Kalouskova složenka byla špatná a Sobotkova složenka je správná?

Kalouskova složenka byla špatně Sobotkova složenka je dobře? Sociální demokraté pošlou do čtyř milionů domácností složenky na 12 755 korun. Církevní restituce jsou důvodem k reakcionismu oranžových politiků Lidového domu. Ještě dnes si pamatuji na Sobotkova slova tolik odsuzující podobnou Kalouskovu složenku. Podle socanů TOPkaři v ten okamžik rozhazovali peníze svých stranických aparátů na něco naprosto zbytečného. Nedělá nyní to samé sociální demokracie?

Také nesouhlasím s církevními restitucemi, ale to neznamená, že budu souhlasně přitakávat každé zhovadilosti vycházející ze stranických aparátů. Všichni občané České republiky by si měli konečně všímat politických chování. Když jde o skutečné, velmi složité problémy občanů, politici sedí jako přestárlé houby na svých místech a nechají se zarůstat mechem. Jakmile jde o jiné zájmy, ze kterých by partaj mohla získat cenné předvolební devizy, ihned je politické uskupení plné života a všelijakých nápadů vedoucích  hromadnému upozornění na danou problematiku.

Když se jednalo o důchodech, byl to Škromach, kdo v novinách souhlasil s modrou podobou důchodové reformy, aby nyní za halasného křiku ten samý Škromach pronášel srdcervoucí stranická povídání nad škodlivostí toho, s čím kdysi sám neměl pražádné problémy. Když se jednalo o sociálních reformách, byla to opět sociální demokracie, která říkala, že nemůže zasáhnout více, protože naše republika je parlamentní demokracií, ve které se musejí ctít demokratická pravidla.

Ejhle jak ta jedle. Stačí jednoduchá chvilka a najednou si strana myslí, že je třeba využít všech dostupných prostředků k prosazení určitého akčního plánu.V církevních restitucích jde o miliardy, které zaměstnají další generace v daleké třicetileté budoucnosti. Kdežto taková důchodová reforma, nebo obyčejné sociální zákony, ty jistě nikoho tak moc neovlivní. Lidé na vozíku, maminky pečující o zdravotně postižené děti. To všechno určitě nebylo až zas tak významné, aby přátelé z Lidového domu povstali a provedli svá agitační vystoupení před zvědavými novináři.

Na absurdnost církevních restitucí je zcela jistě správné poukazovat, ale je taková forma poukazování správná, když tady bylo několik mnohem důležitějších případů, ve kterých mohli politici zasáhnout se stejnou intenzitou? Občany České republiky v roce 2010 vystrašila Kalouskova složenka na 121 000 korun. Další složenka na 12 755 korun bude mnohem menším zlem? Opět se nacházíme v ignoraci spravedlnosti, ve které jsou kroky špatně jenom proto, že jsou prováděné pravičáky, kdežto podobné nebo stejné činy prováděné levičáky jsou správné?

Po monstrózních předvolebních akcích minulých voleb opět sahají strany k velkým finančním vydáním na zbytečná upozorňování. Mediální pozornost je kupována PR oddělením politických stran. Lidový dům díky velkým předvolebním nákladům, díky monstrózním volebním agitacím způsobil svou nemožnost, ve které socani neměli dostatek finančních prostředků pro nějakou opoziční činnost. Alespoň se takto Sociální demokracie po celou dobu vyjadřovala. Není schopna vykonávat opoziční činnost, protože nemá finance, protože má velké dluhy. Znamená to tedy, že současná Sobotkova Sociální demokracie získala od někoho dostatek peněz v řádu několika milionů?

Politická hra je pro politické činitele mnohem důležitější než plnění volebních programů. Kalouskova složenka je stejně špatná jako Sobotkova složenka. Sociální demokracie vyhazuje miliony, možná desítky milionů na projekty, které jsou v očích socanů mnohem důležitější než potřeby občanů České republiky.