V Praze se demonstrovalo za alibismus a moc odborů

Demonstrovalo se takzvaně za lidi, nebo za alibismus a vyčůránkovství odborů? Dnes v Praze proběhla demonstrace proti vládě. Nebyla to demonstrace lidí, ale demonstrace odborů, kteří do své akce nahnali své členy. V těchto dnech mě mrzí, že mnoho lidí sedlo na odborářský lep a s radostí hovoří o úspěších dnešního demonstračního dne. Pár desítek tisíc lidí si udělalo výlet do Prahy. Svatý Václav, kdyby možná mohl, v daný okamžik by nejradši utekl někam do ústraní. 

Odbory, které ještě před dvěma měsíci říkali, že handicapovaní a jejich zájmy jsou mimo odborářský vesmír, dnes v pohodě tvrdí, že stojí i za touto skupinou obyvatel. Když se projednávaly návrhy zákonů a konaly se takzvané kulaté stoly, odbory nikdy neodmítly drábkovské zákony. Odboráři vždy seděli a pořadovali, aby u plastových průkazek ZTP byl dostatek bankomatů. Nikdy veřejně před ministrem neřekly celé odbory: “s tímto nesouhlasíme”.

Pouze v televizi, před těmi kouzelnými mluvícími krabicemi, byli odboráři ochotni dřímat nad touto asociální vládou. Pomalu si připadám jako v Alenčině vidění. Lidé se zdravotním postižením, kteří dobře vědí jak se zachovaly odbory, dnes bez problémů na svých facebookových profilech prosazují demonstrování odborů. Odbory nejsou ve skutečnosti ic jiného, než lacinné děvky odhodlané nachýlit se na tu stranu, která jim vyhovuje nejlépe.

Jak někdo může být takovým sklerotikem, takovým politickým zaprodancem, když nyní podporuje někoho, kdo dříve na něj samotného kašlal? Nechápu ten postoj: “jsem levicový, odbory taky, odbory jsou první, kdo ukazují nesouhlas lidí, a tak je budu podporovat” Tento postup chápu jako alibismus a touhu být najednou zařazený do toho tábora těch mnoha nadšenců schopných podpořit kohokoli.

Nemusíme být stejně hloupí jako jsou odboráři a protivládní skupiny, kteří si v rychlíku přečetli něco o lidských právech a důležitosti priorit. Nemusíme být naivkami s klapkami na očích. Pro koho ti lidé na náměstí demonstrovali? Bylo to pro zájmy lidí? Bylo to pro zájmy odborů? Narozdíl od mnoha spoluobčanů nemám krátkou paměť a velmi dobře si v mých paměťových čipech vybavuji chování odborářů, velmi dobře vím, že tenkrát si odbory naivně myslely, že když se vykašlou na zdravotně postižené a podpoří například velmi známé policisty nebo důchodce, tak získají co nejvíce hlasů a oblíbenosti.

V době, kdy opravdu tyto odbory mohly handicapovaným pomoci, tyto odbory mlčely, aby nynímohly na Václaváku vykřikovat hesla o vládním ničení těch nejslabších. Bohužel jako členové tripartity, byly to také odbory, které se na tomto stavu aktivně podílely. Mám jednu zásadní chybu, nedokážu krásně bečet s ostatním stádem ovcí, mám rád fakta, která nyní stojí proti odborům. Ministři i vláda jsou gauneři, to je naprostá pravda, nejsou ale gaunery také ti odboráři?

V sedm ráno se dnes rozjelo demonstrační dění. Odbory v Ostravě vypravily speciální vagóny směřující do hlavního města. Prodejci občerstvení jistě dnes zaznamenali velké zisky. Už kolem deváté ráno na Václaváku visí transparent STOP VLÁDĚ a buduje se pódium. Přijíždějí desítky autobusů z celé republiky. Odboráři svolali své lidi. Média budou hovořit o demonstraci lidu, nikoli o demonstraci zaprodaných odborů.

Je tragikomické, když zdravotně postižení podporují tyto demonstrace konané těmi, kdo na ně ve chvílích potřeby kašlali. Máme tedy být těmi, kdo souhlasí s alibismem a zaprodanectvím? Pan Krása sám velmi dobře ví, jak se zachoval a jak jednal. Sám dobře ví, jak se zachovaly odbory a přesto s nimi bez problémů demonstruje. Lidé jsou naštvaní, ani se nedivím. To, že jsem naštvaný nemusí přeci znamenat, že se okamžitě spojím s těmi, kdo kdysi mohli pomoct a nepomohli. Stejně tak se zachovala levicová opozice, která se taktéž u plastových karet pomocí úst Škromacha zeptala, jestli bude dostatek bankomatů.

Jak se tedy chovat v těchto dnech? Máme podporovat prožranou Sociální demokracii, máme podporovat vychcálkovské odbory? Politolog Keller říká, že tato demonstrace je všelidová. Nevím, ale mně tato demonstrace nepřipadá jako všelidová. České odbory jsou de facto opoziční nikým nevolenou stranou. Nehájí zájmy svých členů, Proto možná také přemýšlí politicky nad tím co jim vyhovuje. S odbory bych souhlasil jedině tehdy, pokud by skutečně odboráři podpořili skutečně ty slabé a nemohoucí i bez televizních kamer.

S odbory bych souhlasil. pokud by už tehdy v dobách rozhodování o zákonech, byly razantně proti reformám. Nejde s něčím souhlasit, abych za dva měsíce, či za půl roku se stejnou věcí nesouhlasil. Odbory jsou alibistické a sklerotické, je trapné kolik lidí chce být stejnými alibisty a sklerotiky.