Zřiď si doma pobočku naší firmy, nebo táhni odkud jsi přišel

Zřiď si si doma pobočku naší firmy, nebo táhni odkud jsi přišel. Přesně tak jednají někteří rádoby zaměstnavatelé zdravotně postižených. Od 1.7.2012 se mění zákon o zaměstnanosti, ve kterém dochází ke změně některých příspěvků, které mohli zaměstnavatelé využít při zaměstnávání osob se zdravotním postižením přímo v jejich domácnosti. Jedná se především o režijní náklady, které zaměstnavatelé nemohou nárokovat u zaměstnanců pracujících doma. Nové změny Drábkovských zákonů opět vystavují lidi s handicapem do velmi prekérní situace.

Někteří zaměstnavatelé toto nové omezení řeší tak, že navrhují osobám se zdravotním postižením pracujících pro danou společnost z domova, aby si ve svém bydlišti zřizovali pobočky společnosti, pro kterou právě pracují. Pokud zdravotně postižený odmítne takové řešení, je okamžitě propuštěn. Díky novým zákonům, díky novelizacím stávajících právních norem tak dochází ke zneužívání zdravotně postižených. Pokud tyto osoby odmítnou být zneužíváni ve jménu hamižnosti zaměstnavatelů, jsou poté vyhozeni do světa nezaměstnaných. Kvůli třem, čtyřem tisícům, které si handicapovaní doma vydělají, sou tito lidé nuceni vyrábět ze svých domovů pobočky firem.

Kde je potom Drábkovské zvolání o lepším, výhodnějším zaměstnávání osob se zdravotním postižením? Od července tohoto roku je příspěvek Úřadu práce, tedy zhruba 8000 korun,  vázán pouze na mzdové náklady zaměstnance a může pokrývat maximálně 75 % zaměstnancovy mzdy. Dříve tento příspěvek pokrýval 100 % zaměstnancovy mzdy a pokrýval navíc další náklady spojené se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením. Dnes díky změnám asociální pravicové vlády tak dochází k vyrábění nových nezaměstnaných. Ti, kteří by měli být zákonem chráněni, jsou dnes ještě více diskriminováni.

Podle nového zákona  je možné na ostatní náklady spojené se zaměstnáváním handicapovaných zaměstnanců žádat o 2000 korun navíc. Dříve Úřad práce vyplácel náklady spojené se zaměstnáváním handicapovaných také zaměstnancům vykonávající svou práci ze svého domova. Toto dnes bohužel není možné. Je mnoho velmi nemocných lidí, kteří jsou například natrvalo upoutáni na lůžko a nemohou jen tak cestovat do dané společnosti. Všude ve světě je státem podporované zaměstnávání osob s postižením přímo v jejich domácím prostředí. Zde, uprostřed Evropy, je trend naprosto opačný.

Handicapovaný spoluobčan musí být podle demagogickému náhledu Ministerstva práce a sociálních věcí zaměstnávaný jen a pouze v sídlech firem, do kterých musí docházet. Proč by mohl pracovat po internetu třeba z pohodlí svého domova? Ty dva tisíce, o které může zaměstnavatel dodatečně žádat, nemohou být využívány  zaměstnanci pracujících ze své domácnosti. Z tohoto důvodu se poté fimy snaží dotlačit zdravotně postižené do nevýhodné situace. Najednou, pokud chcete být nadále zaměstnávaný, musíte ze svého bytu, nebo domu udělat pobočku firmy, pro kterou pracujete. Vedení pro vás připraví nové smlouvy. Pokud nesouhlasíte, máte smůlu a jste najednou nezaměstnaným.

V Evropské unii je zaměstnáváno jen na 20 % handicapovaných, přesto tento stát dělá všechno možné, aby se počet zaměstnaných lidí s handicapem ještě snížil. Smlouva vytvářející z vašeho bytu další sídlo firmy, znamená mnoho rizik a problémů. Především vaši domácnost mohou navštěvovat exekutoři, finanční úřad, Úřad práce a mnoho dalších kontrolních úřadů a orgánů, které jsou určené ke kontrolování poboček firem. Váš zaměstnavatel může být například zadlužený, poté když jste ze svého bytu udělali firemní pobočku, potom jste to vy, kdo může být exekuovaný. Nikoho v ten okamžik nezajímá, že jste jen zaměstnancem, který chtěl být nadále zaměstnaným. Exekutor zabaví všechno a teprve později budete zmatečně dokazovat, že ta televize není firemní, jako stejně to video, na kterém tak rád sledujete své oblíbené horory.

Zaměstnavatelé zkoušejí různé podvůdky a kličky, ve kterých zdravotně postižení opět poslouží jen jako nějací nevolníci. V diskriminaci se nadále pokračuje.