězdy žádá o vytvoření nárazníkového pásma ve východní Gaze. To jsou požadavky, se kterými Hamás podle slov Moussi Abu Marzuka nebude Hamás ani v nemenším souhlasit.

Palestinci požadují ukončení mnohaleté blokády Gazy. Tato blokáda se podepsala na životech mnoha obyvatel okupovaného území. Blokáda ve spojení s Operací Lité olovo (během které Izrael doslova rozdupal Gazu na kusy) vytvořila z Gazy neobyvatelnou zónu, ve které ve velmi nuzných podmínkách musí žít pod vojenskými útoky izraelské armády více jak 1,7 milionu obyvatel. Dohoda v Káhiře nebude zcela jistě uzavřena. Vše je nastaveno tak, aby k dohodě nedošlo.

Tohle je spor, ve kterém jsou domácnosti civilistů, včetně jejich vlastních životů, rukojmími izraelského i palestinského terorismu. Daleko větším teroristou je zde Izrael, který se rozhodl zabíjet všudypřítomné civilisty. Zatím nic ani omylem neukazuje na zmenšující se raketové útoky. Palestinci a Izraelci používají přehnaně výbojnou rétoriku. Oficiální statistika hovoří o 80 zabitých Palestincích a 3 Izraelcích. Už tato statistika vypovídá cosi o povaze celého konfliktu. Letecký útok izraelské armády na Aheda Jabariho otevřel izraelským nacionalistům dveře k dalšímu stupni páchané genocidy,

Izrael v Gaze útočí záměrně na novináře, kteří se snaží informovat svět o skutečném, nikoli ideologickém dění v Gaze. Izrael jedná nelidsky a útočí na cíle, na které by nikdy útočit neměl. Mezinárodní federace novinářů vyzývá OSN k prošetření izraelských útoků na novináře. Dnes, 19. listopadu 2012 podnikla země Davidovy hvězdy letecký útok na  Al-Sharouk Media Center. Desetipatrová budova byla napadena kvůli čtyřem Izraelem pronásledovaným lidem. Spolu se čtyřkou provinilců mělo zemřít mnoho dalších novinářů pracujících v  novinářském komplexu  Al-Sharouk Media Center.

Šest novinářů bylo zraněno po předchozím izraelském náletu na dvě budovy mediálních společností. Terčem útoků izraelských raket jsou také kanceláře zahraničních zpravodajských společností. Izrael záměrně útočí na výškové budovy, ve kterých mají některé zahraniční zpravodajské společnosti své kanceláře . Terčem takových útoků jsou Sky News, italská RAI, německá ARD, Kuvajt TV nebo televizní stanice Al Aksa. Žádný novinář si není jistý v Gaze svým životem, protože izraelské rakety záměrně otočí na přítomné novináře.

Izrael nálety na novináře porušuje mezinárodní právo. Ostatně, mezinárodní právo porušuje Tel Aviv v mnoha případech. Netanjahu chystá další Lité olovo, při kterém bez lítosti zemřou další nevinní lidé.