Přemysl Sobotka jako esence na jeden národ a jednu říši?

Přemysl Sobotka jako esence na jeden národ a jednu říši? Jako bychom místo senátora demokratického státu poslouchali novodobého diktátora. Diktátora starých časů modlícího se za patriotismus a nacionalismus dávající ztracené zemi novou identitu. Představitel ODS vsadil na trapnou ukázku populismu, ve kterém se skrývá nechutný ultranacionalismus plný lží, hlouposti a nízkosti nemající nic společného s moderním světem. 

Neonacisté si za vlády Václava Klause zvykli na fotografie z prezidentské pracovny. Jejich politické názory byly ústy prezidentských poradců přemalovány na hradní vzkazy národu. Najednou rasismus a touha po severokorejské uzavřenosti získávají podporu těch nejvyšších. Euroskepticismus a vyvolávání strachu z cizích kultur jsou hlavní zbraní za politickou korektností. Jako bychom nasedli do stroje času….jako bychom sledovali trapné nacionalisty nahrazující politickou prázdnotu novou vírou v národ. Přemysl Sobotka používá stejných zbraní jako Tomio Okamura.

Oba dva se chtějí zalíbit vlivným nacionalistům, pro které je Evropská unie největším zlem . Euroskepticismus je lístkem do vysoké politiky. Euroskepticismus je propustkou pro novodobý extrémismus pošlapávající cokoli odlišného. Proto také spolky jako  D. O. S. T. a Svobodní občané slaví nemalý úspěch. Co na tom, že je vše stavěné proti lidským právům, proti přirozenosti společnosti. Evropská kultura vznikla na základě multikulturalismu. Toho stejného multikulturalismu, který je nyní vláčen ultrapravičáky bahnem jako největší hrozba společnosti.

Jeden národ, jeden stát, jedna kultura…..to je nové znamení Přemysla Sobotky.

Jako bychom sledovali prastaré záběry z Říšského sněmu, ve kterém vůdce slibuje věrnost národu, aby veřejně ten samý vůdce shodil milovaný národ do smrdutého bláta. Přemysl Sobotka slibuje ochranu českého, aby zahodil to evropské. Ve jménu ODS přestávají být Češi Evropany. Najednou jsme jako nějaká severní Korea z ideologických důvodů vystrkáni na periferii slušnosti. Předchozí prezident kradl pera, aby možná ten nový obhájil před světem novodobý nacionalismus, ve kterém se zrcadlí ohavnost symbolů zvrácené minulosti.

Konzervativismus je novodobým heslem. Takovou hračkou zabalující ultrapravicové myšlenky do lépe stravitelných produktů. Každý, kdo miluje tuto zemi je přeci konzervativcem. Hloupým oslíkem hýkajícím nad salvou neonacionálních myšlenek, ve kterých minority, slabí a staří nemají místo, protože bortí ideál národa.  Tomio Oamura ve svých zájezdních taškařicích s oblibou hovořil o zlodějských cikánech majících v oblibě jeho pera. Klesne pan Přemysl Sobotka na stejnou úroveň ubohosti? Možná se najednou všichni v přímém přenosu dozvíme něco dalšího o “nepřizpůsobivých” občanech, proti kterým ultranacionálně naladěný Sobotka zahájí boj. Naše kultura skutečně ztrácí. Ztrácí právě díky podobným ultranacionalistům hájících extrémismus jako hlavní politický nástroj cesty za mocí. Evropská unie neničí naši kulturu. Tu ničí pošlapávání národa a kultury pomocí ultranacionálních nesmyslů odmítajících přirozený vývoj společnosti.

Přemysl Sobota se zrodil z podpisů všech poslanců a senátorů Občanské demokratické strany. Tento člověk jako kandidát na prezidenta nepovstal z hlasů nějaké petice. I kdyby novodobý vyznavač “patriotismu ” nedostal ani jeden hlas obyčejných obyvatel České republiky, stejně by díky občanským demokratům v Poslanecké sněmovně a Senátu získal dostatek podpory  k prezidentské kandidatuře. ODS se sjednotila, aby pomohla k nástupnickému koloritu poklausovské politiky, ve které práva homosexuálů s právy mnoha dalších minorit ztrácejí nárok na existenci.

“Naše země se stejnými právy pro všechny”, to je jeden z klíčových bodů Sobotkovy kampaně. “Naše země”, jako by najednou připomínala bezduchá provolání diktátorů minulosti. Kdo všechno je počítaný do té “Naší země”? Přemysl Sobotka nahrává neonacistům, nahrává ultrapravičákům, kteří také pokládají tuto zemi za jejich vlastnictví, ve kterém vyhrává pouze bílá barva. Česká společnost se nachází v těžkých podmínkách, ve kterých lidé vzhlížejí k jednoduchým, prostoduchým myšlenkám nabízejícím zdánlivě snadná a prostoduchá řešení. Ultranacionalismus je jedním ze základních stavebních kamenů diktatury, kterou nabízí jako bonus prezidentský kandidát Přemysl Sobotka.

Klaus 1.0 odchází, aby na Hrad přišel Klaus 2.0 povyšující ultranacionalismus a neonacismus na nový level. Dnes se neonacisté fotografují v kancelářích prezidenta republiky. Dnes jsou homosexuálové ve jménu prezidentské vůle nazýváni devianty. Co bude následovat ve verzi Klaus 2.0? Prezidentští kandidáti se stále více podobají francouzské podobě Le Penové nesnášející kohokoli, komě sebe samotné. Říkejme si o Václavu Havlovi co chceme, ale tento prezident nekoketoval s neonacismem a extrémismem jako Václav Klaus a jeho prezidentští následovníci.

Tato země nepotřebuje Klause 2.0. Tato země se potřebuje otevřít světu. Tato země potřebuje vyvíjet se podle přirozených pravidel a zákonů vývoje lidstva. Přemysl Sobotka, tak jako Václav Klaus, pozdvihne církev do role ochranitelky tradic a kulturnosti. Humanismus a lidskost se ztrácí ve jménu podpory podivných hodnot.