Policejní stát je pro politiky voodoo panenkou

Policejní stát je pro politiky voodoo panenkou, kterou lze vytahovat a skrývat vždy, když se to hodí politické zvůli. Napřed tady byla levice, která v hysterickém záchvatu hovořila o policejním státu a dvojím metru policie. Dnes se stejně hysterický tónem tady máme ministra Kalouska, který zcela bez ostychu vyhrotžuje policejnímu vyšetřovateli. Nacházíme se ve velmi trapné situaci, ve které se politici obávají, že by snad mohli být zodpovědni za vedení svých rezortů. 

Najednou si politici zvykli být politickými věšáky lobbistů bez jakékoli odpovědnosti za své počínání. Tu tam se nakoupí to či ono. Když tam bude korupce, vždy se to zahraje do autu politického útoku. Pokud politik dostane úplatek a je natolik hloupý, že si s ním štráduje po pražské ulici, přijdou politikovi přátelé, kteří zahájí hru na dva druhy policistů. Lidový dům a jeho představitelé se v ten okamžik zastávali podivného politika s podivnými zvyklostmi. Ostatně podobné zvyklosti mají i další politici v oranžové tričku. Co kdyby náhodou příště přišli stejní oficíři pro někoho z oranžové skupinky věšáků? Raději se bude hrát hra, ve které se bude Rath srovnávat s Breivikem, ve kterém Tejc sehraje roli pouličního šaška bez čepičky na hlavě.

Tenkrát pravice poukazovala na hysterii a podivný přístup jak Zaorálka, tak Tejce, Sobotky a dalších představitelů takzvané vládní opozice. Celkem právem poukazovali vládní koaličníci na nechutnost politických tyjár, které se den co den před televizními kamerami odehrávaly. Rathovi stoupenci, ti bojovníci ve světě nul a jedniček chtěli sveřepě dokázat pomocí fabulací a lží, že právě oni jsou těmi jedničkami, kterým vláda a provládní policisté škodí. Kritizovaná “mafie” placených prostranických diskutérů dostala přetěžký úkol šířit v národu vlnu pochyb, jakýsi etos o spiknutí a utišení pravdy.

‘Policejní stát vedený Nečasem měl mít podle diskutérů, účastníků facebookových skupin a členů ČSSD jediný úkol: konec a skon protivládní opozice. Dovolte, abych se ironicky zasmál. V této zemi neexistuje žádná vládní opozice. V České republice existuje pouze něco, co bychom mohli nazvat jako spolupracující levice na pravicové politice. Ostatně, je to právě ČSSD, která může v pološeru tzv. policejního státu volně překročit k modré politice Haškovců a jejich politického směru-

Zatímco před několika týdny se ČSSD chovala vůči případu Ratha jako rozzlobená maminka, je to dnes naopak pravice, která oživuje mumii policejního státu. Zatímco politici prohlašují napříč politického spektra padni komu padni, ve stejný okamžik mají ústa plná policejní šikany a policejní zlovůle. Divím se, že se jednotliví levicoví politici dnes nepropadají do horoucích pekel během svých popírání slov o policejním státě. U nih to přeci nebylo tolik horké. Tady najednou slova o policejním státě nejsou tak pravdivá. Tejc, Zaorálek a Sobotka tak tedy lhali a jednotliví vysocí členové ČSSD to potvrzují.

Politická kultura klesá nadále se svou odpornou tendencí. Jsou to vládní politici, kteří stejně jako oranžoví používají nesmyslnosti o policii a policejním státě. Policejní složky po dlouhých desetiletích konečně začali konat proti nenechavým politikům. Najednou tady máme policejní stát jenom proto, že došlo také na vládní politiky. Tak to mělo být už dávno. Policie se nechala ovládat jak levicí, tak pravicí. Bála se vyšetřovat kvůli mocenským touhám oranžové a modré barvy. Dvouleté vyšetřování, shromažďování důkazů doznalo konečných výsledků. Parkanová, sice možná jen jako bílý kůň, bude postavena za svou chybu před orgány spravedlnosti.

