Souhlasím s Obamou, všichni lidé by měli mít stejná práva bez ohledu na sexuální orientaci

Souhlasím s americkým prezidentem Barackem Obamou. Všichni lidé by měli mít stejná práva bez ohledu na sexuální orientaci. To, do koho se zamilujeme, s kým chceme strávit zbytek svého života je něco, co nemůžeme ovlivnit. Sexualita je nám jednou dána. Vytváří se během vývoje v těle matky. Je vytvářena souhrou genetických faktorů a děložního prostředí. Lidé s jinou sexuální orientací tak jsou nestejnými zákony trestáni za něco, za co nemohou. 

Proč se ostatní lidé mohou ženit a homosexuálové pouze někde mohou uzavírat registrovaná partnerství a někde ani to ne? Najednou jsme jako společnost udělali z něčeho naprosto normálního něco extrémně nenormálního, co je třeba speciálně oktrojovat nestejnými zákony. Ty jsi homosexuální, ty nemáš právo adoptovat děti, ty nemáš právo se ženit, vdávat. Ty budeš jen registrovaný. To je naprosto nepřijatelné a naše společnost by neměla přistupovat na takovýto rozdílný přístup.

Katolíci, ti se budou holedbat s tím, že rodina je základ světa, a že homosexuálové nemohou mít rodinu v tom pravém slova smyslu. Samozřejmě je to nesmysl. Ano, muž s mužem, žena s ženou nemohou mít  ve svém milostném páru pomocí vzájemného sexu své dítě. Ale proč by dva lidé, kteří se milují, nemohli mít dítě třeba z adopce? Je stále mnoho dětí bez domova, bez možnosti vyrůstat v milující rodině. Raději tyto děti odstrčíme do pozadí, protože skupina obstarožních paprik v Poslanecké sněmovně jsou katolíci, nebo populisté obávající se o své voličské hlasy.

Moderní lékařská věda nedokázala, že by homosexualita mohla být něčím, co se člověk naučí během života. Endokrionologové Garcia-Falgueras a Swaab ve své studii publikované v roce 2010 zjistili, že “mozek plodu se vyvíjí během intrauterinového období v případě muže skrze přímé působení testosteronu na vyvíjené nervové buňky nebo v případě ženy skrze absenci nárůstu tohoto hormonu. Tímto způsobem jsou naše genderová identita (přesvědčení náležitosti k mužskému nebo ženskému pohlaví) a sexuální orientace naprogramovány či organizovány do struktur našeho mozku, když jsme ještě v děloze. Neexistuje žádný náznak, že by genderovou identitu nebo sexuální orientaci ovlivňovalo sociální prostředí po narození.

Odpůrci adopcí dětí homosexuálními páry říkají, že by se dítě mohlo naučit homosexualitě. Toto jejich tvrzení je hloupost. Věda jasně říká, že homosexualita je vrozená a tudíž neměnitelná. Homosexualitě se nelze naučit. V takovýchto adopcích stojí v cestě předsudky, homofobie a ochota nazývat něco tradiční rodinou. Podle mého tradiční rodinou není jen muž a žena, ale jakýkoli milenecký pár. Konečně bychom se měli odpoutat od toho, co je a co není tradiční. Svět je tvořený především lidmi a lidé musejí být šťastni. Společnost má vyhovovat potřebám lidí a nikoli potřebám zákonů.

Obamův rozhovor z 9. května 2012 dává naději všem homosexuálům na celém světě. Všichni lidé mají právo na stejné zacházení a na stejné podmínky nehledě na sexuální orientaci. Podobný názor na uzavírání manželství má také jamajský premiér Portia Simpson-Miller. Proč si tady hrajeme na dvoukolejný svět, ve kterém na jedné straně jsou všichni ostatní mající právo uzavírat manželství a na druhé koleji jsou homosexuálové, kteří dostanou jen slabou náplast ve formě registrovaného partnerství.

Proč najednou ponižovat stejný akt na pouhou registraci a nehomosexuální svatbu na skutečnou, plnohodnotnou svatbičku? Pokud někdo má právo před úřady uzavřít úředně vztah, měl by mít stejné podmínky, protože jeho vztah není méně důležitý, než vztah nehomosexuálů. Já tady celou dobu píšu o homosexuálech, ale práva na stejná práva mají samozřejmě jak homosexuálové, tak transexuálové i bisexuálové.

Obamovo prohlášení spatřilo světla světa několik dní před Mezinárodní dnem proti homofobii a transfobii. Tento mezinárodní den se koná 17. května a je připomínkou takového malého zmoudření lidstva. Je oslavopu vyškrtnutí homosexuality z Mezinárodního seznamu nemocí Světové zdravotnické organizace v roce 1990. Poprvé proběhly akce na podporu tohoto mezinárodního dne v roce 2005 ve 40 zemích světa. Od té doby se každý rok ve stejný květnový de po celém světě konají různé připomínkové akce na podporu práv komunity homosexuálů a transexuálů. V Čechách se poprvé tento mezinárodní svátek oslavoval v roce 2008, kdy se konal dnes již tradiční Běh proti homofobii.

Prezident Obama se dal během své prezidentské předvolební agitaci na tenký led. Rozhodně tomuto jeho rozhodnutí plně tleskám a říkám, také to samé co on. Homosexuálové a transexuálové mají mít stejná práva. Ještě více si cením pokrokového tónu ve slovech premiéra Jamajky. Tento stát, zvláště premiérův následník, razil přesný filozofický opak. Jamajka má a měla potíže s homofobií a transfobií. Kriminalizace homosexuálů a transexuálů je něco nemístného. Je to něco, co by nemělo v moderní společnosti v žádném případě být. Homosexuálové a transexuálové patří do lidské společnosti, a tak mají mít bez rozdílu stejná práva. Víra má nabízet cestu věřícím, ale nemá stát mezi pokrokem a skutečnými potřebami lidí.

Obecný status rovnosti práv homosexuálních a transexuálních lidí je poměrně žalostný. V Rusku jsou lidé demonstrující za práva homosexuálů zatýkáni, v africké Libérii a Ugandě jsou homosexuálové přímo zabíjeni(hrozí trest smrti), v Maďarsku je pod nátlakem veřejnosti dodatečně povolován projekt Pride pochodů, v Chile se pod tlakem veřejného mínění upravuje antidiskriminační zákon, v Kamerunu 27. března 2012 je policií zakázaný seminář o právech homosexuálů, albánský náměstek ministra obrany Ekrem Spahiu se veřejně velmi ošklivě vyjadřuje k homosexuálům, v Iráku se uskutečňují útoky proti homosexuálům.

Všechna tato jednání odmítání homosexuality a transexuality jsou nemístným jevem, který do moderní lidské společnosti nepatří. Všichni máme  právo být odlišnými a homosexuálové společně s transexuály nemají být trestáni či diskriminováni za něco, co se vytváří během děložního vývoje v těle matky.