Pro levici i pravici se občan ztratil v překladu jejich lží

Rozhořčení Bohuslava Sobotky nad odložením schůze Poslanecké sněmovny není způsobené obavou z rozpočtového provizoria. Předseda sociálních demokratů se obává konsolidace situace v koalici. Bude kongres ODS, na kterém dojde k prolomení nesouhlasů šestice odbojných poslanců. Během víkendového tlachání vlk dostane nažrat, aby koza zůstala celá. Karty vlády jakoby naoko zůstanou stejné. Levice se na podzim probudila, aby zahájila neoficiální volební kampaně po boku odborářských aktivistů. Najednou jako mávnutím kouzelného proutku souhlasné projevy levicových politiků ztrácejí na intenzitě a jsou nahrazené novou, prolidovou rétorikou. Voliči jsou stejně hloupí, uvěří tomu co se děje v současnosti. Věci minulé, zrazení voličů a lži do jejich kapes se stávají pohádkami starých časů.

Nyní levice chrání všechny slabé. Nyní je účelové zahrát hru na téma nekonečných bojovníků. Zastírací manévry během vlády odborníků, podivná chování coby opozičních politiků, to všechno je teď dávno zapomenuté. Petr Nečas se dnes nedohodl se vzbouřenci, jediná šance na kompromisní řešení spočívá v jednotném stanovisku kongresové dohody. Ani ti rebelové nechtějí nic výhodného pro občany České republiky.  Petr Nečas jako předseda vlády s důležitými úkoly očekává, že se v úterý vrátí do Poslanecké sněmovny jako předseda strany. Je tu další divadélko o moci ve straně, nikoli o zájmech občanů. Petr Tluchoř hovoří o zájmech občanů České republiky, o zájmech státu, aby především ochránil svoje vlastní stranické zájmy.

Co všechno z tohoto divadélka získá obyčejný občan? Pokud nedojde ke zvýšení daní, Kalousek rozhodně najde finance v sociálních výdajích státu. Jak se zachová levice? Ozve se a bude říkat, že s takovým řešením nesouhlasí? Celou dobu nedělá levice nic jiného, než jen mlčí a salónně polohlasem pouze naznačuje jako nějako zakřiknutý manžel v dlouhodobém manželství.  Občané České republiky nemají zastání ani u modré, natož u oranžové vlády. Petr Nečas plánuje zvýšení nepřímých daní na jeden rok. Všichni v této zemi víme, jak vypadají taková dočasná řešení.

Zdravotně postižení měli mít také snížený příspěvek na provoz motorového vozidla na jeden rok. Potom se dočasnost změnila na stálost, aby se následně zákon totálně změnil a částka ještě o víc jak tři tisíce korun snížila. Ani tenkrát levice nic neřekla. Když byly volby, byli to sociální demokraté, kdo lezli do pozadí zdravotně postiženým občanům, aby se na ně následně vykašlala. Bohuslav Sobotka se jako malý chlapec připravoval na novou funkci ministra financí. Scházel se spolu se Škromachem s Petrem Nečasem, aby se společně dohodli především na sociálních kartách, které chtěla ČSSD také zavést.

U opozičních politiků stoupla naděje na další dva roky dobrých platů, zatímco sociální demokracii nastala obava z toho, jestli strana vydrží bojovný tón, který zahájili jen kvůli vidině předčasných voleb. Ono divadélko lze hrát jen nějakou dobu. Poté diváci přestanou reagovat a unuděně se poohlédnou po někom jiném. Petr Nečas nemá vážného protikandidáta na předsedu ODS. Má nominaci 5 krajů, 3 kraje ještě nerozhodly a samotní delegáti jistě nebudou chtít zahrát nějakou hru na stranické pokusy. Petr Nečas po víkendu zůstane pravděpodobně předsedou strany. Následně přivede k rozumu své odbojáře, aby s úsměvem na rtech zahájil následující dvouleté angažmá.

Levici nevyšel plán. Nedokázali využít rozhádanosti. Tak jim všechno hraje do karet. Protivládní uskupení připravili sociálním demokratům seník, který pomalu ale jistě promokne.  Je tu hra o hnědou nebo oranžovou moc, ve které občan neznamená vůbec nic. Politika se ve svém důsledku podobá pornofilmu, ve kterém každý s každým souloží, aby následně na veřejnosti všechno popřel. Do jejich ložnic totiž vidí jen ti, co z povzdálí pravidelně sledují  dění v utajovaných ložnicích.

Pro levici i pravici se občan ztratil v překladu jejich lží.