Úkolem ProAltu je kontroverznost, proto viní Nečase z metylalkoholové aféry

ProAlt používá příliš silná slova, když předem viní Nečasovu vládu z viny nad metanolovou aférou. Proč levice používá demagogická zvolání, když je předem jasné, že za metanolovou aférou nemůže jen tato ale i všechny předešlé vlády. Současný ministr Kubice dříve vlastnil detektivní agenturu a tato agentura zjišťovala pro jeden lihovarnický podnik stav černého obchodu s lihovinami. Pokud je známo, tato zpráva říká, že na vině jsou všechny polistopadové vlády, které se podílely na správě tohoto státu.

Bývalí elitní detektivové v médiích sami říkaí, že se jenom čekalo na podobný kiks, kdy začnou umírat lidé. Černý obchod s lihovinami se dávno vymknul z rukou. Na vině není ODS za Předsednictví Petra Nečase, na vině se podílí z obecného hlediska ta modrooranžová eskadra vládnoucí tomuto státu. Je to právě ODS s ČSSD, kteří vládnou a díky voličům si předávají moc jako na nějakém štafetovém běhu. Levicová hnutí jsou hloupá, pokud tvrdí, že metanolová aféra je chybou pouze pravicové Nečasovy vlády a ty ostatní levicové jsou z obliga.  To je absolutní nesmysl.

To, co se nyní děje. To, co všichni vídáme v televizích, to je jenom ledovec toho, co se po celá desetiletí dělo a nadále děje. Česká republika od polistopadových dob není schopna kontrolovat černý obchod a není schopna postihovat obchodování s nelegálními lihovinami. Na tom se podepsaly vlády ČSSD i ODS rovnou měrou. Jakákoli ideologická zvolání hovořící o naprostém opaku jsou hloupostí odporující skutečnému stavu věci.

Server Česká pozice dokonce o metanolové krizi hovoří jako o problému bez viníka. Na jedné straně jsou kriminálníci toužící po obrovských ziscích a na druhé straně je neschopný stát, který sice má zákony a soudy, ale nemá dostatečné kontrolní a represivní složky státu, které by vynucovaly dodržování všech platných norem.  Desítky let platná praxe v kontrolních orgánech nyní sklízí své ovoce. Najednou se občan dozvídá, že inspektoři kontrolních orgánů vyrážejí do ulic na kontroly provozoven a výroben alkoholu. Co dělali tito kontroloři před metanolovou aférou? Seděli v teplých kancelářích, nebo jednoduše chyběli  v práci, protože stát na kontrolní činnosti léta šetří a nezajistí potírání černého obchodu dostatkem kontrolorů?

Stát si zvykl na kolky. Obecně vytvořil nějaké pseudoopatření aby zajistil příjmy státu ze spotřebních daní. Podle médií celníci, policie a dokonce i kontroloři dělají co mohou. Jenom ti lidé tak nějak slepnou a umírají….Všechno je z mediálního pohledu správně, jen ten výsledek tak nějak pokulhává. Proč by tedy nepřišla levicová média s levicovými hnutími jako je ProAlt a proč by toho všeho nevyužila  útoku na pravicovou vládu. V této zemi se nenosí být korektní. Být korektním v České republice je spojováno s rasismem a hloupými, protilidskými tvrzeními.

Být korektní spíše v České republice znamená lhát. Takže média jsou korektní, když nadržují pravicové vládě nebo naopak opozici. Kdyby najednou protivládní hnutí začala tvrdit, že na vině v metylalkoholové aféře jsou namočeni levičáci i pravičáci. Najednou by ProAlt ztratil na mediální kontroverznosti. Úkolem protivládních konferencí je kontroverznost, nikoli nějaká politická pravdomluvnost. Tady postačí, pravdivá hláška: “Kdyby státní orgány konaly, nemuselo se nic stát”, to vše je samozřejmě myšleno pouze na tuto vládu a dá se to samozřejmě prokázat statistikami z roku 2011, kdy podle údajů celní správy došlo k zabavení pouze 1500 hektolitrů nezdaněného alkoholu. Podívejte se, pod Nečasem stát nekoná.

Jak jednoduché manipulování s lidmi. Ano, statistiky jasně říkají, že celní správa nekontrolovala zřejmě dostatečně, ale zároveň celní správa, soudě podle dostupných informací, nekonala nikdy efektivně, a to jak za ČSSD, tak za ODS. Chceme-li hovořit o selhání vlád, vyjmenujme tedy všechny vlády, které od roku 1989 v této zemi vládly. Ty se totiž plíživou cestou dopouštěly chyb a vytvářely svou nečinností podhoubí k dnešní metylalkoholové aféře. Rozčilený Jiří Paroubek je tedy stejným viníkem jako Petr Nečas. Stejným viníkem je Václav Klaus, Josef Tošovský, Miloš Zeman,  Vladimír Špidla, Stanislav Gross,  Jiří Paroubek, Mirek Topolánek, Jan Fischer a Petr Nečas. Jejich kabinety a jejich ministři mohou za dnešní aféru.  Oni vládli této zemi a oni nesou zodpovědnost za současný stav.

ProAlt sází v tomto ohledu na demagogii. Možná by si lidé v ProAltu měli rozmyslet, jestli chtějí demagogii nebo skutečnou ochranu občanů České republiky.

SDÍLET