Putin prosazuje zákony odporující svobodě lidu, protivládní demonstrace nejsou vítané

Prezidentský režim v Rusku je protidemokratický typ totalitní vlády, ve které se mocní, možná ti nemocní slávou a majetkem obávají síly lidu. Proto také musí docházet k vytváření zákonů stojících v cestě demokratické pravomoci lidu požadovat více svobod a spravedlnosti. Vysoký počet demonstrujících lidí je vládě proti mysli, a tak přispěchá milý prezident s novou verzí zákona upravující demonstrování. Projev lidí je tedy pro putinovské Rusko nemilým, nevítaným prvkem. 

Ruské demonstrace se nepodobají pražským dýchánkům rodinných výletů do hlavního města. V lidnaté zemi se sejde několik stovek tisíc lidí jenom proto, aby ukázali, že nesouhlasí s diktaturou zahájenou bývalým příslušníkem KGB. Ze stovek tisíc, z milionu lidí by najednou mohly být desítky milionů, a to je pro ruskou Dumu něco naprosto nehorázného. Zaplacené poslanecké posty, zaplacené klaky běžící na ruku lobbistů by najednou byly smeteny jako domek při řádění větrné smrště.

Z boží vůle diktátor povolaný z premiérského postu rázným krokem přesedlal na prezidentský úřad, aby zahájil další éru nesvobody. Novináři se možná zase začnou ztrácet. Tajní ruští agenti zahájí další vlnu unášení nebezpečných Rusů v zahraničí referujících o nepořádku v šíré domovině. Nyní není žádoucí, aby Rusové demonstrovali. jedna demonstrace nesmí mít víc jak 50 000 účastníků. Pokud se tento počet překročí, každý demonstrant může dostat statisícové pokuty.

Putin i ostatní státní představitelé tvrdí, že toto opatření vzniklo na základě západoevropských zákonů. Jenže nikdo v západní Evropě neví podle jaké právní normy šlechetná ruská Duma jednala. České hry na eemonstrace naštěstí takováto diktátorská omezení nepotřebují. Nečas s Drábkem proto nemusejí pošlápávat demokracii v tak silných omezeních. tady uprostřed Evropy se jedná o omezeních v termínech ohlášení demonstrací. Stovky tisíc demonstrantů v pražských ulicích, to snad ani nejde. Lidé v české kotlině jsou ovce pasoucí se za mekotu na polovyschlé travičce.

Rusko, to zná jiné typy demonstrací. Tam se skutečně politici bojí, a proto musejí vytvářet pravidla ochraňující kartely před vůlí lidu. Putin vesele potlačuje sílu ruského disentu. Odkdy je normální pokutovat každého účastníka demonstrace s počtem vyšším jak 50 000 účastníků částkou blížíci se 190 000 korunám( 9 000 USD)? Taková částka je likvidační. Říká: “nesmíš se zúčastnit protivládních demonstrací, protože my STÁT – PUTIN STÁT tě zruinujeme”.

Prezidentská Rada pro lidská práva sama považuje tento zákon za protiústavní. Putinův zákon porušuje 31. článek ruské ústavy o shromažďování. Zákon kriminalizuje něco, na co má právo každý Rus. Navíc výklad tohoto zákona je nejasný a může všechny organizátory demonstrací vinit z výtržnictví. Na koho se tento zákon vztahuje? Z výtržnictví mohou být na základě nového zákona podezříváni také diváci rockového koncertu.V zemi, kde je uplácení policistů takřka nepsaným pravidlem, je nový zákon doslova velikánskou příležitostí pro nezákonná policejní počínání, nad jejímž koncem je opět vydírání lidí ze strany policie.

Aktivita protestních hnutí v Rusku od února, března tohoto roku velmi posílila. Nejhlasitější byla protestní hnutí v období prezidentských voleb a následném pasování Putina na ruského prezidenta. Zatímco světové televizní společnosti přenášeli inaugoraci, pár desítek metrů od slavnostního divadla demonstrovalo mnoho lidí. Policie zatýkala, odvážela v policejních antonech demonstranty, abychom ve stejný čas mohli sledovat rázný krok staronového diktátora.

Propast mezi vládou a občany se v Rusku stále více prohlubuje. Vznikají zákony, které potlačují lidská práva, které porušují ústavní pořádek. Kvůli rostoucím prezidentským zásahům proti lidským právům, stále více členů Rady pro lidská práva opouští stá místa. Rada se  více a více vyprazdňuje, lidská práva znamenají stále méně a méně. Putinova vláda získává více na úkor obyčejných Rusů. Například na post ministra kultury pan prezident jmenoval ruského Goebelse Vladimira Medinského. Medinskij podporoval Putina aktivně v roce 2004 v jeho prezidentské kampani, stejně tak podporoval Putina i v tomto roce. Jak je vidět, staronový prezident rozdává ministerské posty těm lidem, kteří stáli za prezidentskou kampaní.

Medinskij je především známý svou touhou o pozdvihování ruské hrdosti. Je autorem například sady knih Mýty o Rusku. Tyto knihy jsou plné politické propagandy, proto se také panu ministrovi předzdívá ruský Goebels. Bezhlavě hájí všechno ruské a veškerá nepěkná fakta ruské historie tají nebo bagatelizuje. Jak je vidět. V období putinské vlády je třeba zahájit hru na demagogii, ve které mají místo pohádky před skutečnostmi. Putin zahajuje represivní kroky vůči opozici.  Čtyři leadři opozice: Alexej Navalny , Sergej Udaltsov, Ilja Yashin a Ksenia Sobchak jsou vyzýváni k policejním výslechům. Jsou podnikány domovní prohlídky jejich domů a bytů.

Práva lidí nejsou vítána, opozice musí zaniknout, to je heslo prezidenta Putina.