Včera Zeman, dnes Bobošíková, bude zítra Vandas? Tachecí zahájila sadu volebních spotů

Oslavujme populismus a rasismus, zapomeňme na ty hlupáky velkých jmen, kteří se pod vlajkou Semína setkávají s dalšími nacisty a nacionalisty nad otázkou nové partaje pro Václava Klause. Nyní je potřeba glorifikovat Václava Klause do rukou svatořečených. Zástupci klausovské klaky nyní hrají hru na lži a manipulace názorů. Včera byl v televizi Zeman, dnes je to Bobošíková, kdo to bude zítra? Bude to hlupák Vandas?

Martin Michal, Vlastimil Tlustý a další lidé pracují pro Suverenitu a přesto jsou považováni za někoho, kdo se stranou nemají nic společného. Zapojí se do nahnědlé Suverenity,  stoky protievropských myšlenek glorifikující nenávist na novou víru moderního náboženství. Nacionalisté mají otevřené dveře do nové show prezidentského křepčení. Václav Klaus v jedné věci paní Bobošíkovou zklamal, v čem udělal chybu, to si každý člověk může rozebrat po svém.

Že by Bobošíková nesouhlasila s klausovskými zvoláními o deviantech na Prague Pride? Pochybuji, že by tento výraz vydil paní Bobošíkové, která si s lidskými právy nedělá těžkou hlavu. Martin Michal se podle bobošíkovských slov nebojí médií, a tak proto bude zastávat možná roli anděla strážného. Běda každému, kdo se opře o Bobošíkovou a její spolek hlupáčků. V ten okamžik povstanou rytíři nerytíři a zahájí boj proti pravdě. Pravda, to je to poslední, co je lidmi požadováno.

Mainstream by měl podle paní Bobošíkové lézt do zadku rasismu a rasistických ideologií. Sama bývalá europoslankyně poukazuje na škodlivost Evropské unie. Bobošíková by rozhodně zastala práva Čechů v mezinárodní instituci. Jen nevím kdo ti Češi budou. Patří do bobošíkovských Čechů také Romové, patří tam muslimové, patří tam Vietnamci, Poláci, Němci a další etnické skupiny žijící s českým občanstvím na území České republiky?

Upřímně pochybuji. Tady je Wilderovský slovník hájící bílou jedině bílou barvu bílých lidí, možná dělníků. Byla to ostatně také první Bobošíková, která se na semínovské sešlosti stala nejaktivnější. jako první volala po společném postupu s nácky z Práva a Spravedlnosti a proklausovskou Akcí D. O. S. T.  Bobošíková, podobně jako mnozí lidé, zahajuj hru slepých ideologů. Nezáleží na nějakých provoláních indických symbolů, nezáleží na nějakém popírání lidských práv. Tady jde především o to, aby ta většina věděla, že Bobošíková s apartní šálou, megafonem v ruce a kalusem za zády je tady pro všechny potápějící se aquanauty.

Tak jako včera, i nyní byla Bobošíková hlásnou troubou pravdy nikdy netající své názory. Barbora Tachecí hraje otevřenou hru mainstreamového světa klausovských pravd, ve kterých je jeden satan s beethovenovskou Ódou na radost a prožraným Bruselem. Je zajímavé, že prožranost EU paní Boobošíkové nevadila do té doby, než byla europoslankyní.

Ano, v televizi mají právo vystoupit všichni kandidáti nekandidáti na prezidenta, to je v naprostém pořádku. Co není v pořádku je styl rozhovorů, jaký Tachecí zvolila. S těmito kandidáty nevede novinářský, ale kamarádský rozhovor, který má dopomoci k dalším hlasům.  Televize by měla působit nestranně, zvlášť v pořadu, který si hraje na téma nestranných rozhovorů. To, co Tachecí ukazuje v posledních dnech ve svém pořadu, to je sada reklamních džinglů s nic neříkajícími otázkami.

Ochrana lidských práv se najednou nehodí do krámu, a tak se přehodí rozhovory do roviny dlouholetých známostí. Jistá forma rasismu a a porušování lidských práv byť jen formou slov, je tady neškodnou. Teď není čas poukazovat na špatnosti kandidátů, nyní je čas na poukazování hlavních předností populistických kandidátů. Proč by jen tak zčistajasna nemohlo v médiích zaznít propopulistické víření?

Takové jednoduché kamarádské proslovy pouze zlegalizují populismus a rasismus klausovských představ na zcela běžnou úroveň, nad kterou by se běžný občan neměl pozastavovat.  V tom je skryté nebezpečí takových provolebních rozhovorů.