S-karty budou výhodné pouze pro ministerské kamarády, pro ostatní budou chaosem

S-karty, další ukázka jak obrat zdravotně postižené. Opět ministr Drábek vybral vlastní řešení, které nemá ve světě obdoby. Podivná spojení s firmami napojenými kdysi na ministra Drábka a jeho prvního náměstka. To je také to zvláštní prostředí, které sám ministr odmítá. Můžeme věřit ministrovi, ale také nemusíme. Ty firmy mají anonymní akcie, a tak v pěkném šeru může klidně nadále působit ministr Drábek, aníž bychom o tom věděli. Červenec bude to období, kdy česká vláda okroužuje všechny zdravotně postižené.

Ve velkých městech bude zahájeno prvotní kolečko označkovávání zdravotně postižených. Sen Škromacha, Sobotky i Nečase bude konečně realizován. Musel přijít ministr modré TOPky, aby v podivném projektu zahájil ponížení zdravotně postižených. Ti teď budou strkáni do stejného pytle s nezaměstnanými, s uživateli sociálních dávek. Najednou jsou jednotlivá postižení upozaděna ve jménu financí. Jsi postižený, napřed ukaž kolik máš peněz.

Ministr Drábek najednou ignoruje mezinárodní smlouvy o právech zdravotně postižených. V rozporu s mezinárodním právem snižuje uplatnění lidí se zdravotním postižením. S-karty samotné nenabízejí zdravotně postiženým žádné přidatné hodnoty, které by těmto lidem přinesly mnohem více komfortu. Je to přesně naopak. Povaha S-karet naopak může snížit komfort zdravotně postižených. S-karty nejsou žádné doklady určené zdravotně postiženým. Jsou to bankovní, finanční produkty. Další OpenCard mající eden jediný úkol.

Česká spořitelna dostala od ministra dárek. Stovky tisíc nových klientů, kterým jistě tento finanční gigant nabídne celou řadu reklamních produktů. Zákon jasně říká, že každý kdo bude příjemcem sociálních dávek, musí používat vymyšlenou kartu. Jinými slovy, pokud si nevyzvednete S-kartu, nedostanete žádné dávky. Stát nutí své občany jako nějaké otroky, aby využívali služby instituce, o kterou nestojí. Všechno, kromě důchodů a nemocenských dávek bude poskytováno formou jednoho plastu.

Úřady práce vyzvou občany, aby si vybrali kartičky. Pokud tak neučiní, nebudou moci disponovat s dávkami, které jim podle zákona náleží. Na kartách bude uvedeno TP, ZTP nebo ZTP/P. Využívání  S-karty jako platební karty může přinést mnoho komplikací. Úřady práce nejspíš budou upřednostňovat užívání S-karet jako kreditních karet. Už od začátku kartičkového problému upozorňuji na nevýhody užívání S-karty jako platební karty.

Podle zákona si každý zdravotně postižený může vybrat způsob výplaty sociálních dávek. Pokud nepobíráte dávky hmotné nouze, používejte S-karty pouze jako průkazku zdravotně postižených, nikoli jako platební prostředek. Předejdete tím mnoha komplikacím.

Národní rada osob se zdravotním postižením doporučuje všem handicapovaným, aby při převzetí karty podali toto prohlášení:

Žádám, na základě § 19, odst. 3, zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a odst. 3, § 58, zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, aby dávky pro osoby se zdravotním postižením, které pobírám a dávky státní sociální podpory, které pobírám, byly trvale odesílány poštovní poukázkou na moji adresu.

Já osobně bych prohlášení místo na poštovní poukázku, napsal na bankovní účty. Ministr Drábek zpoplatňuje složenkový typ vybírání dávek 20 korunami. Samotná Česká spořitelna tento typ výplaty dávek odmítala. Na speciálním webu České spořitelny se můžeme dočíst toto: “Výplata sociálních dávek se v drtivé většině případů bude realizovat prostřednictvím karty sociálních systémů. V mimořádných případech se může úřad práce rozhodnout pro jakýkoliv jiný způsob výplaty dávek

Informace podávané Ministerstvem práce a sociálních věci jsou v tomto případě jiné než informace podávané Českou spořitelnou. Vše tedy naznačuje tomu, že systém sociálních karet bude chaotický. Na všechny tyto nesrozumitelnosti doplatí především zdravotně postižení. Na ministerstvu Drábka se dějí velmi neuvěřitelné věci. Další hra s lidmi. Ministr Drábek nevysvětlil v čem tkví ty výhody nové S-karty. Je to další projekt ministerstva pro ministerské kamarády.