Účast Česka v Radě OSN pro lidská práva je omylem a chybou světa

Česká vláda bude hájit lidská práva v Radě Organizace spojených národů pro lidská práva. To je pro mě celkem zvláštní informace. Tato Nečasova vláda je paradoxně první vládou, která jde proti občanským právům a přesto za to všechno je oceněna členstvím v tomto mezinárodním celku?
Rozhodně si myslím, že si tato vláda toto ocenění nezaslouží. Drábkovy sociální zákony byly prvním pokusem kdy vládou a státními orgány jsou razeny zákony a normy nevyhovující mezinárodním normám a stanoviskům. Bylo to poprvé, kdy ministr české vlády prohlásil, že o ústavnosti jeho zákonů budou rozhodovat případní ústavní odborníci. Bylo to vůbec poprvé, kdy zaměstnanec národa pokálel a poplival ty, kdo tohoto úředníka dostali do ministerské funkce.

Jak může být někdo pozván do elitního týmu, když sám nedodržuje mezinárodní listiny? Jak může stát kálící na práva těch nejslabších rozhodovat o lidských právech v cizině? Toto je celé výsměchem celé OSN. Ihned si vzpomínám na takový rádoby humorný proslov amerického prezidenta George Bushe. Tehdy americký prezident poměrně velmi vulgárním výrazem označil právě členy tohoto výboru. Je mi líto, že svět nevidí tu ostudu, která se tady děje na zdravotně postižených a nemocných lidech.

Nechápu proč naše republika ratifikovala Úmluvu o právěch osob se zdravotním postižením, když ji skoro vůbec nesplňuje ani v jednom bodě. Nové zákony ji ještě k tomu mnohonásobně pošlapávají. Republika se díky vládě chová jako slon z porcelánu a je ještě k tomu takto pochválena? Je smutné, že vláda chce ochraňovat práva ve světě a na dodržování základních práv těch nejzranitelnějších a ohrožených kašle. Jasně, zdravotně postižení nepojedpou do Kanady nebo Anglie. Jasně, oni nepůjdou demonstrovat, protože na to nemají dostatek fyzických sil.

To jsou vždy tak jednoduché věci, které zaručují, že se nějaké to porušování lidských práv i před světem ztratí. Pan Nečas tak dostal od mezinárodní organizace hračku, kterou bude obřadně mávat před jakýmikoli pochybami nad lidskými právy v České republice. Už vidím pana ministra Drábka, jak vítězoslavně bude o tomto ocenění hovořit. Vždyť tady v republice přeci není nikdo státem šikanován a separován. Jak nás to mohlo jenom napadnout.  Nečas dostal totem dokonalosti, který rozhodně nenechá jen tak bez povšimnutí.

Ano, ochraňovat práva v zahraničí je velmi důležité a více než potřebné. Na Zemi je tolik bolesti a nespravedlnosti a je správné s tím skutečně něco dělat. Pokud ale chce naše země kárat jedny, tak by si měla udělat sama pořádek. Neměla by pošlapávat zákony a mezinárodní normy stejné organizace, za kterou bude po celé tři roky spolurozhodovat. Nelze bezúčelně odkopnout zdravotně postižené jako nějaký fotbalový míč někam do rohu a přitom se tvářit jako andělská svátost.

Česká diplomacie možná vyhrála, ale česká politika prohrává a jde proti svým občanům. Takto má vypadat vláda? Má vyhovovat zahraničí a přitom má umně šlapat po lidských právech? Šlápnout na krk zdravotně postiženým, nemohoucím a starým lidem dokáže pouze a jen největší odpad společnosti. Znamená to tedy, že naši politici společně s vládou jsou tím největším odpadem? Jsme divnou společností. Na vládní trafiky poskytované členům vlády se peníze najdou, ale třeba na kvalitní péči o zdravotně postižené peníze nejsou nikdy. Místo toho český ministr financí přemýšlí o tom, kde by ještě ubral, aby se nám se zdravotním postižením žilo ještě hůře.

Víte, kdysi jsem četl jednu knihu s politologickým obsahem. V ní se psalo, že vláda vykonávající líbivou politiku pro zahraničí nemusí být vládou vyhovující občanům. Sociální reformy jsou přesně tím co nevyhovuje nikomu. Snad jen politikům, v tomto ohledu je jedno, jestli těmi politiky jsou levičáci nebo pravičáci. Proč Drábek a jeho ministerstvo pošlapává základní lidská práva lidí z domovů důchodců nebo klientů sociálních ústavů?

Když tato vláda tolik stojí o to bojovat za lidská práva, tak proč nebojuje za práva těchto občanů? Proč z nich dělá žebráky a otroky jednotlivých zařízení? Proč zamezuje Drábkova reforma socializaci a začleňování lidí s handicapem? Proč odepisuje maminky se zdravotně postiženými dětmi? Nebo snad tato Nečasova vláda touží po dalších penězích, které by se mohly vyroubovat ze světového rozpočtu na boj s chudobou a dalších fondů?  Nyní tady máme kšeft za miliardy, kterým se oberou zdravotně postižení, chystá se snad tato vláda stejně umělecky působit také na mezinárodní scéně? Mám se jako Čech začít stydět za to, že jsem Čechem?

Pravidelně nás mezinárodně ztrapňuje pan prezident Václav Klaus, tak nyní s tím může pokračovat tato vláda a jí jmenovaní lidé. Koaliční uskupení se rozhodlo, že bude rozvracet český sociální systém a rozkrade budoucnost všech. Toto se jim daří. Kdybyste milí politici uměli stejně tvořit tak jako dokážete bortit a ničit. Když vidím kdo nový vstoupil do této rady OSN, tak je mi líto těch nebožáků bez domova a sociálních jistot. Je mi líto těch válečných utečenců, o kterých také tato rada rozhoduje.

Tento národ ztrácí svou duši a je to moc smutné. Kdysi velmi kulturní národ se vrací do minulosti, místo toho abychom šli dopředu. Slabí a nemocní jsou chápáni jako přítěž společnosti, je vytvářen kult o absolutním zdraví. Copak je toto všechno správně? Copak je možné ničit a bortit osudy těch nejslabších ve jménu donátorů politických stran? Copak je možné přijmout mezinárodní dokument a pak se na něj vykašlat?

Závěrem zbývá snad pouze dodat, že Česká republika nikdy neměla být do této rady přijata už jen proto, že jsou vytvářeny vnitrostátní zákony šlapající po právech, už jen proto, že je šlapáno po bezbranných a nemohoucích.