Klausův euroskepticismus je převlečený pravicový extrémismus s hnědým vnitřkem

Prezident Václav Klaus vidí v Evropské unii komunismus, zatímco se spolčuje s ultranacionalisty a novodobými nácky. Akce D,O,S,T, nyní slaví malý svátek. Na její pozvání přijel na návštěvu do Čech anglický euroskeptik Nigel Farage. Evropská unie je po vzoru extrémismu ďáblovým pohůnkem, kterého je třeba totálně zničit. Nazvěme multikulturalismem něco, co ve skutečnosti multikulti není. V České republice náckové jako Bátora, Vandas nebo ultranacionalisté jako Mach a Klaus nazývají multikulturalismem vlastně něco, co jím ani vzdáleně není. 

Život je plný zvláštností. Zatímco Klaus během vzpomínání na Ležáky vyzývá k uctívání památky obětí nacistické zlovůle, bez problémů koketuje s nacismem a uctívači indických symbolů štěstí. Semín, který je regulerním klerofašistou, je tím, kdo získal volný přístup na Hrad. Co si pan prezident myslí, když se s tímto člověkem setkává? Stydí se za své činy?

V pojetí prezidentské logiky nacismus neexistuje, je to jenom jistá forma vyjádření názorů. Pokud bychom byli stejnými hradními cyniky, mohli bychom prohlásit, že všechno na světě je pouze střet zájmu, který může eskalovat v obrovskou nenávist. Takový střet zájmů a myšlenek zavinil masové vraždění například v Ležákách nebo Lidicích. Ano, takovéto události se nesmí nikdy opakovat. Na jedné straně máme slovní odpojení se od nacismu a na druhé straně máme aktuální bratříčkování se s ultranacionalisty a nacisty. Jako občan toto absolutně nechápu.

Kvůli kritice EU lze klesnout na hranici uctívání a tolerování nacismu, rasismu a nenávisti? Prezident Klaus možná ještě opojený idejovou konferencí v Americe, nyní přijímá na Hradě anglického euroskeptika a extrémistu Nigela Farage. No, co. Na Hradě byli náckové z Euportálu, tak proč by nemohlo být nejvyšší místečko české státnosti zprzněno dalším extrémistou?

Nalakujme všechna nacionalistická, náckovská hnutí na euroskeptická hovádka. Pozor, tyto myšlenky nejsou v rozporu s lidskými právy. Tady se nehovoří o homosexuálech jako o deviantech, tady se neschází klerofašista Semín, aby pro svého guru pomohl k založení nové politické strany. To všechno je vlčí mlha. Diskriminace je také v pořádku, ona vlastně také neexistuje. takoví umělci jako Mach a další nalakují rasismus do moderního, mnohem výhodnějšího kabátku.

Ve jménu Klausovského diletantismu uhlídáme komunismus a všechny stoupence Evropské unie nazveme komunisty, zatímco vzadu mimo obecný zájem rozrůstá přímo v srdci republiky hnědé blátíčko. Takoví blogeři s hnědým citem pro hnědý rasismus štěstím vyskočí metr vysoko. Takový Matějka, ten musí mít z návštěvy extrémisty z Anglie doslova v extázi. Jiste poto vznikne výživný článek na stránkách Svobodných, jeho blogu a nově na stránkách facebookového účtu náckovských Dělníků Vandase.

Prezident Václav Klaus prezentuje politický extrémismus. Z boží vůle jeho vladařské milosti všichni musíme být extrémisty. Spojující body mezi jednotlivými extrémisty naznačují jaké je prezidentské politické smýšlení. Euroskepticismus, kterým Klaus jako malé děcko neustále před sebou chřestí, je pupeční šňůrou spojení s krajně pravicovými stranami jakými jsou například proklausovská Strana svobodných občanů Petra Macha nebo klerofašistou Machem vedená Akce D.O.S.T. Existuje ještě mnoho krajně pravicových stran a skupin jako jsou náckovská Právo a Spravedlnost a další hnědá svinstva českého politického nebe.

Klaus, stejně jako Mach vidí dokonalý svět bez opozice, bez sociálně slabých, kde si všichni naberou co chtějí a ti kdo nemohou, mají smůlu. Společnost na kolenou, kulturní úroveň blízká nule, to je dokonalý svět podle Klause a Macha. Odbory v něm neexistují a lidé nemají pražádné právo kritizovat. Zatímco soukromníci budou moci diskriminovat, Mach s Klausem se budou tvářit jako ochránci tradičních hodnot, ve kterých svět patří církvi a tradicím zkostnatělých staletí. Rasismus a zpěvy náckovskýxh holohlavců jsou v novém jaklovském pojetí neškodnou etudou, za kterou budou klausovští beránci bojovat.

Euroskepticismus není ve skutečnosti pouze euroskepticismem. Je to další možnost k šíření krajně pravicových názorů plných rasismu, nesnášenlivosti, zla a podpory neonacismu a jeho různých podob a forem. Člověk jako lidská bytost tady nemá místo. To hlavní jsou peníze a dosažení nejvyšších zisků třeba i na úkor těch nejchudších. Před klausovským euroskepticismem se musíme mít na pozoru.