Pussy Riot je důkazem o nelidské vládě Vladimira Putina

Putinovské Rusko ukazuje svou pravou tvář. Holky zpívající v Chrámu Krista spasitele  představují pro nadvládu bývalého agenta KGB neskutečnou hrozbu. Dehonestují provládní církev, která ze strachu ztráty své nadvlády nad Kremlem raději mlčí a přitakává vysokému, naprosto nepřiměřenému trestu. V zemi, ve které policie stíhá protiputinovsky naložené Rusy, už není nic divného. Dnes to odnesou ženy a jejich nekonvenční zpěv, zítra to bude zase někdo jiný. Diktatura slaví své znovuzrození. Staré stalinovské, brežněvovské procesy ožívají a jako zombie vstávají z Putinova morálního náhrobku. 

Zatímco jako premiér a stínový prezident ruské veleříše musel Putin přřhlížet masovým protestům nespokojenců, dnes ve staronové funkci stejný člověk zahajuje salvu taliánské vendety. Liberální rétorika Dmitrije Medveděva byla nahrazena rázným diktátorsky laděným pochodem, pevnou rukou a ještě pevnějším přátelstvím s blízkými miliardami zaopatřenými lobbisty. Vlastní národ se po stalinovském vzoru stává nepřítelem číslo jedna. Každý, kdo má odvahu projevit svůj nesouhlas s Kremlem, musí být po vzoru KGB odstraněn mimo oči široké veřejnosti. Připravují se zákony omezující občanské demonstrace. Tajná policie v rukou nových pánů poslouží jako úklidová služba ochraňující dobré jméno pána nad životem a smrtí.

Pravoslavná církev patriarchy Kirilla Gundyaeva poslouží, tak jako mnohdy v historii,  diktátorským plánům nekonečných, krutých vládců široké matky Rusi. Zatímco ve jménu boje proti terorismu zesílí boj proti Čečencům, Dagestáncům a ostatním obyvatelům dálného Kavkazu, v evropské části Ruska nahradí tanky tajné služby a vládou ovlivněné soudy. Přečin mladých holek získal obrovskou popularitu v západním světě, proto je také vladařskými nařízeními přehodnocen na téměř hrdelní provinění. Svět se dozvěděl pravdu o nesouhlasu a chybách putinského režimu.

Světský stát se staví do role ochránce svatých míst patriarchů a dalších bohoslužebníků. Rusko uchvátil politický projekt vyžadující velké množství profesionálních sluhů režimu, vyžadující mnohahodinový prostor ve státních médiích. Dalekosáhlé přímé přenosy se pokoušejí vychovávat všechny obyvatele ruských měst a vesniček. Celý proces stojí hodně moc peněz. Prostředky daňových poplatníků jsou zneužívané k politickým bojům. Ostatně, nějaký milionek utracený na potírání vládních odpůrců, to je skvělá investice Putina a jeho služebníků. Každý, kdo uvidí celý proces v přímém přenosu, pochopí předkládaný vzkaz. Budeš-li protestovat proti neskonalé moci Putina a jeho mafiozů, budeš na stejném místě jako zvíře držený za zdmi cel.

Hudební vystoupení punkové skupiny ukazující na nespravedlnost a prožranost prezidenta a jeho kumpánů, to byl projekt, který je v rozporu s naučenými mravy. Pravoslavná kultura opět ukázala, kde stojí na pomyslném žebříčku spravedlnosti. Občanský vzdor je nevítaným nejen pro vládu a politiky. Takový vzdor je v rozporu s církevními zájmy Kirilla Gundyaeva. Ale nic se neděje, vždy budou tací, kteří řeknou, že Rusko potřebuje diktátora a jakékoli excesy s lidskými právy jsou jen nepodstatnou etudou v nádherné nadvládě jednoho bývalého agenta světoznámé tajné služby.

Důvody k trestnímu stíhání Pussy Riot jsou vymyšlené,  stejně jako je vymyšlených několik set dalších stíhání, o kterých se svět nedozví. Svět se také nedozví o vojenském snažení putinovských vojsk na Kavkazu a dálném ruském východě. Vraždění žen, dětí a starců ve jménu potlačování separatismu a extrémismu je přeci ve jménu George Bushe a Baracka Obamy něčím naprosto normálním. Médiím a humanitárním organizacím je zakázané vstupovat do míst prosycených krví a beznadějí. Ruské vojenské eskadry se zde mohou chovat jako esesáci procházející spálenými lány zubožené Ukrajiny.

Pussy Riot je pouze vrcholkem velmi širokého ledovce. Je stále více lidí vystupujících proti Putinovi. Spolu se zvyšujícím se odporem obyvatel Ruska dochází také ke zvyšováni státní brutality. Lidskoprávní organizace dennodenně upozorňují na tisíce případů, kdy stát vyhrožuje aktivistům, soudí je za vymyšlené trestné činy, ve kterých jsou následně aktivisté souzeni přemrštěnými dlouholetými žaláři. Takto vypadá svoboda v Rusku. Pussy Riot je dokazuje celou absurdnost putinovského režimu, který jde nemilosrdně proti každému vládnímu odpůrci.