Sociální systém státu je nutností, nenechme ze sebe dělat zvěř

Sociální systém státu je výhodný pro všechny. Není jen pro nejchudší. Je zárukou i pro ty pracující, kteří se nyní mají dobře, ale co když klopýtnou, co když upadnou a budou potřebovat pomoc? To se máme raději vrátit do devatenáctého století?

Sociální systém se má podle přání Drábka stát přebytečnou zátěží brzdící balón pravicového populismu. Nejsou peníze, zbavíme se resortu, ve kterém teče nejvíc prostředků. Začneme si hrát na stát bez sociálního cítění. Však on nám to ten Kalousek krásně vysvětlí, že politici jsou tolik blbí jak blbí jsou jejich voliči. Masa českého národa raději přikývne čemukoli, jen aby měli klid.

Pravicový populismus těží z toho, že neexistuje dostatečná autorita, která by poukázala na destruktivní chování vlády. Bohatí herci, tzv. inteligence vyje se svými chlebodárci, dokud se oni nemají špatně, tak je všechno v pořádku. Děsím se toho, co všechno jsme jako národ schopni povolit zkorumpovaným politikům. Za bílého dne se ubírají práva jedněm a my jenom hledíme a mlčíme. Netlačí nás někde národní svědomí?

Jasně, budeme si hrát na národ cyniků, těch navždy zdravých a schopných. Klidně přijmeme onen Singapurský směr. Tamější soudruzi bez problémů prohlašují, že je třeba zbavit se určitých lidských práv a výhod, jenom proto, aby tam nahoře pár lidí vydělalo miliardy dolarů. Ti nejslabší mají dostat jen tolik peněz, aby vyžili na té nejmenší úrovni, pokud chtějí víc musejí pracovat. Toto je přeci hloupost. Zvláště u starých lidí, u zdravotně postižených.

Stát tu musí být, aby poskytl záchranné lano. Jenže to by naše demoliční četa vládních destruktorů nesměla operovat. V představách pravicových zhýralců je každý, kdo je na dně tím nepotřebným odpadem. Dvacet let se tu tvořil systém pomoci a záchrany. Nebyl dokonalý, třeba u zdravotně postižených byl v havarijním stavu, ale i tak tu nějaký systém byl. Veškeré Drábkovské kroky vedou do nové éry poblázněného vidění pravicového světa.

Pomaličku jsou lidská práva destruována jedno za druhým. Ovčané jsou zticha a jen místy zabečí, aby se neřeklo. Spolupráce zkorumpované vlády s mafií a dalšími nekalými živly je nezávadnou. Veškeré změny sociálního systému mají být ku prospěchu těm nejvíce potřebným. To neustále říká Drábek a další. Je to jedna obrovská lež. Mezitím těm nejvíce potřebným se sníží všechny podpory a dávky. Ubírá se počet lidí pobírajících sociální dávky.

Doposud mohou milovníci pravicového populismu říkat, že se stát postará o každého, ale ono to tak být nemusí navždy. Pomaličku se svírá smyčka, krásně potichu, abychom se nelekli. Uctívači falešných proroků politických lží si tohoto tempa nevšimnou. Práva mizí, dokonce je porušována Ústava. V zájmu vyšších zisků se zbavíme lidskosti a poslední státní cti. Degradujeme celý národ na úroveň služek politiků. Nyní jsme to my kdo slouží těm politickým zhýralcům. Krajští hejtmani se chovaí jako by byli na vlastních guberniích. Jejich podniky ovládají klíčové a výnosné resorty.

Je jedno, že kraje jsou pod rukama socialistů. Ti právě destruují stejnou měrou jako vládní šašci. Bez sociálního systému, bez té pomoci nemůže stát existovat. Nezahajujme tady hru na nějaký vyšší level kapitalismu. Necháme politiky ničit a ničit. Jasně, teď jde o ty nejslabší to nás nemusí zajímat. Pokud jsou ničena práva jiných mlčíme. Děláme hluché a slepé.

Jenomže takovýmto přístupem se nesmíme poté divit, že dojde také na nás samotné.  Sociální systém státu je nutností a dokonce povinností. Ano s tou povinností nemusí každý souhlasit, ale je to tak, je to naprosto povinná součást státu. Vláda se snaží oč jí síly stačí vzkazovat k lidem úplně něco jiného. Měli bychom konečně vyvolat proti těm politikům rebélii. Nemohou vykrádat stát na úkor nás všech. Pomoc těm nejslabším je znakem lidství, nenechme ze sebe dělat obyčejná zvířata.

SDÍLET