Populismus a účelovost ODS a ČSSD hraje ve Středočeském kraji prim

Je směšné, jak se ODS snaží vymanit ze spolupráce s ČSSD. Vládní šiml si hraje na Mirka Dušína. Ta horká kaše se místo foukání musí ještě přihřát, aby si občan všimnul jak moc prohnilí jsou orandžády a modré substance politiky jsou plné andělů. Jasně, spojení na středních Čechách neprobíhá. Krásná místečka na krajských sesličkách nejsou obývaná členy ODS.  Zatímco ODS a vládní strany získávají na kauze Rath cenné body, Sociální demokraté si hrají na to my nic, to jenom Rath.

Je tady zvláštní hra, ve které jedni prohnilí křičí po dalších prohnilých: “vy jste prohnilejší” . Papalášský styl krajské vlády je ve formě ODS glorifikován  na socialistický patent. Krajské úřady byly vždy takovým malým rejdištěm pro zlaté penízky kde papaláši z ODS a ČSSD dělali své obchody. Média se předhánějí, aby zveřejnila záběry z modrých tiskovek, aby na druhém místě mohl být Sobotka a jeho lidé hovořící jako knihy z delfské knihovny.

Volby se blíží, ty pověstné volební preference klesají jak ODS, tak ČSSD. A tak tady máme na prvním místě pokus politických exponentů přilákat pozornost přímo na sebe. Sociální demokraté mají být slovy ODS jedinými pekelníky, kteří neustále přitápí pod kotlem orupce a rozkrádání státu. Jenže tak to není. ODS i ostatní partaje mile rádi spolupracují na rozkrádání státu. Nejsou tady Mirkové Dušínové, nejsou tady političtí andělé, kteří by nikdy neměli nic společného s těmi prasárničkami, které se dějí v politice.

Středočeský kraj je díky Rathovi promílán. Ano, v tom pan Nečas má pravdu. Na druhou stranu pan Nečas naschval mlží, když nechce připustit spojení ODS a ČSSD právě na tomto kraji. Raději pan předseda poukáže na spolupráci ČSSD a KSČM, jako by právě ODS s KSČM nikdy nespolupracovala. Český volič si musí podle pravicových vzkazů uvědomit, že správnými jsou pouze ODSáci a nikdo jiný. Oni přeci na Středočeském kraji a v Praze nic se socialisty nepečou a nemají prsty v eurodotacích. Opravdu si tato vláda myslí, že jim tu pohádku o zázračném princi někdo uvěří?

Titanik se na středních Čechách potápí a tak se krysy snaží předem opustit loď když už se ti potkani topí? ODS s ČSSD držela chvilku taky tu pilku. Nyní ať se snaží jakkoli, všichni v Čechách, na Moravě a ve Slezsku víme, jak se to všechno dobře má. Politici kradou a rozebírají si v eurodotacích peníze do svých kapes. V tomto spolupracují oranžoví i modří stejnou měrou. Místo politiků vládnou jejich lobbisté, kteří ovládají politiky. Tady jde o trvalý trend. Oranžová i modrá je často krycí barvou někoho jiného. Jako chameleon poté taková vlivná skupina dojí eurodotace a státní rozpočet. Vepředu jsou loutkoví politici, za nimi partaj, která o všem ví a až za nepřehlédnutelnou zdí jsou skrytí lobbisté.

Těžkopádná armáda hry na vliv je nyní trošku rozkrývána. Papaláši z ODS a ČSSD si hrají na amatérské fotbalisty, když vinu a mediální pohled rozehrávají někam jinam. Celé je to jedna veliká trapná hra. Ukázka dnešního Středočeského kraje je ukázkou jak to vypadá, když modrá a oranžová spolupracuje.  Pokrytectví a účelovost vyhrává na straně jak ODS tak ČSSD. Jeden tábor se snaží chovat účelově přesně tak, aby ukázal že on je tím lepším. ODS  se ve všech 14 krajích drží na krajských postech zuby nehty. ČSSD dokonce ODS zve do těchto postu. Společně si rozdělí zóny zájmů. Nějaká opozice a koalice na krajích zaniká a tak tu máme volný ring, ve kterém se může dít to co se děje.

Česká politika je stále více nechutná. Nechápu, proč občané volí stále ty stejné zloděje dokola. Je jedno, jestli je to levice nebo pravice. Všichni jsou stejní.