Bobošíková straší Čechy svými slovy o podpoře od vysoce postavených úředníků

Bobošíková straší Čechy svými slovy o podpoře od anonymních vysoce postavených úředníků. Paní Bobošíková je přesně ten typ politika, který bez problémů půjde do politiky s kýmkoli. Snad každý ještě dnes pamatuje na trapné pokusy bývalé europoslankyně s islamofobním tónem. Celkem nedávno se stejná Bobošíková zúčastnila sešlosti  klerofašisty Semína, na které se doslova rozplývala nad vzájemnou spoluprací a jednotnou kandidátkou do krajských voleb. Co na tom, že jejími kolegy by bylo Právo a Spravedlnost nebo Akce D. O. S. T.

Jakmile od takových rádoby politiků slyším o skryté podpoře vysokých úředníků, ihned se mi v mysli vyjeví Švédsko Olafa Palmeho a prorůstání neonacismu do vysokých struktur švédské policie. Inu, nemusím chodit příliš daleko do historie a bohužel nemusím chodit ani pryč z této země. Podívejme se na veřejně dostupné zprávy BIS. Tyto zprávy hovoří o prorůstání hnědé ideologie do struktur státu. Podle české tajné služby neonacismus získává stále větší místo v armádě, policii a na místech vysokých úředníků.

Zatímco tady máme podivnou demokracii, tak kdesi v tichu vysokých úřadů kvete pšenka pro hradní styl politiky. Obávám se, že Bátora byl pouze vrchol jednoho velkého ledovce. Na ministerstvech, ale možná na dalších orgánech centrální moci sedí jako žáby na pramenu další skrytí Bátorové ze stejné skupinky nebo nějaké podobné. Já osobně ve slovech Bobošíkové vidím takový ten populismus. Pokus vetřít se do přízně veřejnosti takovými líbivými slovy o podpoře ze strany anonymních úředníků.

Pokud skutečně paní Bobošíková má takovou podporu, znamenalo by to velké ohrožení demokracie. Tato země nesmí nastoupit hnědý nebo nažloutlý průjmový styl politiky. Pokud by tomu tak skutečně bylo, znamenalo by to, že rasismus, nenávist a touha po ultrapravicových extrémních hodnotách je hluboce zakořeněna již v této podivné, velmi vzdáleně blízké podobě demokracie. Bobošíková zcela jistě použije své vysoké úředníky k tomu, aby populisticky poukázala na to, že ona jako čistý anděl nemá a nikdy neměla nic společného se současnou vládou a politickou garniturou.

Mělo by tedy jít o jakési nezávislé, nové, svěží proudy v tom politickém moři České republiky. Samozřejmě o zápachu a čistě znečišťujícím smyslu bobošíkovské politiky tady každý raději pomlčí ve víře možného úspěchu. Bobošíková tak svou politiku staví do dvou rovin. V první hodlá ve spojených a společných silách kandidovat a spolupracovat s největšími ultrapravicovými a extrémisticky zaměřenými stranami a na stranu druhou pokouší získávat pro sebe tu takzvanou podporu těch výše a lépe postavených úředníků, kteří by získali pro bobošíkovskou stranu větší kredit a smysl.

Bobošíková sama o sobě získala největší popularitu svou protievropskou politikou. I tímto svým přístupem získala na svou stranu sympatie prezidenta republiky, který jak jsme mohli vidět, velmi rád sympatizuje s různými extrémisticky či ultrapravicově směřujícími stranami. Bobošíková a její Suverenita je údajně nejsilnější v resortu jaderné energetiky. Tak mě napadá, máme se jako občané bát, nebo toto má být jen taková řečnická shoda slov vypovídající něco o profesionálním zabřednutí jedné prohradní iniciativy?

Lidé z vysoké státní správy jsou ochotni údajně Suverenitě pomoci, ale jen tehdy, pokud budou nadále v anonymitě. Jak toto mám jako občan chápat? Na jedné straně bych klidně mohl tvrdit, že Bobošíková jen tak kolem sebe čeří vodu a čeká, jestli se někdo nechytí, nebo opravdu někoho v tom pozadí má. Ostatně, to, že neonacisté a ultrapravicový extrémismus mají velmi blízko do nejvyšších pater, to je více než jasné. Pokud by ten vysoký úředník ztratil během podpory Bobošíkové anonymitu, dostal by se do pozice dalšího Bátory, který musí okamžitě po zásluze odejít.

Snad jedinou z mála viditelných posil Suverenity je Vladimír Tlustý, který vede vnitrostranický expertní tým pro konkurenceschopnost. Nevím, jestli Tlustý je zrovna nějakou prokazatelnou posilou. To ale budou muset v krajských volbách posoudit voliči, jestli dají nebo nedají nahnědlé straně populistů nějakou šanci. Jednotlivé expertní týmy Suverenity o sobě dají vědět teprve v období, kdy Suverenita získá ve veřejnosti větší podporu. Také se může stát, že expertní týmy budou skryté, aby pomáhaly partaji při společné kandidatuře v nové neonacisticky a ultrapravicově laděné platformě D. O. S. T., Práva a Spravedlnosti a dalšího odpadu české politiky.