I ty můžeš být zneužívačem sociálních dávek, proto stát vyhodí miliardy z oken

Většina lidí zneužívá sociální dávky nevědomě, způsobili státu škodu neúmyslně. Jen nenahlásili, že n dávku mají nárok. Všichni, komu byla dávka neoprávněně vyplácena tuto dávku také státu vrátili. Každý rok se jedná o zhruba 30 000  případů( v řeči čísel zhruba 140 milionů korun) neoprávněných příjemců sociálních dávek. Ministr Drábek a jeho lidé zbytečně zveličují problematiku neoprávněně vyplacených sociálních dávek.

Není tomu zas tak dlouho, kdy ministr Drábekdíky neschopnosti úřadů práce pardonoval nesprávně vyplacené dávky. Lidé, kteří tenkrát obdrželi nesprávně vyplacené dávky, nemuseli nic státu vracet. Stačil jeden ministerský pardon a příjemci přebytečných dávek měli více peněz, než jim náleželo. Tenkrát v tom období nikomu nevadilo, že před zraky nás všech dostalo několik set lidí peníze navíc a někdo nedostal vůbec nic?

Nečasova vláda se chová jako maorští tanečníci. Nad jedním chováním lidí zahajuje nehorázné tanečky, malé divadlo, které nebude řešit vůbec nic. Hon na neoprávněné příjemce sociálních dávek ideologicky poslouží k přikrytí asociálních praktik pravicové vlády. Z neoprávněných příjemců sociálních dávek jsou vládou vytvářeny kriminální živly.

Podívejte se, tito asociálové okrádají úmyslně společnost a my jako vláda zabráníme takovému chování. Přesně v takovém úmyslu zbytečné kriminalizace postupuje ministr Drábek. Zatímco senátor Čunek nakradl 2 miliony na sociálních dávkách a nebyl označovaný za socku, ti ostatní nesenátorští příživníci jsou ve jménu vládních praktik označovaní za nepoctivé šmejdy, které je třeba regulovat například za pomocí sociální karty.

Neoprávněný příjemce sociálních dávek není kriminální živel. Takovým neoprávněným příjemcem se může stát kdokoli z nás, a to zcela neúmyslně. Stačí, aby maminka nastoupila na mateřskou, a přitom pobírala rodičovský příspěvek na staršího potomka. Okamžitě se z takové maminky stává ten Drábkem označovaný kriminální živel. Ze zákona může v takovém případě přijímat dávku  mladá maminka  pouze na nejmladší dítě. Ona to neví, a tak se z nevědomosti dostává do kriminalizovaného klubu vyvolených. Zcela k podobným pochybením může dojít například z příspěvků na bydlení.

Pokud příjemce příspěvku dostane přeplatek za elektřinu, vodu nebo plyn a zároveň přijímá příspěvek na bydlení, je možné, že díky tomuto přeplatku ztratí nárok na vyplácení tohoto příplatku. Opět se nevědomky z řádného občana stává neoprávněný příjemce sociální dávky. Je to naprosto slušný, poctivý občan, který je pravicovými politiky ponižován, vláčen, kriminalizován a podezříván z vyžírání společných financí. Každé čtvrtletí si pracovníci úřad§ práce vyžádají u elektrárenských, plynárenských a vodárenských společností informace o přeplatcích, které následně spárují se svými klienty. V ten okamžik žádají pracovníci úřadů práce o navrácení státem vyplacených částek.

Jaký účel má splňovat sKarta? Vyplacení neoprávněně vyplacených dávek se zjistí pokaždé i bez nějaké karty. Neoprávněně vyplacené peníze jsou vždy vrácené zpátky do státní kasy. Skuteční úmyslní podvodníci jsou v sociálním systému raritou. Lidé často vykazují nesprávnou výši příjmů, nebo příjmy zatajují. Takoví lidé zkoušejí doběhnout úřady. Falšují se razítka a tak podobně. Úřady práce stejně kontrolují na základě udání pracoviště žadatelů, chodí do školek, kde zjišťují, zda maminky žádající o rodičovský příspěvek nedávají více dětí, na které by mohly přijímat další dávky.