Případ Parkanová stejně jako případ Rath ukazuje jaká je běžná praxe v politice. Na hejtmanské pozici vzniká touha samoděržaví, ve kterém se vytvářejí podmínky pro korupci, krádeže a lobbing. Na ministerstvech jednotliví ministři slouží jako sluhové lobbistů, plní politická zadání, která vznikají také na základě vůle lobbistů. Tak nějak se v tomto politickém zapletenci vytratila faktická zodpovědnost politiků za odvedenou práci. Politici si navykli být parchanty bez jakékoli zodpovědnosti.

Dnes, v nedělní politické debatě byl jeden zrovna ne moc čestným nadlimitním příjecem poslaneckých náhrad, zatímco druhý má na sobě kauz, že by se jeden člověk divil. Takoví politici si dovolují říkat něco o policejním státě. Černé duše s vylhanými ústy prohlašují cosi o policejním státě. Vytáhne se voodoo panenka, do které se nastrkají špentlíky kdykoli se to hodí. Teď se to hodí levici, protože byly odhaleny její rozkrádačky, tak se trefí několik špendlíků do tělíčka panenky. Poté se jedná o provládního politika, tak zhýralci jako Kalousek nebo Nečas stejným způsobem přispějí do rozpíchaného tělíčka panenky.

Situace musela opravdu dospět do velmi prazvláštních vztahů, když ministr Vlády ČR veřejně vyhrožuje policajtovi v televizním živém vysílání. Padesátá léta se opakují v novém mediálním hábitu. Milý policajte, ty jsi to nyní podělal, tohle sice bude vyšetřovat policie a soudy, ale zároveň se půjde po tobě. Tohle přesně dnes parafrázoval nešťastný Kalousek před celým národem. Policie nebyla hodná, šla proti cestující poslankyní TOP09, tak je to špatně.

Politici pravice, stejně tak levice projevují svou diktátorskou snahu skandalizovat a řídit policii. Ne nadarmo docházelo za modrého i oranžového přízraku k přeměnám vedení a elitních zaměstnanců výzvědných, zpravodajských služeb. Ne nadarmo obě dvě vlády pravidelně obhospodařují státní zastupitelství a snaží se prosazovat své lidi na dotyčná místa. Politici zasahují do systému spravedlnosti již od svého prvopočátku zrodu mladičké České republiky.

Nyní po volbách možná zvítězí socani. Co udělají jako první? Dosadí svoje lidi na státní zastupitelství, ovlivní chody elitních policejních složek, zapůsobí na policejní prezídium. Zkrátka, bude tady další politická praxe, kterou před socany aplikovala Nečasova vláda, před ním Topolánkova vláda a před Topolánkem Paroubek a další. Politický kolorit je v tom to ohledu stejný. Politická snaha ovlivňovat vyšetřovací orgány tady byla a nadále bude. Samozřejmě oba dva politické tábory popřou, stejně tak i jejich příznivci.

Nyní bude zahájena Kalouskovská hra na pravdu. Tvrdá slova tvrdých hloupostí něco naznačují. TOP09 se bojí, že by policejní vyšetřování mohlo objevit ještě další viníky v kauze Casa. Přinejmenším selhaly kontrolní orgány Ministerstva obrany. Možná na obchodnickém ministerstvu neschopného Vondry ani takový úřad není.. Papír sice ukazuje, že se musí na obraně kontrolovat, ale kontroloři jsou možná Šípkové Růženky, které čekají na své princezny s kouzelným lektvarem. Problém letadel CASA je bezesporu mnohem složitější, než ukazují média. To ovšem nezavdává příčinu k tomu, aby ministr vyhrožoval policii a policistům.

Dnes politici vyhrožují policistovi, policistům, vykládají cosi o dvojí roli policie….Mám takový dojem, že sledujeme skon zbytku politické kultury. Možná přijdou takové chvíle, kdy jednotliví politici budou číst dalekosáhlé seznamy všech lidí, kteří jsou ohroženi politickou zlobou. Levice i pravice k tomu nemá daleko.