Podvodné nabídky práce na doma spoléhají na absenci zdravého rozumu

Zdravotně postižení se stále více stávají oběťmi podvodů a nehorázných jednání. Je jim nabízena práce, která ve skutečnosti prací není. Spíš naopak z omezeného rozpočtu zdravotně postiženého sebere nemalé částky. Prostě, pokud chcete práci, tady máte nabídku několika rádoby placených činností. Pokud máte zájem zavolejte, nebo napište na tohle číslo, do minuty vám pošleme heslo, no a samozřejmě zkasírujeme váš telefonní účet o nějakou tu horentní sumičku. Přesně takovou nabídku jsem dnes obrdžel do své emailové schránky.

Všechno začíná veleslavně. Nabídka práce na domu, nemusíte nikam jezdit, všechno vám dorazí poštou nebo balíkovou službou. Stačí jenom vyťukat na prohlížeči adresu http://domaciprace.kx.cz , tam najdete 17 nabídek práce na domu, tedy takzvané tipy.

První možností je samozřejmě kompletace kuličkových per. Za hodinu titěrné práce si můžete vydělat 163 korun. Ihned si řeknete, že je to docela zajímavý přivýdělek Víc jak stovka na hodinu se k invalidnímu důchodu hodí. Celá činnost nezabere méně než dvě hodiny denně. Samozřejmě na webu pochybné kvality  nechybí vyobrazení celkové měsíční odměny. Bratru takové 4 000, někdy i rovných 6000.

Pokud máte zájem o podklady k této nabídce, musíte pokračovat podle předem připraveného scénáře:

  1. Zašlete SMS ve tvaru: PM KLIC PRACE
  2. Na telefonní číslo:  v ČR 909 44 99 nebo na Slovensku  6674
  3. Do minuty obdržíte Vaše heslo
  4. Poté vyplníte formulář s vaším jménem a příjmením, adresou, emailem a telefonem, samozřejmě doplníte heslo, které obdržíte na svůj mobilní přístroj

Samozřejmě na webu není ani tečka o ceně smsky. Proč by také měla být. Úkolem celého projektu není nabídnout práci, úkolem je co nejvíce mást, aby se nalákalo co nejvíce zdravotně postižených. Pokud do prohlížeče zadáte uvedené telefonní číslo, vyskočí na Googlu Seznamka – ChcemeSe.cz. Na této stránce je pro změnu zvláštní soutěž o auto BMW se stejným smskovacím telefonním číslem a tentokrát i s uvedenou sazbou 99,- Kč za jednu sms zprávu. Celý servis kolem smsky  provozuje společnost Airtoy, a.s zabývající se platbou služeb pomocí sms zpráv.

Protože se jedná o shodné telefonní číslo, je vysoce pravděpodobné, že jedna sms zpráva bude stát také 99 korun.  Kolikrát jste mohli ve zprávách slyšet z úst policie a právníků: “neposílejte smsky a nevolejte na podezřelá telefonní čísla začínající 90….”? Zdravotně postižený na podobná upozornění bleskurychle zapomene, potřebuje peníze na léky. Ta sousedka odnaproti přeci také lepila obálky a vydělala si sice málo, ale vydělala. Tak proč to nezkusit taky?

Z telefonu po odeslání sms dojde ke strhnutí necelé stovky. S troškou štěstí vám domů dorazí nějaký materiál k nabízené práci. Tu práci ještě nedostanete a dokonce není jisté, že vůbec něco poštou dostanete. no možná účet od telefonní společnosti, na kterém najdete dar neznámému ve výši 99 korun.  Zkrátka, je tady další kolosální podvod umístněný na serveru s hostingem zdarma. Kolik handicapovaných takto nalítlo na med podvodníkům? Je vysoce pravděpodobné, že se někdo našel.

Takových podvodných nabídek je na internetu mnohem více. Další podvodná nabídka na práci na doma se nachází na webu http://pracenadoma.kx.cz/vydelek.htm . Je to nabídka práce od firmy AGLOCO. Tuto nabídku najdete na mnoha serverech nabízející práci na doma. Dokonce vznikají i placené inzerce a inzeráty v seriozních inzertních webech. To může být velmi matoucí a tím je celé počínání agloca mnohem nebezpečnější.

