Politici mají mandát na všechno, akorát na rozum ho mít nebudou

Politici mají v dnešní době od lidí mandát snad na všechno. Debatujete s představiteli politických stran a jediné co od nich uslyšíte je to, že na to či ono mají od lidí mandát. Kouzelné volby a nepřehledný guláš volebních slibů umožňuje politickým stranám dělat z lidí hlupáky.

Jedna z vládních stran TOP09 se takto kasá, že k tomu co nyní dělá má vlastně mandát a tak pouze naplňuje svůj volební program. Ve věci zdravotně postižených se naopak vydávají za jakési prapodivné Jánošíky, kteří se rozhodli přilepšovat těmto lidem svět. Politická partaj vytvořená naklonováním ODS se tak snaží pomocí svého přesvědčovacího oddělení vytvořit zdání, že se jedná o stranu lidovou.

Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak si nemohu vzpomenout na nějaké sliby ohledně zvyšování daní, snižování sociální pomoci potřebným, nebo snad uzurpování světa zdravotně postižených.

Ve skutečnosti si na nic takového před volbami nepamatuji. Nepamatuji si také na to, že by některá ze současných parlamentních stran slibovala něco z toho co teď dělá. Ostatně chtěl bych vidět toho občana, který bude volit stranu jenom kvůli tomu, že chtějí zvyšovat daně. Takovou partaj by asi volil člověk bez zdravého rozumu.

Naopak, politické partaje, které se nyní zaobírají těmi svými reformami se zaručovaly, že se nebudou zvyšovat daně. V novinách se psalo o tom, že nějaké karty budou možná zavedeny na sociálně nepřizpůsobivé a nyní jak vidíte, je vše jinak. Podle vládních politiků je asi celý národ nepřizpůsobivý. Nedovolí jim okrádat stát větší rychlostí. Jakákoli kritika na politiky je kvitována s nemilostí a nelibostí. Oni tam kdesi nahoře v poslaneckých světech mají přeci mandát na všechno a i kdyby ho neměli, tak si ho vyrobí.

Politická kultura prakticky neexistuje, je uměle vytvářena podle situace a to je špatně. Sociální politika je na tom zrovna tak. Socialisté si vykládají své sny o sociálním státě a sociálních hodnotách, pravice si vykládá své povídačky o sociálním systému a nezabezpečení obyvatel. Oba dva tábory nevědí co skutečně chtějí. Levice přistupuje na hru pravice a přesto si levice hraje na to, že s pravicí opovrhuje. Pravice naopak dělá zákony proti občanům a přitom vykládá dalekosáhlé litanije o tom, jak vše pro občany dělá a že ubírání a utahování opasků je ku prospěchu občanů samotných.

Politici zapomněli, že lidé nejsou ovce a že netrpí nějakou ztrátou pěměti. Ještě teď vidím Nečase vykládat slova o tom, že on by nikdy daně nezvyšoval on nikdy k takovému kroku nesáhne, ba přímo naopak je bude snižovat. Možná, že tehdy tak obdivovaný současný předseda modrásků vykládal o daňové zátěži firem. Tato vláda neudělala de facto nic jiného než jen přenesla daňovou tíži z firem na občana. Na občana byly přeneseny všechny náklady práce všech poslanců. V tomto okamžiku nelze tvrdit, že vinu mají jenom proradní pravičíci. Levice má také svůj díl viny. Copak ona má také svůj mandát od voličů k tomu, aby skrytě jednala o důchodové reformě, aby skrytě souhlasila s jejími body?

Politici podceňují přirozenou inteligenci občanů. TOP09 má svého faktického nepředsedu Kalouska, který je především známý svými padákovými aférami, který je natolik slušný, že by i kriminálník vedle něj zčervenal. ODSka má svého slušňáka drženého z vůle půlky jeho strany, ta druhá ho nenávidí a touží po jeho konci. Modráskové si stejně jako oranžoví zvolili do svého vedení pochybné lidi. Ten modrý uplácel svou sekretářku a dělal další špinavosti a ten oranžový si ponechával poslanecké náhrady jen tak pro sebe. To víte, poslanec je chudý a tak 5 milionů darovaných státem se vždy hodí.

Možná se někdy dozvíme, že politický mandát mají ti páni a dámy v oblecích i na okrádání země, že jsme jim ho dali právě ve chvíli jejich dosazení do poslaneckých lavic. Nacházíme se tedy ve světě virtuálních mandátů, bohužel ta vláda a politikaření nejsou virtuální, ale naprosto reálné. Musí být nutně poitika pouze o tom, kdo koho okrádá? Spolu s poslanci dosazujeme do státní správy spoustu tlačenek. Toto už lidé nevědí, že ten a ten který si sponzorským darem zaplatil místo je dosazen i když umí kulové. Toto lidé nevědí a politici se s tím chlubit nebudou.

Tato země živí nejen tyto politiky, ale i jejich partičku, kterou si přibírají s sebou. Proto tato vláda a poslanci vymýšlejí nové mandáty jeden za druhým. Proto se zvyšují správní poplatky. S touto armádou přízivníků se těžko vládne, proto veškeré náklady politického příživnictví musí nést občan na svých bedrech. Nedostatečným financováním státní správy dochází k neefektivnímu a chybovému rozhodnutí státních orgánů a tak se zvyšují také souní poplatky aby ti, jež se mají chyby týkat neměli na ochranu svých práv. I k tomuto má tato vláda mandát?

Mají snad politické strany také mandát na ovládání médií a ovládání veřejného mínění? I kdy jim k tomuto občané dali mandát? Na co všechno bude toto slovo shozené? Politici zřejmě mají mandát na všechno, akorát na ten rozum nikdy mandát dostat nemohou.