Rath není Horáková ani Tymošenková, je to symbol prožranosti českých politiků

Kauza Rath je také především ideologickým bojem mezi levicí a pravicí. Je to především o tom, jak zakrýt rozkrádání státu ze strany levice. Je to hra na ty hodnější a lepší. Tato kauza ochromila různé servery. Není na nih skoro nich, jenom rathování. Názory jednotlivých právníků, trapná přirovnání urážející Miladu Horákovou. Taková podivná sada nechutností snažící se udělat ze stíhaného politika obětního beránka systému. Možná je toto všechno cílená akce, kdo ví? Třeba mají vzniknout tyto spekulace. 

Je to vůbec poprvé co je poslanec stíhaný. Také jsem na toto téma napsal několik článků. Rozhodně jsem pana poslance neglorifikoval do pozice panny Marie. Tady nejde o neposkvrněného politika. Když si vzpomenu na různé politické kauzy ze zahraničí, musím si povzdechnout jak moc dalece jsme vzdáleni naší politikou od demokratických principů. Právě v těchto dnech si mohu postesknout nad tím, že se nacházíme na cestě na východ, kde politici panují po staroruském způsobu.

Rozkrádají stát, a když jsou chyceni, jsou zájmovými skupinami glorifikováni do rolí trpitelů. Najednou tady máme Timošenkovou, najednou tady máme člověka, který je přirovnán k nebohé Horákové, která byla popravena kvůli hnusné politice komunistů. Policejní psychologie se zabývá například takovými jevy jako je projev sympatií kriminálním živlům. Pan Rath je prošetřovaný, je také ve vězení. I zde se zcela jistě pěstuje v mnoha lidech ten tolikrát popisovaný vězeňský syndrom soucítění se zadržovaným. Určitě i tady jsou psychicky labilní, kteří v Rathovi vidí hrdinu.

Kdysi dávno se povídalo o skupince zaplacené guerily Véčkařů. Ano, tato skupinka existovala, ale stejně tak mají podobné skupinky i jiné strany. Sympatizanté strany, jejich členové jsou vybíráni stranou, aby šířili mezi obyvatelstvem na sociálních sítích prostranické hlasy. Na různě založených skupinkách jsou to právě tito členové stranické guerily, kteří hlasují a lobují za partaj. Kauza Rath zcela jistě ještě zvýšila činnost těchto demagogických ovlivňovačů. Je to vidět na každém kroku na sociálních sítích.

Mnoho velmi chytrých a vlivných lidí si zkouší na kauze Rath udělat jméno, zkouší ukázat světu, že i oni vidí v Rathovi obětního beránka. Například taková Samková, ta na Parlamentních listech perlí, když u této kauzy přirovnává Ratha k Miladě Horákové. Také dostane pan poslanec předem schválený proslov? Ano, pokud bude vystoupení Ratha před poslanci, bude nejspíš uzavřené. A je to do jisté míry správné, protože poslanec by mohl v ten okamžik ovlivnit celé prošetřování . Proč by najednou měl dostávat Rath více práv než obyčejný kriminálník, který je prošetřovaný policií? Proto, protože je poslancem?

Nechápu čím konkrétně Rath přispěje svým proslovem před poslanci. Tady vidíme nedokonalost české Ústavy. Tady je vidět schizofrennost a lišáckost některých levičáků. Dříve ti samí lidé u kauz pravičáků prohlašovali, že je třeba uplatňovat presumpci viny a nyní najednou když se jedná o levicového poslance, tak tady se má jednat s presumpcí neviny? To je mi pěkně nesmyslný postoj. Když už požadovat princip presumpce viny, tak pěkně pro všechny politiky bez politické příslušnosti. Občané by se měli bez toho, jestli je Rath vinen nebo nikoli, stydět za to, že Rath je poslancem. Lidmi zvolený zástupce je vyšetřovaný policií, už to samotné je důkaz toho, že je něco v nepořádku.

