Parkanová prchající na Ukrajinu? To je velmi vtipná představa

Parkanová prchající na Ukrajinu? To je velmi vtipná představa. Ukrajinský poslanec  Volodymyr Olijnyk z vládní Strany regionů nabídl české zpívající poslankyni ukrajinský azyl. Z amerických countrijovek tak možná bývalá dáma české armády přesedlá na ruské častušky.  Rétorická cvičení stranického kolegy Kalouska dělají z Parkanové novodobou světici, a tak bychom se možná ani neměli podivovat nad demokratickým chováním některých vrcholných představitelů jednoho slovanského státečku.

Zatímco čeští policejní detektivové viní Vlastu Parkanovou z porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele, jiní vidí ve stejné osobě politického disidenta stíhaného proradnými policajty s kolty hodně nízko u pasu. Hysterické výlevy ještě hysteričtějšího Kalouska zřejmě obměkčily křehké city ukrajinských politiků, kteří se slitovali a konečně nabídli svou náruč pro politicky stíhanou čarodějnici mající v oblibě Petrovy kameny.

Poslanec Olijnyk si myslí, že svou nabídkou působí jako nějaký vzdoropolitik upozorňující na hloupost českých azylů poskytnutých ukrajinským představitelům stehně podivných nevládních politiků. V českém azylu žije ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn, který je stíhaný na Ukrajině za zneužití pravomocí. Od letošního roku využívá českého azylu manžel ukrajinské expremiérky Tymošenkové.

Když Češi jsou ochotni ochraňovat policií pronásledované politiky, jsou to nyní Ukrajinci, kteří poskytnou stejný azyl stejně stíhaným osobám. No, je to sada velmi žertovných vzkazů, nad kterými se každý občan může pěkně zvesela pousmát. Zkorumpovaná ukrajinská politika nabízí azyl cizímu politikovi, zatímco zkorumpovaní čeští politici poskytují azyl ostatním politikům s podivnou minulostí. Dostáváme se z jedné absurdnosti do druhé.

Neočekávám, že by poslankyně Parkanová byla natolik zbabělou a utekla by do Ukrajiny. Pokud by tak učinila, přiznala by svou vinu nad veškerými policejními podezřeními. Ukrajina je krásná země. Má mnoho nádherných turistických oblastí, jako jsou Piňské bažiny, Černobyl nebo duchy nasáté liduprázdné černobylské městečko Pripjať. Tam může paní poslankyně kralovat v plné své kráse. Že bychom dobrovolně vyslali ukrajinským politikům ještě více českých politiků? Ukrajinská daleká step je jako vytvořená pro všechny naše politické představitele. Pošleme tedy všechny politiky našim ukrajinským přátelům.