Dúhová Pride Bratislava 2012 je vykročením správným směrem. Lidská práva musejí být podporována

I když sám jsem heterosexuál, vždy budu podporovat práva LGBT komunity. Nikdo nesmí být diskriminovaný. Musí být stejná práva pro všechny. Není středověk a společnost zaspala, a to není správné. Jen hloupí nacionalisté, hloupí extrémisté na poli církve, jen hloupý demagogové odmítají lidská práva. Pokaždé jsem podporoval a vždy budu podporovat každou akci volající po stejných právch. LGBT komunita je tady s námi a patří do společnosti a je správné, když se konají happeningy podporující hrdost homosexuálů, transexuálů a bisexuálů. 

Všichni jsme lidé a hodnota člověka neleží v sexuální orientaci. Hodnota člověka je vždy v jiných mantinelech. Tady nějaká zkostnatělá církevní nesmyslnost nemá místo. Tuto sobotu, 9. června 2012, se v Bratislavě koná další happening, kterému držím palce. Ano, LGBT komunita na Slovensku musí dát najedvo, že existují a že mají právo na to patřit do společnosti. Jenom hlupák říká opak. Bratislavské Náměstí svobody tak od 13:00 hodin bude svědkem touhy po stejném zacházení, po rovnocenném postavení ve společnosti.

Celá akce začne třemi svatbami, na kterých se sezdají ženský, mužský a heterosexuální pár. Tak je to správné. Proč i v tomto ohledu není vše rovnoprávné? Láska nezná rozdílů a zákony nemají rozlišovat mezi láskou, která je lepší nebo horší. Každá láska je stejná a má absolutní pravidla, která jsou stejná a rovnocenná. Všechno má být nazývané manželstvím a svatbou. V tomto ohledu má být všechno rovnocenné na stejné úrovni. Čert vem nějaké prohnilé církevní předsudky a předpojatosti. Společnost má vyhovovat potřebám lidí a nikoli potřebám církve.

Mám radost z primátorské podpory celé akce. Je správné, že primátor hlavního města Slovenska podporuje celou akci. Není to jako s pražským primátorem, který jako cvičený psík poskakoval přesně tak , jak kázal Hrad a prezidentovi rasisté, xenofobové a ochránci hodnoty kříže. Pánové politici zapomněli, že jsou služebníci lidu a nikoli nacionalistů a demagogů. Bratislava se zítřkem stává evropským otevřeným místem. Takovým, které má budoucnost a právo na přízvisko: moderní město 21. století.

Politici jsou povinni prosazovat rovnoprávnost. Politici jsou povinni potlačovat xenofobii, homofobii, jsou povinni nepropadat nacionálním náladám. Jsou povinni sloužit všem bez rozdílu. Stydím se za to, že nejvyšší místa jako Hrad propadají neonacismu a tvrdému nacionalismu. Stydím se za Klause, Jakla, Hájka a další popíratele lidských práv.

Duhová Pride v Bratislavě získala podporu mnoha ambasád. Mezi podpůrce LGBT akce patří například Judita Hansman, Kristína Farkašová, Nikita Slovák, Ivan Binďo Bindas, Michael Szatmary, Oľga Záblacká, Erik Binder, Martin Poliačik, Juraj Droba či hudobné formácie ako Milan Konfáter Band, Hugo Čávez Band, Billy Barman, Vanda, Miss Angelika, Boboš Procházka, Marek Wolf, skupina Afro Campana a ďalší.  Mám radost, že stále více lidí hlásí podporu a cítí potřebu zrovnoprávnění gayů, leseb, bisexuálních a transgender lidí.

Moderní svět musí být místem, ve kterém padají staré zkostnatělé lži. Svět musí být místem, ve kterém všichni máme stejná práva, ve kterém jsme si rovnocenní. Ve kterém nezáleží na sexuální orientaci. Svět patří všem lidem, nikoli církvím a milovníkům indických symbolů štěstí. Nenávist by měla ve 21. století zaniknout, tak jako před miliony let zanikli dinosauři. Pokud jde o mě, plně podporuji stejná práva a pokud někdo bude šlapat po právech třeba LGBT komunity, budu s hrdostí stát s duhovou vlajkou a budu prohlašovat, že homosexuálové, bisexuálové i transgender lidé patří mezi nás.

Pokud někdo útočí na lidská práva kohokoli, útočí také na každého z nás. Každý slušný člověk musí v ten okamžik povstat, musí říct, že je tu on a on bude pomáhat chránit a hájit práva utiskovaných. Na zítřejší akci se na Slovensku vyjádří také europoslanci. Je správné, že Evropská unie podporuje stejná práva pro všechny. Tak to má být.