Jakl prezidentským kandidátem Svobodných, přivítejme extrémismus – náboženství beránků

Dnes se strana Svobodných občanů Petra Macha setkává v Praze na veledůležité schůzi. Bude se hlasovat o tom,  jestli prezidentský Jakl bude jejich prezidentský guru, nebo nikoli. Opět se koná nějaké to povídání, taková ta beseda těch proklausovců. Pivečko, ten zlatavý mok, pomůže zajisté partajníkům k rozhodnutí. Rasisté nového střihu skrývající se za ultraliberalismem a kalhoty Václava Klause, tak zvolí dalšího kontroverzního člověka do čela prezidentské kandidátky. 

Zajisté pan Jakl odpovídá klasickému naturelu i směřování Machovy partaje. Má kontroverzní názory vůči Evropské unie, dokonce popírá lidská práva a zároveň hájí, aby slogany přeplněné bílou barvou a bílou ideologií byly naprosto legálním projevem každého nově slušného človíčka. Klausovský tajemník zcela jistě stmelí Macha a jeho beránky s Hradem, zcela jistě tento člověk zajistí kontinuitu spolupráce, která se tak slibně rozšiřuje již za Václava Klause.

Možná celé stranické dění na dnešní debatě sleduje i pan Klaus. I když nevím, ten si zrovna nyní popěvuje v USA nad idejovou konferencí. Inu, není nad to, když si jednou za čas idejově zapějete písničku na stejné téma. Svět rozjařených tváří budovatelů kapitalismu, kde jakýkoli rozdílný tvar odporuje sešroubované stavebnici jednobarevné společnosti prastarých dob páry, upocených dělníků a nekonečné pravomoci velkoprůmyslníků. Krásný svět klausovského střihu, o který Svobodní podporou Jakla usilují. Místo, kde lidská práva neexistují a nějaký zákoník práce je luxusem.

Tyto společné body spojují Macha, grupu straníků s hradní skupinkou podivínů. Však také Jakl usiloval o ochranu náckovského Bátory, se kterým se i samotný Petr Mach setkal a se kterým si dokonce podle údajů hackera možná i dopisoval. Dnes se ani tak nejedná o volbu prezidentského kandidáta. Ta je dávno jasná. Vedoucí strany, ta spojnice mezi Hradem, Akcí D. O. S. T. ,  Právem a Spravedlností a dalšími protidemokratickými prvky společnosti, už dávno rozhodla.

Nyní není čas na politiku starající se o spoluobčany s existenčním minimem. Ztrápené obličeje lidí se zastaví novými zdmi, novými pohádkami o neschopnosti jedněch hlupáčků, kteří nebyli schopni využít výdobytku světa Svobodných beránků. To laissez faire je zázrakem, ve kterém když si nevezmete, tak nemáte. O to přeci Machovi a jeho lidem jde. Podpora Jakla, vyvolává dva základní pilíře nové dělby moci. Nové napojení na Hrad slibující ještě větší zisky a možnosti, stálé spojení Hradu a Klause coby možného vlastníka nové nacionálně laděné partaje, ke které Klausovi dopomůže klerofašista Semín a jeho D. O. S. T., ostatně o nové partaji Klausova oblíbenkyně Bobošíková a další lidé diskutovali.

Takový člověk, jakým Jakl je, nyní dokresluje siluetu pravé tváře Petra Macha a jeho Svobodných beránečků. Možná sám předseda prohradní strany souhlasí s Jaklovým názorem, který sám Jakl uveřejnil na svém blogu: “Mezi kapelami jsou různé vypatlané makovice, které zpívají fakt nesnesitelné hovadiny. Ale, je zatracený rozdíl mezi skutečným násilím, které je odporné každé podobě a s jakoukoli motivací, a zuřivým zpěvem nějakých trubek.“ ,“Ale nechte ty hloupé kluky s kytarami, ať si zpívají, co chtějí.” Super, nepřímo nám všem tedy extrémisté Petra Macha říkají, že nemají problémy s písničkami od Juden Mord. Kde se potom ztratil ten jejich proizraelský entuziasmus a slepota, kterou ve svém integralistickém konzervativismu Mach a jeho beránci tak sveřepě prosazují?

Že by všechno byla hra na jiné, moderní rasisty? Když Svobodní neměli problém s Akcí D. O. S. T. a Bátorovými prohlášeními typu: “Věhlas onoho křesťansko sociálního národohospodářského publicisty, ale přetrval asi jen díky antisemitským pracím k nimž patří zejména ‘Vražda v Polné’ a ‘Židovská otázka v rakouském parlamentu’ či skvělá ’Zkáza Slovanů’“. Bátora se kdysi takto vyjadřoval k jednomu z největších antisemitů 19. století Rudolfu Vrbovi a jeho antisemitsky laděné knize “Národní sebeochrana”. Jak je vidět, tato prohlášení Svobodným nevadí. Nyní k Bátorovi přibude Jakl, kterého budou mít befelem povinnost volit i Machovi podřízení spolustraníci.

Když už tato armáda hnědomyšlenkářů společně karmuje pod články beránkovských autorů portálu iDnesu a jiných médií, nyní začne stejně jednotně konat i na prezidentských volbách. Prostituce rasismu a nesnášenlivosti tak v jedné volbě zažije novou renesanci. Milovnictví extremismu, ta obroda hnědé mysli, to přeci je hlavní cíl Svobodných občanů Petra Macha.

Prezidentský tajemník Ladislav Jakl dále před několika lety přijal na pražském hradě Jaroslava Smílka a manažera neonacistické hudební skupiny Conflict88 Roberta Furycha, kteří jsou autory knížky Deset tisíc extrémistů. Samotný Jakl do zmiňované knihy přispěl rozhovorem v němž hájí právo neonacistických kapel zpívat. Podle Jakla mají všechny kapely, včetně „pankáčů i nácků“ právo na svobodu slova. Jakl v knize říká, že není žádný důvod, aby policie znovu šmírovala muzikanty a kontrolovala jejich texty, jestli nejsou závadné a nebezpečné. Když se ho před časem redaktoři i.Dnes ptali na zmiňovaný rozhovor a zda věděl, kdo je Robert Furych, tak zřejmě trpěl krátkodobým výpadkem paměti a vyjádřil se ve smyslu, že žádnou takovou knihu nezná.

Zkrátka, Svobodní si vybrali skvělého kandidáta, který doplňuje a potvrzuje jejich politický kolorit.