Nové sKarty neumožní jakékoli další speciální kontroly. Jen u dávek hmotné nouze zajistí nemožnost hotovostní výplaty. Ministerské řešení nevyřeší například ověřování příjmů domácností. Důležité je, kolik lidí je hlášeno v daném městě, obci k trvalému pobytu. Úřad není schopen jakkoli zjistit příjem všech lidí bydlících v jednom bytě. Ministr Drábek demagogicky prosazoval sociální karty, označované také jako sKarty, za důležitý nástroj k potírání sociálních dávek.

Osobně si nemyslím, že se u dávek hmotné nouze dá zabránit jejich zneužívání formou sKaret. V takové chvíli si vzpomínám na slova Škromacha, který v roce 2007 vedl jakýsi seminář na půdě Poslanecké sněmovny. Již tehdy modrý, nikoli moudrý, Škromach prosazoval sociální karty jako prostředek kontroly nad sociálním systémem. Sociální guru již tenkrát prosazoval Drábkovské téze. S podivným úsměvem si také vzpomínám na argumentaci Škromachova člověka u tzv. kulatých stolů nad Drábkovými reformami . V zahraničí tajné služby zjišťovaly, zda je možné rozlišit na základě transakcí u kreditních karet, co si majitel kreditky koupil v obchodě. Tajné služby toto nikdy nezjistily.

Proč by měla mít  zrovna sKarta nějaký výjimečný patent na pravdu? Jasně, je tady Drábkova iDTAX a její elektronické účtenky. To je přeci jasný a zdárný důkaz schopnosti budoucího řešení. Česká spúřitelna získala dvanáctiletý monopol, společnost iDTAX získá další přísun miliard, měli bychom být spokojeni. Ať si ministr Drábek nebo kdokoli jiný říká co chce, stále si myslím, že sKarta nezajistí nezneužívání dávek třeba u mediálně známých dávek hmotné nouze.

sKarty i nadále umožní zneužívání sociálních dávek. Případné nakupování alkoholu a cigaret bude nadále možné, a to dokonce i u dávek hmotné nouze. Ministr a jeho lidé lžou, když tvrdí opak. Zneužívání dávek poskytovaných nezaměstnaným má posloužit povinná návštěva pošty. Ombudsman několikrát poukázal na neústavnost takového řešení. Je to další buzerace, která nezabrání ničemu. Drábek úkoluje poštu povinnostmi, ke kterým nemá pošta v žádném případě náležité oprávnění. Sociální systém v podání pravicové vlády dělá z každého potencionálního kriminálníka, zneužívače, kterého je nutné preventivně kontrolovat. Místo, aby Drábek nezaměstnané motivoval, tak na ně působí demotivačně.

Úřady práce mají právo provádět sociální šetření ve vaší domácnosti. Mohou tak zjistit případná zneužívání sociálních dávek. sKarta stále více připomíná tunel předem určený pro vybrané firmy. Banky, konkrétně Česká spořitelna, a další třetí subjekty dostanou ve výsledku mnohem víc, než  pouhých 140 milionů, které jsou každým rokem zneužívané.

26.6.2012 podala Národní rada osob se zdravotním postižením návrh na předběžné opatření zákazu vydávání sKaret do doby, než se projedná novelizace zpackaného návrhu o sociálním systému. NRZP podala taktéž žalobu na ministra Hegera, který svými podmínkami jde protiústavně proti právům osob se zdravotním postižením. Ministr Heger zabraňuje rovnému přístupu zdravotně postižených ke zdravotnímu systému. Tento ministerský postup je protiústavní a odporuje taktéž mezinárodní Úmluvě OSN o právech osob se zdravotním postižením. Ministr zdravotnictví zdravotní reformou porušuje také Evropskou sociální chartu.

Zneužívání sociálních dávek je pravicovou bublinou, na kterou rádi přitakají modří sociální demokraté. Stát vyháže z oken miliardy, i když nebude plněn žádný vyřčený cíl kontroly