Merkelová by měla bojkotem fotbalového Eura požadovat dodržování lidských práv na Ukrajině

Ukrajina a fotbalový šampionát. To je naprosto podivné, špatné spojení Janukovičovy vlády postavené proti lidským právům a sportovním ideálům. Tady nejde jenom o Tymošenkovou, se kterou prezidentský systém zachází v rozporu s mezinárodními právy. Ukrajina se pod vedením tohoto politika dostává do špatných kolejí. Zatímco evropští politici odmítají navštívit Euro na Ukrajině, němečtí političtí předáci mají totálně jiné plány. 

Před zahájením šampionátu se Ukrajina rozhodla poměrně podivným způsobem zatočit s toulavými psy. Po ukrajinských městech jezdila krematoria. Taková hrozba všem živým zvířecím tvorům, které se pohybují bez páníčka po tamějších ulicích. Zaměstnanci těchto krematorií chytili za ocas psa a živého ho hodili do pojízdné pece. Tam byla němá tvář sežehnuta na prach. Světoví ochránci práv zvířat poukazovali na tento trapný čin Ukrajinců. Barbarský čin, barbarské naprosto nelidské chování mělo zbavit hostitelská města nechtěných zvířat.

Myšlenka sportu, myšlenka fair play a stejných práv pro všechny, myšlenka svobody. To všechno bylo najednou prolito hektolitry zvířecí krve a totálního utrpení. Už to dávalo všem jasný signál jak moc to nová Ukrajina pod Janukovičem myslí s právy. Tenkrát trpěli zvířata, nyní na druhou stranu Ukrajina postupuje velmi nevybíravě proti právům menšin v této zemi. Tady nejde o vraždění, ale o popírání práv, která jsou všude na Západě absolutním standardem.

Francouzská vláda se na základě všech těchto skutečností rozhodla blokovat Ukrajinu a její mistrovství. To Merkelová, de facto jako jediná politička s velkým vlivem na Janukoviče, odmítá takovýmto radikálním krokem demonstrovat německý nesouhlas s porušováním lidských práv. Nedivím se světovým politikům, že odmítzají jakýmkoli způsobem podporovat fotbalový šampionát v Ukrajině.

Marcus Urban, první velká německá fotbalová hvězda s homosexuální orientací zcela veřejně odmítá svou účast na Euru 2012. Je to reakce na antihomosexuální zákony, které byly na Ukrajině odsouhlaseny. Téměř přes 70 000 lidí z celého světa odmítnulo tento legislativní zmetek. Byly podepsány petice vyzývající Janukoviče  k přehodnocení ukrajinského postoje. Proč Merkelová hraje slepou? Proč se nepostaví proti protilidské politice oranžové vlády?

Práva homosexuálů jsou v Ukrajině velmi špatná. Nový zákon, který Janukovič schválil, nyní opět situaci těchto lidí mnohonásobně zhorší. Na jednu stranu chce Ukrajina do Evropské unie, zatímco tam uvnitř státu vznikají stále horší situace na poli lidských práv. V Kyjevě se koncem měsíce května měly uskutečnit pochody gayů a leseb. měly být namířeny proti vládou živené hysterii kolem těchto minorit. Nakonec se žádná gay parade nekonala. Ono konat takovou akci na Ukrajině, to je naprosto hrdinský čin. Mediálním světem létaly přestřelky naznačující všem účastníkům gay parade, že by také nemuselo zůstat pouze u slovních vyhrůžek plných násilí.

Malá generálka gay parade se měla odehrát v Kyjevě před stanicí metra Dnipro. Proti tomuto shromáždění se v ukrajinské sociální síti VKontakte dokonce objevila výzva, ve které se hledali dobrovolní rozháněči této gay parade. Když na předem domluvené místo dorazili gayové a lesby, čekalo je tam uvítání dvou tisíc urostlých kozáků, kteří by si rozhodně nebrali servítky s příslušníky minorit. Toto všechno pouze ukazuje stav lidských práv v této zemi . Ukrajina sice byla jednou z prvních zemí postsovětských zemí, která zrušila homosexualitu za trestný čin. Toto rozhodnutí, ale téměř nic nezměnilo.

Nacionalisté, ukrajinští náckové provádějí stále více útoků na homosexuálně orientované obyvatele. Toto násilí je tolerované ukrajinskými orgány. Britské ministerstvo zahraničních věcí dokonce vyzvalo homosexuálně orientované Brity k opatrnosti na Ukrajině. Homosexuálně orientovaní lidé jsou  na Ukrajině pronásledováni také státní policií. Jsou bezdůvodně zatýkáni a biti policisty.

Svět je i vůči Ukrajině populistický.  Dívá se na Tymošenkovou, i když se práva na Ukrajině porušují jako na běžícím pásu. Německo zatím hraje prim vůči populismu k Ukrajině. Merkelová raději prosadí ekonomické zájmy Německa na Ukrajině před nějakými lidskými právy.

Proto také lidskoprávní organizace ALLOUT vytvořila petici směřující do rukou německé kancléřky Merkelové. Německo jako jeden z hlavních hráčů na poli Evropské unie nemůže přehlížet porušování lidských práv.  Petici můžete podepsat zde: PETICE