Nacionalismus se skrývá za líbivými hesly

Nacionalismus se skrývá za líbivými hesly, nad kterými se většina ani nezamyslí. Jen se na chvilku zastaví, řeknou si, že je to pravda a tím to končí. Nacionalismus je občanům podáván po malých dávkách. Je nástrojem jednoduchých protilidských zákonů, je nástrojem k rasismu, je nástrojem k porušování lidských práv. Populismus nejvyššího zrna se sype na občana, ne každý je schopný odhalit nastražené pavučiny nacionalistů.

Podívejme se například na problematiku eura a Slovenska. Kdo jako první na blozích zareagoval? Byl to opět ten klub rasistických blogerů. Snad zareaguje i silně nacionalistický beránkovský klub ultrapravicového ražení. Jak je krásné, když se všichni sklouzneme na klausovských pohádkách o zlé unii a obírané republice. Jak je to jednoduché uvěřit těm ultrapravicovým blázínkům. Na co nyní ukazovat mozek a jeho sílu. Lepší je svézt se na vlně přihnědlého populismu.

Večer při televizních zprávách uvidíme přeci nejvyšší státní autoritu jak opět řeční o té zlé a nebezpečné Evropské unii. Nyní jako bonus dostaneme pokroucený populismus o Německu a jeho neochotě přispívat větším majetkem díky jeho hegemonii. Jak jinak, budeme občanům podsouvat nacionální vizi silného státu, ve kterém politici nekradou, ve kterém se musí jít proti všemu. Čechy patří přeci pouze těm pravým Čechům. Co kdyby si konečně nějaký ten nacionální blázínek založil podobnou stranu jakou mají ve Finsku. Jenom u nás by se ta strana jmenovala Praví Češi. Ostatně klerofašista Semín se schází a s Klausem nebo snad pro něj takovou partaj chystají.

Alespoň bychom viděli, kdo je ten “správný” Čech a kdo není. Pan prezident  se stále více podobá ve vztahu k Evropské unii jako manžel po třiceti letech manželství. O svazku, do kterého lákal, a o kterém mluvil ódy, nyní vykládá jako o semeništi satanů a největšího pekla. Opět balí své silně nacionalistické řeči do vznosného alobalu skrývajícího ten nepěkný polotovar podivných tvarů a hodnot.

Prezidentským nacionálním slovům velmi rádi uvěří naši nacionalisté. Ostatně, pan prezident  je také viditelným podporovatelem extrémistů, viz například náklonnost Klause k Euportálu, k Machovi a Svobodným, k D.O.S.T.…. Mnozí z rasistů a extrémistů blogují(viz. Matějka, PolaneckýPaulczynski, Vokšay, Kříž, Šimonová a další). Určitě ve svých literárních dílech pochválí prezidentskou mluvu. Opět tady zaznívá cosi o Hitlerovi a mírovém procesu. Opět se skrytě začne šířit nenávist a sada protilidských nenávistných tónů. Jak trapné je hovořit o tom, že Hitler neuspěl, a tak Německo ovládá Evropu skrz Evropskou unii. Napadá mě tedy, proč nás bývalý premiér přivedl do takového stánku pochybností, když nyní mluví takto?

Evropská unie není jenom o Německu. Je také o Francii, Anglii a dalších státech. Prezident Klaus svými slovy a řečmi opět nahrává nacionalistům, kteří se tetelí blahem před takovými přirovnáními. Stejně tak nacionalismus vysílá k lidem pomocí médií. Jsme ve zvláštním období, ve kterém je rasismus pokládán za běžný názor. Přeci nenávist k cikánům není rasismus. Přeci nenávist k islámu není xenofobie, přeci nenávist k sociálně slabým není hyenismus. Pochybné hodnoty jsou skrývané tak, aby si lidé nevšimli na první pohled toho zápachu z takovýchto závěrů.

Nacionalisté nikdy nic nepožadují, oni přeci chtějí aby se všemi zacházeli stejně, ale ještě k těmto svým pohádkám  dodávají, že cikáni nejvíc kradou, a že jsou těmi nejhoršími. Pokaždé je mi na zvracení, když někde čtu nebo slýchávám takové mantry nacionálních zvrhlíků. Stejný přístup ke všem, to se tak krásně čte. Málokdo si dá tolik práce, aby odhalil tu omáčku lží a polopravd plnou rasismu a nesnášenlivosti. Nacionalisté kážou o právu na názor a přitom při prvním náznaku odporu jsou to oni, kdo jako první stojí proti opačným myšlenkám.

Nacionalismus je živený Bátorou, Machem, Semínem a dalšími. Pomocí prezidentské tlačenky jsme tu měli kupu nenávistných myšlenek nejen na Hradě, ale také i ve vládě. Nyní Klaus podléhá Semínovi a dalším náckům. Nacionalismus a nesnášenlivost ke všemu odlišnému je maskován konzervatismem. Prezident, Hájek Jakl, Bátora a další přeci nejsou nacionalisty, oni jsou uvědomnělými konzervativci. Oni nešíří nacionalismus, ale konzervativní myšlenky. Jsou to právě ty nejzrůdnější úvahy, které se skrývaly za konzervativní clonu.

Český prezident a spolu s ním většina nacionalistů směřuje ke zbožštění národa. Podle nich není nic víc než národ. Cokoli v okolí je špatně, cokoli je špatným razítkem společnosti. Prezident by nejraději přikryl Českou kotlinu mytickým sarkofágem tolik jeho opěvované církve. Ta je pokládána jako hlavní zastánce toho takzvaného konzervatismu. Proto je také možný prezidentský vliv na církevní restituce.

Nacionalisté využívají sklonu občanů k etnocentrismu. Tedy k upřednostňování vlastního etnika před ostatními. Pokud vlivná osoba řekne, že tamti nás utlačují, získá tím velký ohlas. Stejné je to třeba při psaní blogů. Bloger nacionalista použije etnocentrismu, aby  mohl hýbat událostmi a činy. Z tohoto pohledu je také nepřítelem nacionalistů ten multikulturalismus, protože najednou překřižuje zahájenou hru na etnocentrismus.

Vznikají nová občanská uskupení, která sice podle názvů nejsou nacionálními, ale ve svých tézích jsou nacionálními až moc. Viz. třeba strana Svobodných občanů. To je celek nikoli konzervativní, ale naprosto nacionální a jeho stoupenci propagují otevřený nacionalismus. Jsou to stejní populisté jako jsou třeba Bobošíková nebo Miloš Zeman. Nacionalismu se propůjčují také pravicové vládnoucí politické strany, které z vypočítavosti využívají nacionálního kouzla jenom proto, aby mohli prosadit zákony vyhovující právě těm politickým stranám.

Právě nacionalismus je skrývaný za papundeklem, aby nebylo vidět, že se o nacionalismus jedná. Exponenti nacionálních myšlenek jsou skrýváni za konzervatismus a stejná práva pro všechny. Nacionalismus je  zhoubou budoucnosti, je to nekonečná stoka nesmyslů a lží.