Dědečci ruských nácků se musí v hrobech obracet

Rusko patří Rusům, zaznělo 4. listopadu moskevskými ulicemi. Šest tisíc neonacistů, těch ultrakonzervativců tolik se podobajících hradním klerofašistům z českého D. O. S. T.  vpochodovali jako jeden muž po vzoru esesáckých gestapáčků do turisty přeplněných uliček. Moskva patří Moskvanům, a proto si partička holohlavců v tričkách s lebkami a německými nápisy zahajluje přímo u kremelské zdi. Inu proč ne.  Peking se může pyšnit důchodci provozujícími thaj-ťi za ranního rozbřesku, Moskva má mladé nácky jako ukázku dekadence Putinova režimu. Propagace homosexuality je v Rusku zakázaná, kdežto eskapády neonacistů skrývajících se za pravoslavnou církev představují v očích ruské exekutivy mnohem menší nebezpečí.

Šest tisíc nácků a šest tisíc policistů. Taková byla moskevská neděle listopadu 2012. Novodobými symboly neonacismu ověšení mladíci v den čtyřstého výročí vyhnání polsko-litevských vojsk z Moskvy pošlapali památku všech padlých. Desítky milionů mrtvých za Druhé světové války jako výkonné turbíny rotovaly ve svých hrobech. To, proti čemu bojovali, pochodovalo moskevskými ulicemi. Hitlerovi se sen nesplnil. Museli přijít “praví” Rusové, aby pošlapali to, proti čemu kdysi dědové kindernácků bojovali. Neonacismus slavil další ze svých svátků. Veřejnost se dozvěděla o spojitosti mezi ultrakatolíky a neonacisty.

Lidé podobní českému Semínovi pošlapávali práva všech Rusů. Ve jménu Bible, ve jménu víry jako novodobí křižáci vyšli bojovat proti imigrantům. Jak moc by rádi ti pomatenci potkali nějakého přistěhovalce. Ihned by si jako jejich řečtí kolegové ze Zlatého úsvitu uhasili žízeň na neštěstí jiného, slabšího člověka. Hrdinové s uměním zabíjet a ničit pošlapali svou nečistotou moskevské ulice. Všechno ruské bylo 4. listopadu zničeno. Hákáč milující chátra povstala, aby obyčejným lidem ukázala, kam ještě ruský národ může klesnout.

Imigranti jsou viníky všeho zla, proto neonáckové volají, jako Klausem opěvovaný Petr Mach, po zrušení ochranářských protirasistických zákonů. Ty zatím nedovolí rasistickým zmetkům společnosti tyranizovat odlišné. Ve slovech neonácků nemají menšiny místo, protože vyvolenými jsou pouze jedni. Ve jménu šílenců povstane nová rasa Árijců bez mozku a jakékoli špetky rozumu. Nedělní ksichtíky podnapilých výrostků ukázaly jak vypadá rozumový mezistupeň mezi šimpanzem a člověkem. Je to neonácek, ubohý klerofašista tolik v Čechách nalézající vlídné slovo u hradního pána, Václava Klause.

Černé brýle, chirurgické roušky, kapuce nebo obyčejné šátky. To jsou běžné propriety neonácků stydících se na veřejnosti za své názory. Hrdinové vyřvávající jako hulmani do okolí svá nekonečná přání, jsou ve svém nitru poseroutkové využívající davové hysterie. Celému průvodu vévodili představitelé ortodoxní církve. Jako by dávali najevo, kdo je v novém Rusku pánem. Milostné kroužení patriarchy Kirilla s Putinem vynáší své ovoce. Církev zažívá zlaté časy, ve kterých není problém pronášet městem kříže s nápisem “Pravoslaví nebo smrt”. Proč najednou celé chování pravoslavných knězů připomíná chování Vatikánu za hitlerovského Německa? Tehdy církev v rámci uchování moci často asistovala v nechutnostech neonacismu. Tady, jak všichni můžeme vidět, církev ve svém zvyku pokračuje.

Pravoslaví je rasistické, a proto všichni věřící musejí prosazovat stejný rasismus? V Bibli podle účastníků neonacistického pochodu není žádná zmínka o toleranci, a tak si pravoslavní kněží hrají na další neonacistický mezistupeň? Šílenci oslavovali dalšího šílence Anderse Breivika, který v Norsku provedl nechvalně známý útok a zabil tak na 77 mladých lidí. Náckové spolu s pravoslavnou církví představují nový fanklub šílence Breivika? Možná by se mohli společně složit pro vánoční dárek do luxusní norské věznice.

Představitelé pravoslavné církve stojí stejně jako ruští Kozáci proti přistěhovalcům. Vyznání velebící Boha uráží sebe samotné příklonem k extrémismu. Extrémisté na poli Kozáků a trapných neonacistů  vyvolávají v Rusku další napětí, které je ideologicky kryté pravoslavnou církví. Nacionalista Putin, nacionalistická církev, nacionalističtí neonacisté. To je ohavné spojení. Jakoby ruské prostředí evokovalo částečné Hradní konstelaci. Nacionalista Klaus a jeho klerofašistická D. O. S. T. spolu s  ultranacionálními Svobodnými vytváří líheň českého ultranacionalismu, ve kterém se mohou výkaly české společnosti fotografovat v kanceláři prezidenta republiky.

Moskevská neděle byla především o hlouposti neonacistů, patolízalství církve a oslavě nenávisti, šovinismu a neonacismu.