Čtrnáct milionů za Ratha

Čtrnáct milionů za Ratha.Tak by mohly znít různé titulky nejznámějších českých serverů. Člověk, který se nechal uplácet, a který ví mnohé na řadu jiných politiků, dostal možnost opustit “tyranské” vězení. Nejbohatší český vězeň s poslaneckým mandátem a kapsou plnou vlivných známých, tak po několika týdnech dostane možnost vystupovat osobně nejen na půdě Poslanecké sněmovny. Je velmi vtipné sledovat jednotlivce z té neohrožené třicítky ručitelů. 

Rath podle nich nikdy neuteče, stejně jako Rath možná najde čtrnáct melounů uschovaných někde pod podlahou další z jeho nemovitostí. Kde jinde by tak čestný politik, jak se sám věhlasně před médii označuje, vzal tolik peněz? Zatímco třicítka ručitelů prodává svou duši za Rathův úpis svobody, odmítá zároveň působit jako Rathův zaopatřovací ústav. V dnešní republice stačí být slavným ukecaným politikem se slavnými a hlavně vlivnými přáteli.

Soud podle mluvčího okresního soudu, Jiřího Wažíka, nerozhodoval o Rathově propuštění, on jen stanovil nějakou kauci, u které není jisté, jestli poté skutečně bude pan poslanec propuštěn z vazby. Potom jako občan nerozumím absolutně ničemu. Soud jednal o kauci, i když není jisté, jestli poté bude Rath propuštěný. To je jako z nějaké nepovedené komedie.  Dnes bylo sjednáno výkupné za svobodu, zatímco teprve v září se bude rozhodovat, jestli pan tolik poctvý poslanec bude propuštěný, nebo ne.

Státní zástupce spolu s Rathovými obhájci teprve zvažují své další kroky, zatímco média zahájí mediální masáž vykládající předběžné pohádky o propuštění pana poslance z vazby. Kdyby Rath dlouhou dobu nezaměňoval svou politickou kariéru s obrácenou Jánošíkovskou legendou, nemusel zůstávat za tolik nenáviděnými mřížemi. Je legrační jak skalní stoupenci levicového vesmíru sledují celou kauzu. Volají po zodpovědnosti stračích politiků, a když se jeden takový po několikaměsíčních sledování chytí, začnou kvílet nad nespravedlností a policejním státem. Však také jednotliví vysocí představitelé Lidového domu posloužili jako hlasatelé  pravdy o zlámané králičí pacce a dvojí roli policie.

Jen je škoda, že dnešní soudní klání nevysílaly žádné televizní kanály. Takový hodinový proslov Ratmíra Ratha by byl docela dobrým studijním textem pro mnoho Rathovců. Ti zatím plni obavy nad naplněním spravedlnosti a neomylného světa levicových politiků. Rozjímají nad špatností nebo správností soudního rozhodnutí. Rath je ve vazbě zejména kvůli obavě z jeho útěku. Je ve vazbě také kvůli tomu, že by mohl pokračovat ve své trestné činnosti. Celá vlivná, skoro školní třicítka Rathova fanklubu, jednohlasně prohlašuje, že Rath nikam neuteče a zároveň nebude pokračovat v trestné činnosti. Jasně, tito lidé to musejí přeci vědět. Možná některý z ručitelů hraje v příběhu o hejtmanství na Středočeském kraji podstatně větší roli, než bychom očekávali.

V politickém bordelu je všechno možné. Politici se znají navzájem. Mnozí z nich mohou být napojeni na Ratha mnohem víc, než sami v médiích uvádějí. Rath zná zajisté mnoho zákulisních pletek ze sklepních prostorů sociálních demokratů. Proto bychom měli na ty takzvané ručitele pohlížet s opatrností. Proč se zrovna oni zaručují za svého kolegu? Pochybuji, že by čeští politici byli plni lidské empatie.  Příběh Rath  ve světě extrémních levičáků představuje absolutní nespravedlnost, ve které se bouří samotná nebesa proti sociálně demokratické spravedlnosti.

No, ve skutečnosti je celý proces pouze o jednom. Byl chycen politik, který něco prováděl a musí být za své činy náležitě odměněn. Je jedno, že je to levičák. Něco udělal, má být potrestaný. Jakékoli další politické krytí  je tady zbytečné a naprosto ubohé. Rathovými spoluviníky mohou být jak ODSáci spolupracující na Středočeském kraji, tak samotní sociální demokraté. O Rathových eskapádách věděli v jistém slova smyslu i ti správní hošíci z vedení ČSSD. Minimálně museli tušit, i když sami říkají, že tomu tak není.

Soud s Rathem není o politickém spiklenectví. Je o vině a trestu jednoho proradného politika, o kterém se již léta hovořilo jako o velmi podivném politikovi s velmi podivným chováním.