Rath je pouze vrcholem, ve kterém se rozkrádají eurodotace

Česká politika je rozdělena do dvou skupin. na jedné jsou politici gubernátoři na krajských úřadech, kteří ve jménu oranžové politiky okrádají stát. Na druhé straně jsou politici v Poslanecké sněmovně, kteří se podílejí na krádežích velkých státních financí. Tam v těch nejvyšších místech kradou jak oranžoví, tak modří. Politika se stává mafiánskou praktikou jak jednoduše přijít k miliardám a milionům.

Jednotlivé strany vědí a tolerují stračí úmysly svých členů, tiše doufají, že nikde nikdy toto snažení nepřide na světlo boží. V dnešních předletních měsících je mediální svět masírován kauzou Rath. Ten krajský hejtman byl policií přichycený při páchání trestného činu. Policie v tichosti sbírala údaje o jednom politickém zhýralci, abychom se například na Facebooku dozvídali, jak moc je tato policejní snaha špatná. Pravicový politik to není, a tak je vše špatně. Tento přístup je velmi špatný. Tady musí platit pravidlo padni komu padni bez ohledu na politické pozadí.

Každodenní slova a úvahy nad vinou nebo nevinou jednoho velmi prožraného politika. Již dávno po revoluci měla česká policie jít bez jakýchkoli ohledů po všech politicích zlodějích. Jenže to by tady moc těch dnes známých tvářiček nebylo. Straky z levice, straky z pravice by zmizely v dějinách času. Politici si možná myslí, že jsou mytickými bytostmi v bájném příběhu o Princi s Persie. Písky času, to jednoduché kouzlo ve formě personálních rošád, to krásné umění dokázat ovlivňovat činnost vyšetřovatelů. To je to, co dodává těm našim zlodějíčkům punc legality.

Kauza Rath ani tak nepřekvapuje nějakým zhýralým politikem, který chtěl víc a ž prostě na svou nenajeděnost doplatil. Je to především o selhání politického systému, ve kterém rozhodně politikova partaj věděla o všech činech, kvůli kterým je doktor Rath nyní vyšetřovaný. Stejně tak jako oranžoví vědí o prohřešcích svých prosazovaných lidí, vědí také i modří o korupčních kauzách typu PromoPro a další. Máslo na hlavě v této zemi mají všechny politické parlamentní partaje.

Smutné na tom všem je ta politická vyčůranost, ve které Sobotka, Dienstbier a další hrají roli andělů nemajících nic společného se zlobivÝm Rathem. ČSSD minimálně věděla o všem co se stalo a přesto nezakročila. Je vysoce pravděpodobné, že o celém jednání přímo věděl Sobotka, který nyní hraje roli nezúčastněného člena politického zájezdu. Losovačky tolik používané na mnoha krajích nebyly pro politické vrcholné představitele nic podivného.

Tito političtí podivíni nyní klidně dovolí Rathovi vystoupení v Poslanecké sněmovně. Zloději, viníci mnoha kauz, mnoha krádeží, o kterých ještě společnost neví. Najednou dovolí stejnému zlodějíčkovi vystupování před televizními kamerami. Politický systém se jako zpackaný program točí ve své spirále. Vládní zlodějové z vládních stran jsou chráněni Nečasem a jeho kabinetem. Tam se krade v miliardách. Zatímco se krade ve stejném finančním obnosu na krajských hejtmanstvích. Evropské dotace, evropské peníze slouží pro obohacování kapes  všech politiků. Pravičáci si na ministerstvech upravují zprávy o eurodotacích, aby si mohli miliony přihrát sami sobě.

Eurodotace jsou místem, ve kterém hejtmani, jejich straničtí kolegové, ale také modrá ODS a lobbisté kradou. Jednotlivá místa na krajských úřadech nejsou obsahována na základě odbornosti, ale na základě politické moci a politické výhodnosti. Je pouze otázkou času, kdy skutečně společnost odkryje pravou velmi smradlavou skutečnost. Obávám se, že Rath je pouze jedním z vrcholů té politické prožranosti. Můžeme vést debaty o tom, jestli je nebo není ústavní vést vyšetřování proti Rathovi. Můžeme se dotazovat různých profesorů. To všechno nemění nic na tom, že je tady nějaký politik, který mohl krást, a který na základě odposlechů jako strýček Skrblík přepočítával své milionky úplatků.

Stejně tak si velmi podivně počínají další hejtmani ČSSD na ostatních krajích. Společnost by se měla zajímat o všechna výběrová řízení, ve kterých byly losovačky. Společnost by se měla zajímat o eurodotační programy. Tady by zájem neměl být pouze na krajské úřady, ale také i na vládní strany, na Ministerstvo financí a ministra Kalouska. Eurodotace jsou červenou nití spojující všechny politiky různých politických trikotů do stejné řady. Zlodějíčkové se šikují, aby si ubrali kousek svého hodnotného sousta.

Extrémní milovníci levicové politiky říkají, že ostatní by měli přijít k rozumu, když oranžová ČSSD není šest let u moci. Opět se tady odkazuje více na demagogii, než na skutečnost. Kraje čím dál více připomínají mafiánské spolky, ve kterých si předem vyvolení rozeberou sladkou manu. Spolupráce s lobbisty, spolupráce se zloději, to je ten pravý kolorit české krajské politiky, do které jsou zapleteni i samotní hejtmani a jejich kolegové.

Systém nemocnic ve Středočeském kraji je pro mnohé dostatečnou omluvenkou pro politické krádeže. Některým lidem nevadí stračí chování Ratha, když vytvořil na kraji systém nemocnic, který vytvořil. Rath coby hejtman změnil povahu eurodotací. za ODS se eurodotace používaly na opravu silnic. Za hejtmana Ratha se eurodotace přesunuly do oprav  krajských nemocnic. Nekrajská zdravotnická zařízení byla od eurodotací odřezána. Jejich přidělování městským či soukromým nemocnicím bylo zpomalované a záměrně obstruované. Nemocnice v Brandýse nad Labem, v Hořovicích podaly stížnost na tento znevýhodněný přístup k eurodotacím.

Na středních Čechách vznikla jedna jediná akciovka zastřešující všechny krajské nemocnice. Podobně se zachovali politici na severu Čech. Zastřešování nemocnic pod jednu akciovku, to vede velmi často ke korupcím. Akciovka na Středočeském kraji nebyla zaregistrována obchodním soudem. Přesto dva roky fungovala a přes ni se řídily nemocnice. Podpora krajských nemocnic rozhodně není  žádnou omluvou pro rozkrádání peněz z EU nebo krajských rozpočtů. Financování nemocnic je ve Středočeském kraji podle všech dostupných informací velmi zvláštní a prapodivné.

Měli bychom si především všímat mizejících miliard na krajích a centrální vládě.