Julian Assange je před ambasádou hlídaný také supertajnými agenty z jednotky SS10

Ekvádor se udělením politického azylu zakladateli WikiLeaks dostal do velmi ošemetné situace. Z jedné strany na jihoamerickou zemičku tlačí Spojené státy, zatímco z té druhé působí Spojené království, které tak trochu v očích demokratického světa ztratilo punc ochranitele práva a svobody. Julian Assange se bohužel nedočkal zastání jeho domovské Austrálie. Snad žádnou podporu nemohl čekat ani od Velké Británie, která je rozhodnuta Juliana Assange poslat do Švédska, kde čelí obviněním za sexuální přečiny.  Britská administrativa se pomocí vyhrůžek a dalších plánů snaží získat Assagneho ven z velvyslanectví do britských rukou.

Dnes se na Twitteru objevila zajímavá fotografie rukou psaných poznámek britského policisty, který hlídkoval před budovou velvyslanectví. Šikovný fotograf ji zachytil a odhalil tak částečně britské plány v celé kauze Juliana Assange:Assange

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tyto ručně psané poznámky potvrzují, že mezi hlídači velvyslanectví Ekvádoru v Londýně jsou také příslušníci policie specializuící se na infiltrace a tajné operace. Jedná se o velmi utajovanou jednotku SS10. Která mimo jiné udržuje styky i s ostatními ozbrojenými složkami. Policení poznámky se týkají “ohrožení života”. SS10 jsou tak trochu napůl výzvědné policejní složky, které měly na “starost” mediálně dobře známý případ brazilského občana Jeana de Menezese, kterého  v londýnském metru omylem tato jednotka zastřelila.

Jean Charles de Menezes byl tajnými agenty SS10 zastřelený v roce 2005. Policie si mylně myslela, že je tento muž zapleten do bombových útoků, které otřásly celým Spojeným královstvím. Za omyl tajných agentů zaplatil jeden velmi mladý člověk životem. Dva důstojníci vystřelili na mladíka po chybné identifikaci 11 nábojů, z toho do hlavy byl střelený celkem sedmkrát. Při střelbě byl podle svědků přítomný minimálně jeden policista Speciálního průzkumného pluku.

Poznámky psané rukou říkají, že Julian Assagne by měl být zadržený i v případě, bude-li se nacházet ve vozidle s diplomatickou imunitou. Stejně tak může být Julian Assagne zadržen, bude-li se nacházet v diplomatickém zavazadle. V poznámkách se také píše, že by Julian Assagne mohl být propašován jako zásilka směřující do sídla Organizace spojených národů v Ekvádoru. Tyto hypotézy zmizení nejsou nic nového. O tom se mezi komentátory a lidmi na Twitteru diskutovalo poměrně živě již dávno před vyfotografováním policejních poznámek.

Dokument také varuje před rozptýlením. Scotland Yard se obává nejspíš toho, že by mohli Assangeho příznivci vytvořit mimo velvyslanectví nějaký rozruch, který by mohl vyvolat chaos mezi hlídkujícími policajty před ambasádou. Toho by mohl využít Assange ke svému prospěchu a pěkně potichu by po anglicku zmizel. Další policejní poznámky se týkají nejspíš dennodenního režimu na velvyslanectví Ekvádoru. Také se hovoří o další možné potřebě posílení hlídek pomocí agentů z SS10. V dolní části dokumentu se hovoří také o jednotce S020, která se normálně zabývá terorismem.