Na Haiti bych místo Romů poslal naše poslance a senátory

Poslanec za ODS Jiří Šulc měl na zdi svého facebookového profilu zhruba jeden rok fotografii vyzývající k vysídlení Romů na Haiti. Víte, tato zpráva mi připomněla několik rčení o ne moc chytrých lidech, kteří velmi jednoduše přistoupí na lacinný trik rasistických skupin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak chcete poté vyčítat náchylnost k rasismu u tzv. obyčejných lidí, když zákonodárce se chová úplně stejně, ne-li hůř. Pan poslanec za modrou stranu nám všem ukázal, že i v Poslanecké sněmovně kvete rasismus. Tento rasismus může být velmi nebezpečným vzhledem k tomu, že toto hloupé rasové myšlení má zákonodárce. Nedá mi to, abych si nevzpomněl na Švédsko osmdesátých let dvacátého století, které mělo podobný obrovský problém s rasismem ve své policii.

Tenkrát po zjištění rozrůstání xenofobie a rasismu v policejních řadách došlo k přeměně švédské policie. Toto by mělo být mementem toho, že na určitých místech by neměli sloužit lidé plni rasové nenávisti. Poslanecká sněmovna má být jakýmsi výkvětem politické reprezentace. Sami vidíte do jaké míry jsou naši zákonodárci výkvětem. Jeden protirasově vyšinutý, další naopak shání co nejvíc míst v dozorčích radách a třetí zase dělá něco jiného aby zbohatnul.

Pan Šulc to poměrně přehnal. Každý kdo zastává veřejnou funkci a projevil se jako rasista by měl okamžitě ze svého postu odejít. Měl by odejít z veřejného života, protože takového pochybného člověka nelze nadále tolerovat jako zástupce lidu. Pan politik tak pošlapal nejen domácí Romy, ale zároveň pošlapal trpící haitské obyvatelstvo. Působil tak dvojnásobně hloupě. Šulcovo přání o vystěhování romského etnika kamsi za oceán mi připomnělo nacistické plány s českým národem.

Tenkrát chtěl Hitler přestěhovat Čechy na Madagaskar. Stěhování kohokoli kamkoli z rasových, náboženských nebo zdravotních důvodů je nesmyslnost a každý kdo toto prohlašuje veřejně sděluje výši svého intelektu. Pan Šulc má tedy opravdu podivné sny o tom, kde by část jeho spoluobčanů měla být.

Tak mě napadá, když pan Šulc tolik touží po Karibiku a tolik by se tam chtěl podívat, co kdybychom se všichni slušní občané složili na jednu takovou nenávratovou letenku třeba na Haiti. No a když v tom budeme, tak bychom mohli vybavit celé jedno letadlo, do kterého by se v pohodlí vešlo všech 281 zákonodárců. Stejně kašlou na český národ, pracují jenom pro svou obživu, šmelí a dělají ostudu, tak tím bychom udělali celému národu jedině radost.

Moderní společnost nemůže tolerovat rasistické nálady politiků. Toto je naprosto nevhodné a každý Čech by toto měl odsoudit. Přesto, že je poslanec Šulc autorem oné nešťastné fotky, tak stále tvrdí, že o ní nic neví. Zřejmě v době, kdy pan poslanec spal, tak nějaká víla škodilka šla na jeho facebookový profil a se škodolibostí sobě vlastní tam tuto fotografii vložila. To si opravdu ti politici myslí, že jsou lidé tak hloupí? Politická morálka je tady v české krajině na bodu mrazu a možná, že je už hluboko v mínusových stupních.

Mimochodem tento poslanec je dávno známý svými rasovými vystoupeními. Vzpomeňme si například na nechutný volební bildboad Jiřího Šulce před krajskými volbami v roce 2008: “Makejte gádžové, ať se máme líp” . Již tenkrát tento bildboard vyšetřovala policie, ale nic nezjistila. Ostatně divil bych se, kdyby něco v tomto ta policie dělala. Divím se, že takového politika lidé volí. Já bych s tímto člověkem nechtěl mít nic společného. S rasisty opovrhuji a tudíž opovrhuji i s tímto politikem, který již několikrát svými hesly ukázal, že voličům nemá skutečně co nabídnout.

Tento politik, Jiří Šulc měl dávno po svém prohřešku ukamžitě rezignovat na všechny své funkce, protože takové chování je nemístné a hlavně uráží váhu Poslanecké sněmovny. Toto všechno mi připomíná lacinnou hru ODS v devadesátých letech, kdy ODS vyzývala k odcestování cikánů do Kanady. Naštěstí tehdy to Václav Klaus odsoudil a prohlásil takové chování za nemístné. Zato dnes se vedení ODS tváří k tomuto chování tak nějak vlažně. Už to samo o sobě vypovídá o stavu české politiky. Já jako občan se nemůžu spokojit s podobným postojem.

Česká republika nesmí být semeništěm xenofobie a už vůbec politická reprezentace nesmí nesmí k rasismu kohokoli navádět. Abychom byli ovšem spravedliví, tak podobných rasistických průšvihářů je na nebi vysoké politiky mnohem víc. Viz. například bildboardová akce ČSSD na severu Čech, chování Čunka, či dalších politiků. Každé takové snažení politiků by mělo být po zásluze potrestané a jeho autoři by měli mít doživotní distanc k jakékoli veřejné funkci. Tato země nepotřebuje populistické xenofoby, ale skutečné politiky, kteří nejsou protirasově namířeni.