Doufám, že jednou Netanjahu za všechno zaplatí

Doufám, že Netanjahu za všechno jednou zaplatí. Pevně věřím, že tento masový vrah a mezinárodní zločinec dostane po zásluze svůj trest. Izrael pod jeho vedením, pod izraelskými stranami porušuje kde co. Ne, toto není právní stát, který ctí mezinárodní právo.

Izraelští vojáci si hrají na okupační vojsko. Nedodržují ženevské konvence, nedodrží lidská práva. Vojenský režim vyhovuje pouze vládním vrstvám, které se na úkor Palestinců obohacují. Tohoto faktu si všímají také sami Izraelci. Čím dál častěji v zemi demonstrují izraelští občané proti zacházení s Palestinci. I nyní v těchto dnech se izraelská armáda chová neskutečně.

Pouze blázen by házel bomby do jedné z nejhustěji obydlených oblastí světa. Při zásazích proti jednotlivým lidem tak zbytečně umírá mnoho nevinných. Proč tuto praktiku uplatňuje Izrael? Proč není schopen postupovat ve jménu mezinárodních doktrín a předpisů? Nedávno jsem viděl záznam jednoho příjezdu izraelské armády do palestinské vesnice Nabi Saleh. Uprostřed půlnoce, kdy se žádné demonstrace nedělaly. Izraelští vojáci si jen tak přijeli zaházet granáty na obydlí nevinných lidí. Ne, takto se nechová civilizovaný národ. Podívejte se sami, je toto normální?

Za toto všechno nese minimálně politickou zodpovědnost právě Netanjahu. Celá izraelská politická reprezentace mající na svědomí cílené vraždění, zabírání pozemků, kšeftování se stavbami izraelských osad na palestinském území, si zaslouží tresty. Izraelská vláda je plná válečných zločinů a každý její člen si zaslouží být po zásluze odsouzen.

Kdysi to velmi výstižně řekl turecký premiér Erdogan. Členové izraelského vládního kabinetu jsou válečnými zločinci. Pouze moc jejich spojenců, Spojených států amerických, z nich dělá nedotknutelné. Možná, že si toto uvědomují také samotné Spojené státy. Izrael už dávno pro ně není zemí číslo jedna v dodávce zbraní. Kupodivu daleko před Izraelem je Saudská Arábie.

Kdo že je ten Netanjahu? Je to jediný premiér Izraele, který se narodil po založení státu. Je zároveň předsedou strany Likud. Třikrát zastával pozici ministra financí, ze které odešel na protest kvůli stažení izraelských vojsk z Gazy. Je to rasista stojící proti Palestincům. Nezáleží mu na lidech, ale na majetku. Vzpomeňme si třeba na aféru Bar – On, mezi lidmi nazývaná také Bibi – Gate.

Netanjahu zde politicky obchodoval. Tento politický obchod měl zajistit od strany Šas podporu jeho vládě. Dokonce policie doporučila obvinit Netanjahua. Ten se však ze všeho vyvlékl. Netanjahu zneužívá Mosad k politickým vraždám představitelů Hamásu. Nechává podnikat tajné výpravy. Představitele domnělých nepřátel umírají krutou smrtí pomocí pomalu působícího jedu. Takto měl zemřít například Chalíd Mašál, jeden z vysokých členů Hamásu. Jordánská policie tajné agenty chytila a Netanjahu utržel obrovskou ostudu.

Izrael tenkrát musel dodat protilátku, musel propustit několik nezákonně držených stoupenců Hamásu. Dalším flekem na Netanjahuovy bělostné košili je  například projekt Har Choma. V jižním Jeruzalémě se měly postavit byty pro více než 30 tisíc Židů. Tento projekt vyvolal protesty nejenom mezi palestinskými Araby, ale i mezi izraelskou levicí a na mezinárodní scéně se proti tomuto úmyslu postavilo 130 zemí (s výjimkou Spojených států a několika tichomořských ostrovů). V části Jeruzaléma, který patří do Gazy mělo dojít ke zbourání mnoha palestinských domů.

No co, jsou to jenom Palestinci. Tak se nic neděje. Netanjahu podporuje také rázné a velmi kruté zacházení s Palestinci. Obhajuje bombardování Gazy, obhajuje stavbu obranné zdi. Obhajuje jakékoli bezpráví a násilí konané na palestinském lidu. Má na sobě tolik pomyslné krve, že ji nemůže ani nejlepším mýdlem smýt.

Celkem nedávno arabská televizní stanice Al Jazeera přinesla další reportáž z Gazy. Dcerka s rodinou si vyjely k moři na pláž udělat piknik. Nikomu nic neudělaly. Byly na veřejně přístupném místě. Po moři plula izraelská loď válečného námořnictva. Do těchto dvou arabů sedících na pláži zahájili vojáci palbu ostrou municí. Otce na místě zabili. Je toto normální? Kdo za vraždy takovéhoto typu nese zodpovědnost?  Netanjahu musí být za takovéto činy souzen mezinárodním trestným tribunálem. Zcela veřejně a bezestudu se dopouští trestných činů genocidy a válečných zločinů. Stát nemůže vraždit druhé jenom proto, že jsou jiné národnosti.

Zde máte celý záběr Al Jazeery, upozorňuji však, že záběr je pouze pro velmi silé povahy:

Na snímku je zachycena plačící dcera s mrtvým otcem. Je toto normální chování režimu? K čertu s Netanjahuem, k čertu s veškerou nenávistí. Za všechny tyto vraždy obyčejných lidí, za najímání vrahů, ničení dětských životů a lidských osudů. Za toto všechno by měl Netanjahu a další z jeho okolí nést přímou zodpovědnost.

Nyní, když humanitární lodě směřují k pásmu Gazy, tak je to opět Netanjahu, který zahájil mediální hru, který zahájil pomocí svých zabijáků vyhrožování aktivistům na lodích. Je to také on, kdo přikázal vojákům obsadit francouzskou loď směřující ke Gaze. Tato loď byla v rozporu s mezinárdním právem obsazena izraelskými vojáky a byla násilně dopravena do jiného přístavu. Pomoc zbídačenému lidu nemá být podle Netanjahua umožněna.

Na videu jsou zachyceny záběry jak izraelské námornictvo sleduje dnu z lodí humanitárního konvoje. Bude někdy konec toho hnusného zabíjení? Nemyslím si, že k tak rychlému uklidnění situace dojde. Dokud jsou v izraelské politice rasisté, dokud na nejvyšších místech sedí lidé ochotni páchat masové vraždy, tak nikdy nedojde k žádnému klidu a uklidnění.  Obávám se také, že mé přání, aby byl Netanjahu za své činy odsouzen, jsou pouze přáními, které se nikdy nestanou skutečností.