Rath páchal trestné činy, je prošetřován policií půl roku, jsou na něj tuny nahrávek, tuny důkazů, tento člověk je přinejmenším prohnaný a zaslouží si, aby se na něj hledělo jako na politika, který nemá v politice co pohledávat. To, že Cimický prohlásí, že by se Rath mohl zabít, nebo že by mohl onemocnět, to je přeci normální stav shodný se stavem všech lidí prošetřovaných za spáchání vážných trestných činů. Bohužel, ještě současnému poslanci hrozí za jeho počínání až 12 let kriminálu. Ukažte mi někoho, kdo by nepropadal v této situaci psychickým kolapsům. Kauza Rath je především příznivci levice předkládána jako politický boj, stejně tak současní pravicoví politici chtějí, aby se o tomto hodně mluvilo. Listopadové volby se blíží, a tak se musí jednotlivé politické tábory přiživit.

Když lidé dostanou důkaz o prožranosti českých politiků, začnou někteří ze spoluobčanů zcela zaslouženě pochybovat s otázkami a co ti ostatní? Ano, je tady velká řada kauz, které byly možná daleko horší než je kauza Rath. Tyto kauzy byly jen tak zakopané pod zem jenom proto, že jejich prominenti jsou členy vlády nebo pocházejí z vládních pozic. Proto také mnoho příznivců levice poukazuje na nejednotný přístup. Jenže takto nelze na tuto problematiku hledět. Kauza Rath má alespoň podle dosažitelných mediálních výstupů zcela jiné pozadí.

Nejhorší na tom celém je to, že stejní zloději jsou v imunitním výboru, stále ti stejní zloději a lháři vykládají před televizními kamerami, že oni jsou hodní a skvělí. Je mi z té české politiky na zvracení. Ale za toto si můžeme my sami. Nechali jsme ty vyžírky bez dohledu, nechali jsme je rozkrádat stát a nyní vidíme kam to všechno vedlo. Přiznal se snad Rath svým příměrem k Tymošenkové ze svých činů? Zatímco samotná Tymošenková sedí na Ukrajině, její kolega Pavlo Lazarenko pro změnu zase sedí v USA za praní špinavých peněz. Tymošenkovou a Ratha zcela jistě spojuje mýtus o nedotknutelných, naprosto imunních osobností. Doposud není jasné, na jakou stranu Rath hraje. Nyní když imunita selhala a doporučení kolegů na jeho vydání odsunulo jeho imunitu k neumětelům, sahá Rath k možným vyhrůžkám, ve kterých se to, co se stalo jemu, může stát  také jeho  kolegům.

Celou dobu byl Středočeský kraj místem s největším počtem losovaček. O tomto věděli jak vrcholní představitelé ČSSD, tak vedení celé hejtmanovy strany. U začátků dnešních problémů Ratha mohou být losovačky společnosti Ml Compet. Kraj tak například od prosince 2011 do 18. ledna 2012 vypsal na 11 výběrových řízení v hodnotě zhruba 650 milionů korun. Vítězové byli vybíráni losovačkami. To tehdy nikomu nevadilo? To tenkrát dnes tak charakterní Sobotka nevystoupil a neohradil se nad takovým počínáním? Ono, politicky na sociálních sítích sociální demokracie může prohlašovat co chce, ale losovačky nesmaže. Tenkrát o nich věděli všichni a přesto všichni proti nim nic neudělali.

Zpytovat svědomí by měly všechny kraje, které vůbec těmi losovačkami jednaly velmi podivně. Rath je podle veřejně dostupných údajů a informací jedním z těch, kteří o všem minimálně věděli a kdo se pravděpodobně do všeho zapojili. Není obětí, ale jedním z velmi významných aktérů.  21. května 2012 Rada středočeského kraje oznámila, že vyvodí politickou odpovědnost z kauzy Rath. Tato její politická odpovědnost je velmi divně následována podmínkami, za kterými vedení Středočeského kraje rezignuje. Tak proradní, kteří šli s Rathem si kladou podmínky? To je opravdu Kocourkov.

Možná se losovací Rathova parta bojí aby neskončila stejně jako jejich guru. Jo tepláky a státní strava jsou odstrašujícím mementem, a tak se budou klást podmínky, za kterých oranžoví odejdou aby mohli být nahrazeni novou oranžádou. Politici si myslí, že oni jsou nadřazeni a musí vládnout tomuto lidu, který je tak neskutečně hloupý, že věří zlodějům a hlupákům v kvádrech a drahých autech.