Netřeba vytvářet konspirační teorie, když někdo krade, je zlodějem

Netřeba konspiračních teorií, pokud někdo krade, je zloděj. Pokud se někdo nechá uplácet, je to křivák. S obviněním poslance a hejtmana Ratha na Facebooku a mezi lidmi vznikají zajímavé konspirační teorie, podle kterých by tento politik měl být obětí těch nechutných pravičáků. Bohužel tady nejde o pravici nebo levici, osobně si myslím, že podobných Rathů bude v Poslanecké sněmovně většina. 

Státem placené straky kradou, kradou, kradou po desítky let a doufají, že díky jejich vlivu nedojde k odhalení. Ve věci Davida Ratha měl tento politik smůlu, že si troufnul na evropské fondy. Možná česká koryta vyschla, a tak se milý politik vthnul na evropské peníze, což se mu nevyplatilo. David Rath je vyšetřovaný policií a rozhodně si nezaslouží slitování. Pokud se nechával skutečně uplácet, pokud skutečně pod podlahou skrýval třicet milionů, měl by za své činy nést následky.

Jako společnost jsme stavěni do schizofrenní situace, ve které zloději komentují zloděje. Na mysli mám ty Rathovi kolegy ať už jsou z jakékoli partaje. Kalousek a jeho aféry, to je snad už evergreen české politické scény, Sobotka coby šéf socialistů má na hlavě také másla více než je zdrávo. Mimochodem je to právě Rath který je tak moc blízký k Sobotkovi, je tedy více než pravděpodobné, že tento politik bude taktéž zapletený nějakým způsobem do akcí Ratha. Samozřejmě toto je domněnka a nemusí být pravdivá, ale je logicky odůvodnitelná.

Každý poslanec by si měl sáhnout do svědomí čeho se kdy dopustil, jestli jeho chování je správné. Obávám se, že poslanec Rath je pouze výběrovým vzorkem jednoho z lidí ve vysokých postech. V této zemi smrdí příliš mnoho hnoje, který není nikým prohrabán, který je ponecháván na kompost. Ústava České republiky chrání politiky a ti to dobře vědí. Proto mohou krást, zpronevěřovat svěřené peníze, proto mohou získávat “dary” od svých donátorů. Dokud není politik chycený přímo při činu, není možné tohoto zhýralce stíhat.

Před vytvářením konspiračních teorií bychom se měli zamyslet nad tím, proč je tak málo českých politiků hnáno ke zodpovědnosti. Jak je možné, že poslanec, který zneužije poslanecké náhrady je předsedou druhé největší politické strany. Měli bychom se ptát jak je možné, že Kalousek je stále ve svých funkcích. Možná bychom se měli ptát, proč jsou politici jako je Hašek, ve svých funkcích. Takto bychom mohli pokračovat a pokračovat….

Pan poslanec Rath je podle policejních závěrů zlodějem a jako s takovým by s ním mělo být zacházeno, bez slitování, bez ohledů na jeho politické postavení. Dělal špinavosti, má být za své jednání postižen a možná i formou exemplárního potrestání nejvyšším možným trestem. Mám tedy jako občan chápat, že se otevřela stavidla a konečně policie ztratila strach ze zatýkání politiků? To si nemyslím. Problémem tohoto státu je ta klauzule ihned po trestném činu může policie konat, jinak má smůlu.

Vychovali jsme si z politiků bandu neohrožených. Nechali jsme politiky rozkrádat a páchat další zločiny. Politická funkce se díky tomuto prostředí zcvrkla na mafii v kravatách a dobře padnoucích oblecích. Nyní se nestačíme divit. Poslanec uprostřed Evropy má samopal, pochybuji, že by si ho pan hejtman pořizoval ze sběratelské vášně. Spojení samopalu a třiceti milionů v podlaze mi pamětí vytváří výjevy z nedávné historie. Vojáci Třetí říše prchali před Rudou armádou, a tak nakradené cennosti zahrabávali na starých půdách nakradených domů. Nemůžu za to, ale přesně tento historický výjev mi připomíná ta kauza Rath.

Na jednom středočeském hejtmanovi je vidět, co skutečně dělají někteří čeští hejtmani. Viz. kauza v severozápadních a východních Čechách, kde policie taktéž prošetřuje a vyšetřuje podivná chování tamějších politiků. Jak se zdá, díla starých ruských romanopisců jsou stále aktuální. Českým politikům roste chuť s jídlem. Čím více mají, tím více chtějí až jeden čas sáhnou na peníze někoho, kdo si to nenechá líbit a politik dostane přes prsty.

S každou změnou vlády dochází k personálním změnám na státních zastupitelstvích, mění se lidé v elitních policejních jednotkách. Tohle dělají ak levicoví, tak pravicové strany. Proč asi k takovýmto rošádám dochází? Jeden tábor levicových zlodějů si vytvoří prostředí, aby mohl krást. Stejně tak tábor pravicových zlodějů udělá to samé. Politici každé čtyři roky destruují stabilitu policie a pokoušejí se politicky ovládat státní zastupitelství k obrazu svému.  Levice i pravice v mnohém spolupracují, aby možná ty informace o nich nespatřily světlo světa.

Pan poslanec Rath si možná myslí, že my všichni jsme jen hloupí blázni, kteří uvěří v jeho nadlidské schopnosti. Inu proč ne, Kristus dokázal před tisíci lety přeměnit vodu ve víno a náš vinař dokáže pro změnu sedmičku vína přeměnit v sedm krásných milionků. Chtěl bych mít jeho kouzelnou krabici plnou překvapení. To se někdo má, přijde na návštěvu a ta jen tak dá návštěvníkovi několika milionový dar. Takové známé, jaké má hejtman Rath, bych chtěl také. Ostatně, kdo asi ne?

Pevně doufám, že se v Rathově případě  objeví další a další jména. Pevně doufám, že je Rath natolik zkaženým, že začne mluvit o dalších spolupracovnících. Stane se jeho kolegům něco? Myslím si, že ne. Chrání je poslanecká imunita, proto mohou ostatní politici vystupovat a divit se nad Rathovou prohnilostí.  Celé mi to připomíná jednu francouzskou komedii, ve které prohnilí debužírují nad ostudou stejně prohnilého.