Státní zastupitelství je svědectvím o českém absurdistánu

Čeští politici nemají absolutně žádný respekt k soudní moci, natož aby měli nějaký respekt k občanům tohoto státu. Soudy nepravomocně rozhodnou o výších trestu dvou poslanců, a ti jen tak mimoděk národu sdělí, že se soudce mýlil a pouze oni mají tu pravdu. Je toto chování politiků normální? Bárta a Škárka nám kromě odhalení funkčnosti české politiky ukazují morální absurdistán.

Morální absurdistán vládne této krásné zemi uprostřed Evropy. Levicoví i pravicový politici se přežrali své politické moci a uvažují o sobě jako o předem vyvolených bozích, na které nemůže v žádném případě zákon. Když se něco stane u koaličního poslance, ministra, přijde předseda vlády a jako loutkoherec si zahraje se zpolitizovaným státním zastupitelstvím.

Ta politická pravomoc, ta možnost politicky ovládat soudy a soudní systém politickými stranami, to je jeden z hlavních celků zkaženosti české společnosti. Předseda české vlády a jeho partaj si zpolitizovaně ovládá soudnictví, aby ti kteří se dopouštějí trestných činů vyhýbali spravedlnosti. Podívejme se například na Janouška, podívejme se například na Čunka. V kauze Janouška jsou korunní svědci údajně podpláceni jedním lotrem, který má napojení na všechna politická místa v zemi. Dokonce i prezident republiky by byl nejraději, aby se kauza Janoušek a Bém vytratila z myslí občanů.

Ovládání státních zastupitelství je takovým politickým plánem. Pokud vím, tak se státními zastupitelstvími kšeftovali jak ČSSD, tak i ODS. Obě partaje první, co udělali, byla škatulata hýbejte se. Na státní zastupitelství se přesouvali lidé, jenom proto, aby jednotlivé ministerské a politické kauzy zůstaly pod kobercem. na těch místech, kam obyčejný občan nevidí.

Věci veřejné již delší dobu poukazují na ovládnutí soudnictví jednou politickou stranou. Mépdia jednou za čas otisknou jednu zprávu, ale to je všechno. S tímto faktem se nic nedělá. No co, politici ovládají soudní systém, politici si mohou dělat co chtějí. Systém státních zástupců nemá sloužit ke krytí politických kauz. Nemá sloužit  jako další tajné sluzby politických stran sloužící k zasypávání a pohřbívání jednotlivých prasárniček vytvořených politiky.

Poté se nesmíme divit těm kauzám kolem Pandurů a Gripenů. Potom politické státní zastupitelství zakope vyšetřování, vymyslí si nové způsoby jak ochránit jednotlivé vládní či politické účastníky jednotlivých kauz. Máme to tady zvláštní vládní boj proti korupci. Trošku mi to připomíná snažení Číňanů, kteří vyvolali několikaletý národní plán boje proti korupci, a přesto tam korupce raketovou rychlostí roste. Podobné je to tady v České republice. Nečas a poslankyně Peake hrají pohádku na bojovníky proti korupci.

Nečas i jeho ministři měli možnost celému národu ukázat jak vypadá modrý boj proti korupci. Desítky milionů na chod protikorupčního úřadu budou ubývat, abychom mohli zvesela sledovat, jak prohrává ta česká demokracie a spravedlnost. Pražští státní zástupci se stále více podobají těm mafiánům schopným dokonale spolupracovat s Janouškem a dalšími lotry české společnosti. Je na čase si uvědomit, že tady v zemi praotce Čecha není spravedlnost. Ta utekla za kopečky dávno, dávno před příchodem modrého kabinetu.

Je trapné sledovat zástupce sociálních demokratů jak kritizují vládní politiku na státních zastupitelstvích a poukazují na své tak poctivé státní zástupce. Tím nechci říct, že všichni státní zástupci za socanů byli korupčníci a pomáhali politikům k jejich krádežím. Ostatně to samé je i dnes. Určitě ne všichni státní zástupci jsou lotrové. Musíme si uvědomit, že tito lidé dělali za socanů to samé co dělají za Nečasova kabinetu. Také ovlivňovali politické dění u soudních kauz, do kterých byl zapletený některý z politiků či známých politiků socanů nebo ódesáků.

Neměl by se koncept státních zastupitelství změnit? Není tento jejich princip celý jalový, vyhovující pouze politickým záměrům?

SDÍLET