ZTOHOVEN ukázalo naprosto dokonalý spoofing, který rozhodně pobavil

Skupina ZTOHOVEN ukázala dokonalý příklad spoofingu. Rozeslala sms zprávy politikům tak, že budily dojem, jakoby pocházely z mobilů politiků. Hromada poslanců tak dostala smsky s morálním apelem morální reformy. Tato cizí, politikům nic neříkající slova měla v politické pamysli vybudit možná stud, možná záchvěv nějaké morálky. Po včerejším řečnickém debaklu poslance Ratha tak došlo také k pobavení všech občanů. Hlášky některých politiků byly skutečně kouzelné.

Zatímco poslanci seděli během Rathova proslovu jako pecky, dostávali na své mobily textové zprávy s poměrně zajímavými hláškami. Dovedu si představit politické zděšení a posléze i pobavení nad morálními uvědoměními svých kolegů. Smsky odrážely skutečný názor a pohled většiny obyvatel této země na politiky samotné. Jo, jaké by to bylo nádherné, kdyby se politici jako Budhové dostali do sebe a konečně si uvědomili jakou politiku hájí.

Bohužel všechno byla docela trefná akce recesistů. Přinejmenším vše ukazuje na nízké bezpečnostní nastavení ochrany ústavních činitelů. Je veřejným tajemstvím, že české IT prostředí kolem vlády a státních organizací není moc valné kvality.

Falešná zpráva, která vypadala jako zpráva Sobotky z ČSSD byla odeslána známému kontroverznímu ministrovi financi Kalouskovi:

Mgr. Bohuslav Sobotka (ČSSD) Ing. Miroslav Kalousek (TOP 09) Doleha na me deprese z naseho chovani, ze stavu politiky kterou tvorime. Chtel bych napravit zlo, ktere po nas zustava, chtel bych zacit tim, ze se ti omluvam za nesnasenlivost, ktera mezi nami panuje, a doufam, ze podporis myslenku Moralni reformy.

Během čtení této zprávy jsem se musel smát. Předseda Sociálních demokratů, ten opravdu může mít deprese ze včerejšího Rathova poslovu, ve kterém jejich bývalý člen pohrozil své mateřské straničce zatažení Sobotkovy partaje do Rathova případu. Je velmi vtipné sledovat představitele ČSSD jak se dušují, že oni mají financování naprosto čisté. Prosba morální obrody mezi ČSSD a Kalouskem, to je skutečně dobrý vtip.

Miroslav Kalousek schopný nést zodpovědnost za své činy. To je absolutně nereálná skutečnost. Fiktivní zpráva jakoby od Kalouska, směřovala na mobil klimbajícího předsedy modroučkých TOPáků.

Ing. Miroslav Kalousek (TOP 09) Karel Schwarzenberg (TOP 09) To jsem sam, kdo vidi to zverstvo, ktere cinime? Takto to preci neni mozne. Skonceme s tim jednou provzdy. Jsem pripraven nest plnou zodpovednost. Jsem pripraven odhalit pravdu.

Pan kníže sin možná v ten okamžik pomyslel, že je v Alenčině vidění. Kalousek, který by jako mnich obrátil a otevřeně poodkryl své čachry, z kterých je celou veřejností obviňován. Takovýto postoj by byl politicky naprosto vítaným. Jenže stejně jako skupina ZTOHOVEN, tak také ostatní spoluobčané tuší, že nikdy k takové politické obrodě nedojde.

Jeroným Tejc z ČSSD ve falešné smsce napsal několika svým kolegům: ” Prosim pozor! K Moralni reforme dame stanovisko dnes odpoledne. Nekteri poslanci z klubu jsou jiz obeznameni.”  Mezi adresáty Tejcovy falešné zprávy byla například socanská poslankyně Emmerová. Jistě se divila co Tejc požaduje. Tato poslankyně v růžové vestičce s králičími úmysly možná zpytovala trošičku své ne zcela jistě oranžové svědomí. Tato dáma byla mimochodem první poslankyní, která chtěla kandidovat za Zemanovce a zároveň chtěla být poslankyní za ČSSD. Byl to takový pokus zůstat na dvou židlích, na jedné islamofobní u Zemana a na druhé takzvaně sociálně demokratické v Poslanecké sněmovně. Zeman marně shání známé tváře, které by jeho spolku důchodců pomohly. V tomto případě Zemanovo tažení nevyšlo. 

Falešná smska Kateřiny Klasnové směřovaná nepravomocně odsouzenému poslanci Škárkovi, ta byla také velmi vtipná.

ThDr. Kateřina Klasnová (VV) Mgr. Jaroslav Škárka (Nez.) Jsou chvile, kdy mne dozene me svedomi. Musim se pak ptat sama sebe. Je tohle skutecne ta jedina moznost? Nezapomneli jsme ve vsi te agresi na vyznam slov slusnost, ucta a pravda?

Slušnost, úcta a pravda, to jsou onuce, kreré i v ten včerejší den byly zneužité samotným Rathem. Klasnová tuto zprávu posílá té opravdu vybrané osobě. Jedno se aktérům ZTOHOVEN nesmí upřít. Mají smysl pro humor. Jednotlivé textovky ukazují to, co bychom u jednotlivých politiků čekali.

JUDr. Vít Bárta (Nez.) Ing. Jiří Paroubek (Nez.) Uz dost, ja takhle nemuzu dal. Stydim se vyjit na ulici. Kdyz uz na me nikdo nepokrikuje, tak citim ty pohledy lidi. Jsme vnimani jako zlodeji a ja to tak nechci. Vim, ze to bude dlouha cesta, ale pojdme lidi presvedcit, ze nam nejde o vlastni prospech a blahobyt.
Ing. Jiří Paroubek (Nez.) Petr Tluchoř (ODS) Mozna je to uz trochu pozde, ale citim potrebu se zasadit za zasadni zmeny ve spolecnosti,lhostejno jestli budu tercem utoku zleva ci zprava. Nekdo musi vykrocit z toho korupcniho kruhu a rici dost, a ja citim, ze ted je ta chvile, a ja jsem tim clovekem, jen potrebuji podporu, a proto se obracim na tebe, protoze vim, ze v jadru jsme stejni.

Vít Bárta stydící se vyjít na ulíici. To je už samo o sobě dost zábavná představa. Jiní by po sérii soudních stání o uplácení politiků raději zalezl metr pod zem, jenom pa Bárta coby nepravomocně odsouzený politik nadále navštěvuje televizní debaty, nadále poskytuje rádoby fundované politické názory na stav české politiky. Jo, kéž by na Víta Bártu někdo pokřikoval za to, co udělal.  Jo, někdo by skutečně měl vykročit kupředu z toho kruhu korupce. Jak je vidět, smsky jednotlivým politikům sedí.

585 smsek bylo rozesláno politikům, vybraným lidem prezidentské kanceláře. Velmi zajýmavý byl dnešní komentář Nečase, který se zasmál tomu, když dostal zprávu od Kalouska o morální přeměně. Také Nečasova reakce ve večerních novinách jistě rozesmála všechny občany v republice. Samotný Nečas pochybuje, tak jako všichni ostatní, o morálních hodnotách Kalouska. To je jistě velmi uklidňující. Akce ZTOHOVEN zcela jistě nebyla podle litery zákona. Na druhou stranu pobavila, upozornila na hloupé a trapné chování politiků. Obávám se, že si stejně politici nic z celé akce nevezmou.