Web láká neznalé uživatele na sladké hlouposti:

Společnost se odvolává a Google a jeho reklamní systém. Naschval mystifikuje aby vyvolala dojem serioznosti. Každý zájemce se zaregistruje a stáhne si prográmek Agloco Viewbar, který bude fungovat jako reklamní lišta ve Windows. Viewbar je kompatibilní pouze s Windows 2000, Windows XP a Vista. Co se může stát po jejím nainstalování? Můžete si do počítače pustit trojského koně a tím otevřít cestu k dalším podvodům a sledování vaší činnosti na počítači.

Jediné, co budete mít v popisu práce, bude mít  Viewbar zapnutý pouhých 5 hodin měsíčně. Jakmile máte Viewbar zapnutý dostatečnou dobu, můžete ho vypnout, abyste ho příště znovu zapnuli. V čem spočívá výdělek? Prakticky v ničem, máte zapnutý Viewbar a prostě podle výše uvedeného webu pouze vyděláváte.

Zisk za surfování je podle slov na webu rozdělen mezi členy a partnery AGLOCO. Vyděláváte také za další získané členy. Základem AGLOCO je referenční systém, který pomáhá rozšiřovat komunitu. Získáváte peníze i za lidi, které do systému přivedete, a to až do hloubky páté úrovně. Tito lidé také musí mít Viewbar zapnutý celkem 5 hodin měsíčně. Čím nalákáte více lidí, tím více vyděláte, protože se zde nepočítá jen váš online čas, ale dohromady se počítá sečtený čas všech vámi doporučených lidí.

Nepřipomíná vám to celé něco? Mně ano. De facto se jedná o hru nazvanou podle dopravního prostředku. Celé to dělá dojem jednoho velkého letadla, ve kterém nevyděláte ani korunu. Je to další podvod, ve kterém maximálně připravíte peníze někomu nahoře ve firmě AGLOCO. Desetitisícové zisky uváděné na webu, to jsou nesmysly a hloupost.

AGLOCO převede váš zisk do akcií. Jenže AGLOCO je soukromá společnost nevlastnící žádné veřejné akcie na distribuci, není rentabilní, dokonce se nepodařilo zjistit ani zakladatele této společnosti. Celá společnost není vlastněna členy, je to lež. Připusťme, že  AGLOCO bude opravdu úspěšná, v tom případě bude platit svým rostoucím členům obrovským množstvím peněz, a tím pádem bude muset vydávat akcie, na které nemá oprávnění. Co se stane s cenou akcií prodávaných ve velkém, prakticky komukoli? Jejich cena se bude blížit nule. Takže nakonec vy sami budete mít další toaletní papír, se kterým si můžete utřít leda tak pozadí.

Celý systém AGLOCO touží vytvořit zdání kvalitní, naprosto seriozní firmy. Proto se hovoří o větší úspěšnosti než má Youtube. Hlavní je do celého marastu lží zakomponovat opravdové giganty internetu. To poslouží k dobrému maskování celé činnosti.

———————

98 % nabídek na práci doma jsou podvodem. Jak tedy postupovat při rozklíčování podvodné pracovní nabídky? Prvotně se musí používat zdravý rozum. Rozhodně nemůžu vydělat tisíce nekvalifikovanou, jednoduchou prací prováděnou pouze několikrát do měsíce. Záminkou domácí práce často bývá vymámení z důvěřivých lidí peníze, prodat jim bezcenné cetky, donutit je volat  nebo smskovat předraženým tarifem, shromažďovat informace, osobní údaje….S osobními údaji a s přístupem do počítače se dá jednoduše obchodovat. Viz. například Agloco a její prográmek. Ten může klidně sledovat váš počítač a výsedné informace se posléze mohou prodávat třeba inzertním firmám, které vám budou zasílat nabídky na mail přesně podle vašeho vkusu.

Často domácí práce může vést ke zruinování samotného žadatele o práci na doma. Existují dokonce i případy, kdy se oběti domácí práce sami při zprostředkováním nekalých spotřebitelských půjček zadlužili celé své okolí a zruinovali i sami sebe superpůjčkami, které nebylo možné splácet díky sankcím za den opoždění splátky. Je to klasický scénář, kdy dostanete bonus pokud seženete partnera, který bude také po telefonu nabízet půjčky, proto aby tuto práci mohl dělat, musí si něco koupit nebo si musí vzít také půjčku. Obludný kruh se uzavírá.

Obětí podvodných pracovních nabídek se stávají matky na mateřské, důchodci, zdravotně postižení. Je to smutný asociální způsob jak okrást tyto cílové skupiny lidí. Proto je vždy třeba při nabídce domácí práce vše promyslet a v případě nejasností požádat o radu kamaráda, rodinného příslušníka, který pomůže celou situaci posoudit.