Zdravotní postižení není žádnou výhodou

Zdravotní postižení není žádnou výhodou, jak si někteří myslí. Několikrát mi přichází na email zprávy, ve kterých pisatelé sdělují svůj údiv jak je zdravotní postižení výhodné a že díky němu můžeme čerpat peníze ze státní pokladny. Upřímně řečeno je mi všech takovýchto slaboduchých lidí píšících takovéto nesmysly líto. Oni nic nepochopili a jsou plni zloby a vzteku.

Takový člověk neví zhola nic o životu. Vidí na ulici zdravotně postiženého člověka, ví, že bere důchod a příspěvky, ale už nevidí druhou bernou minci. Neví, že je to všechno jinak. Copak dnešní společnost neví, že výše kulturního vývoje a vyspělosti je dána výškou úrovně péče o zdravotně postižené a o nemohoucí?

Opravdu daní pisatelé mají místo srdce kalkulačku a místo rozumu nabiflované poučky politických stran? Život zdravotně postiženého není lehký. Opravdu není co závidět. Já osobně bych vyměnil všechny důchody a nároky za zdraví. Zdraví je ten největší poklad. Pokud člověk o toto bohatství přijde, je velmi zle.

Věřte, že vím o čem mluvím. Sám jsem zdravotně postiženým od narození. Nebudu zde psát čím vším jsem si prošel, protože je to zbytečné. Co nám tedy pisatelé závidíte? Život v bolestech, život s omezením, ten věčný boj za normální život, ten boj s většinovou společností? Život je sám o sobě dost těžký a zdravotně postižený pokud se chce prosadit ve světě tzv. zdravých musí vynaložit dvakrát tolik síly a snahy než vy.

Být zdravotně postiženým znamená být silnou osobností. Protože jak jí nebudete, tak vás život semele a nikdo vám nepomůže. Život vás naučí nebrat si určité věci k srdci. Jo tento svět není žádné peříčko. Osobně si myslím, že lidé, kteří nám závidějí a pomlouvají nás jsou vlastně slaboduchými atrapami na člověka. Samotným jim chybí vlastnosti, kterými oplývají zdravotně postižení.

V každé učebnici psychologie najdete poučku, že pokud se ve společnosti nachází silná osobnost, tak zbraní slabých a podlých je útočit a pomlouvat. Je to přesně tak. Zdravotně postižení jsou silnými osobnostmi, mají kuráž, jen tak něčeho se nezaleknou, jsou trpěliví, musí do svého úsilí investovat hodně sil, jsou komunikativní. Toto všechno je asi to, co chybí pisatelům srabům.

Vážení anonymové, je mi vás líto jak podlými dokážete být. Stejně nic nedokážete a zdravotně postižení budou vždy lepšími lidmi než jste vy. Chtěl bych vás vidět jak byste přežili jen jediný den s postižením. Pojďte vyměníme si to na chvilku. Já vaše zdraví a vy moje. Uvidíme kdo to první vzdá.  Je až neskutečné co všechno se může dít.

Takže prosím nezáviďte nám prosím nic. Nezáviďte nám naši duševní sílu, vždyť i vy samotní můžete být duševně silnými. Řekněte mi, co je tedy záviděníhodného na tom, když duši máte tak mladou ale tělo se chová jako by mu bylo 70 let? Jsem tak moc rád, že vedle takovýchto chudých závidících duší jsou i lidé se srdíčkem na pravém místě. Všem, kteří mají srdíčko tam, kde by mělo být děkuji za to, že jsou mezi námi. Kéž by dobrých lidí bylo co nejvíce.

Ano, pobíráme invalidní důchody a další případné příplatky a finance. Jednak na to máme nárok ze zákona. Ústava České republiky zajišťuje všem stejná práva, a tak dané finance pouze nahrazují nám postižení znevýhodnění oproti většinové společnosti. Zdravotní postižení nám spíše vše znemožňuje. Handicapovaný například hůře sežene práci, pokud bydlí mimo velká města tak je odsouzený k tomu, že práci mít nebude. Musí neustále chodit k lékaři na kontroly a vyšetření, a srdce na ruku, díky krokům pravicové vlády, tedy regulačních poplatků je také po finanční stránce trestán.

Všichni zdravotně postižení by se rádi příjmů daných ze státního rozpočtu vzdali pokud by byli zdravými. Já osobně bych se na všechny peníze vykašlal pokud bych byl zdravý. Já své postižení neberu jako výhodu ani náhodou. Mně můj zdravotní stav dává každý den najevo jaký je. Beru ho jako holý fakt a stav. Do jisté míry jsem s ním srovnaný. Proč to jisté míry? Myslím si, že nikdo se s tím nesrovná na 100 %, vždy zůstane několik procent, které pochybují.

Ale takový je život a jiný nebude. Vždy se budu smát těm co zdravotně postiženým závidí nesmyslné věci, my nikdy nebudeme těmi žábami na prameni jak píšete. Pouze vy, zarputilí závistivci budete brzdou moderní a kvalitní společnosti.