Škromach je ukázkou levicového populisty

Škromach nazývá S-karty sociálním inženýrstvím ministra Drábka. Ano, je to sociální inženýrství, které by nemělo spatřit světlo světa. Nebyl by to Škromach kdyby se nepohyboval přesně tak, jak vane jemu prospěšný větřík. Když partaj směřovala ve svém chaosu více k modrému směru, byl to Škromach kdo se připojil k Haškovi a otevřeně na malou chvilku chválil pravicové návrhy. 

Škromachovská provolání nyní spíše vyvolávají na tváři podivný úsměv. Senátor, který nikdy nechtěl být senátorem,.Politik, který jednal utajeně s Nečasem o sociálních kartách, v té době snad ještě peněžních poukázkách. Sám v roce 2007 vedl v Poslanecké sněmovně seminář, na kterém rozebíral úspěšnost karet coby průkazu pro všechny, kdo využívají sociálního systému. Zneužití sociálních dávek měla tenkrát ve slovech Škromacha zabránit jenom sociální karta.

Nyní pravicový guru sociální politiky v Sociální demokracie hraje alzheimerovskou hru, ve které strýček z Německa pomůže všem zapomenout na politické debaty vedené samotným Škromachem. Když se jednalo v sociálních stolech o dnešních S-kartách přišel senátor Škromach a jediné, na co se zmohl, byl dotaz ohledně počtu bankomatů.

V ten okamžik Škromach neodmítl sociální karty, prostě se cynicky optal Drábka, jestli bude v tom novém systému dostatek bankomatů pro klienty úřadů práce. Cynik s pramálem sociálního cítění dal najevo, jak moc je proti sociálním kartám. I když tehdy věděl velice dobře co ty Drábkovské karty jsou zač, tak přesto populisticky se svým úsměvem přijal bez problémů nové kartování.

Je to stejné, jako když Škromach prohlašoval o důchodové reformě ODS, že tato reforma mu až tak moc nevadí, když se domluví detaily. Škromachovi tenkrát nevadila asociální povaha důchodové reformy. Je zajímaqvé jak Škromach ideově zmírnil, když pravicové místo získalo své místo ve stínové vládě oranžového klubu.

V ten okamžik přestal v superlativech hovořit o důchodové reformě. Nyní opět stejný politik hovoří o sociálních kartách jako o komplikaci pro nezaměstnané. Proč už tenkrát on a jeho lidé, které vysílal k diskusním stolům, nevystoupili proti. Proč tenkrát neřekli my to nechceme? Protože sociální karta je cílem Sociální demokracie. Dokonce někteří skalní fandové na smrt i na život prohlašují, že sociální karta je prioritou socanů. Handicapovaní přeci kradou, a tak levicový guru musí také dohlédnout na zamezení rozkrádání státního rozpočtu.

Škromach je typickým sociálním nedemokratem. Oblek má oranžový, srdce modré a dál už raději ani nepopisuji. Jak je trapná Škromachova řeč nad Drábkovským projektem. Politici jako Škromach těží z voličské sklerozy, z nezájmu lidí o politiku a o skutky politiků. Kdyby  si voliči všímali toho, co se děje, mnoho podobných politických populistů by zmizelo z politické mapy České republiky.