Semena a plody nenávisti – moje reakce na články Františka Matějky

Nevadí mi žádný příslušník jakéhokoli národa ani žádný vyznavač jakéhokoli náboženství. Nevadí mi, když někdo zpívá a tančí v noci, pokud to nedělá tam, kde kvůli tomu nemůžu usnout.

Nevadí mi, když nějaký grafoman jednou denně napíše blog, pokud mě kvůli tomu nenutí ho číst. Jsem extrémně tolerantní ke každému, kdo chce žít podle sebe, svých preferencí a hodnotového žebříčku, pokud po mě nic nechce, vulgárně mě neuráží, fyzicky mě nenapadá, nenutí mě k souhlasu s jeho zvrácenými myšlenkami, pokřivenými životními hodnotami a šibalsky pokoutně neplánuje, že bych mohl být snad někdy v budoucnu voličem jeho populistické straničky. Respektuji, když v rámci místních tisíciletých kulturních zvyků španělský toreador po krvavém představení skolí býka a lidé mu za to v naplněné aréně nadšeně tleskají, nebo když někde v Anglii v rámci místní tradiční zábavy, štvou desítky psů lišku a nakonec jí roztrhají. – Ať mi to ale nikdo netahá ke mně domů, do České republiky, protože když ho uvidím to dělat u nás, dostane přes tlamu jako každý jiný.

Vadí mi však, když kvůli článkům některých blogerů majících politické ambice, máme stále větší tendence omlouvat extrémistické strany, extrémisty působící na Ministerstvu školství, rasistické vraždy páchané neonacisty a křesťanskými radikály, stále prohlubující se extrémismus na našem území a vládní představitele, kteří jim vycházejí čím dál tím víc vstříct. Omlouváme činy neonacistických vrahů a vymlouváme se na “nedostatek důkazů”, “záměrné hrubé pochybení soudů v těchto kauzách” či “politickými procesy na objednávku”. Omlouváme prokazatelné fašisty sedící na ministerstvech školství a vymlouváme se na “nedostatek důkazů vůči tomu, že řekli, či udělali cokoli extrémistického” či na to, že to jsou “slušní katolíci”. V dnešní době ospravedlňujeme odsouzeníhodné vraždění pravicového extrémisty Breivika a okecáváme to tím, že ačkoli s ním nesouhlasíme, tak ho vlastně v jeho “boji proti multikulturalismu”, tak trochu chápeme. – Podobné nenávistné články pouze sází semena a zároveň sklízí plody nenávisti. Ti, kdo si plody těchto nenávistných článků nakonec nejvíc odnesou jsou slušní přistěhovalci a slušní Romové, kteří se nepohybují v partě a tudíž se stávají snadnými terči pro útočníky z řad zamindrákovaných rasistů.

Za tzv. pravdoláskařské a multikulturalistické už jsou dnes označovány pouhé nesouhlasné myšlenky s články šířícími po internetu nenávist. Když jsem si onehdá přečetl článek jistého blogera, ve kterém nápis na tričku jednoznačně naplňující skutkovou podstatu trestného činu podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka podle § 403 odst. 1 tr. zákoníku, označuje pouze jako “tričko s přiblblým nápisem”, chtělo se mi skoro zvracet. Zvracet nad hloupostí toho, který označuje nápis: “Oživte Hitlera!”, “Romové do plynu!” za tričko s pouhým “přiblblým nápisem.” Stejně tak, jako “pouhé tričko počmárané fixem” ho totiž označuje i pan předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Vandas.

Chtít žít, pracovat a usínat v klidu není pravdoláskařství či multikulturalismus. Nemít rád rasisty, neonacisty, rasismus, neonacismus či xenofobii není levicový extrémismus. Uvědomte si to, že tzv. ‘bílí Cikáni’ všem z nás za dobu od sametové revoluce stačili nakrást mnohonásobně víc než všichni ‘černí Cikáni’ dohromady. Uvědomte si to, že například Viktor Kožený, který této společnosti stačil nakrást miliardy není touto společností odsuzován, nýbrž je naopak mnohými brán téměř za celebritu a jsou s ním z Baham na internetové verzi časopisu Reflex dokonce pořádány chaty ve kterých se plno lidí přiznává k tomu, že ho pokládají za svůj životní vzor a obdivují ho.

– Není snad něco špatného na morálním stavu společnosti, která na jednu stranu chrlí články o zlodějích a násilnících z řad cikánského etnika, zcela po právu je v internetových diskusích hromadně odsuzuje, na druhou stranu však glorifikuje vrahy obyčejných lidí a oslavuje zloděje, kteří zde nakradli desítky miliard ve velkém?

To, že řada Romů/Cikánů krade je dnes bohužel realita, osobně v tom vidím spíše problém sociální než etnický. A není to chyba těch, kteří jsou dnes neopodstatněně a cíleně označováni za pravdoláskaře. Nechtít totalitní ideologie jako komunismus a nacismus znovu v Evropě není ani pravdoláskařství ani multikulturalismus. Je to preventivní ochrana bezpečnosti a budoucnosti všech, tedy i těch, kteří si v současné době myslí, že se jich to momentálně netýká. Pokud v touze po dokonalé společnosti dopustíme, aby se jakkoli opakovala nacistická minulost, kdo si myslte, že příjde na řadu po těch, které dnes uměle stavíme do role úhlavních nepřítelů této společnosti? Pravda je taková, že v opětovné touze po dokonalé společnosti se pravděpodobně bude hledat nový “nedokonalý” nepřítel. – Může být z řad handicapovaných, homosexuálů, příliš hubených nebo naopak příliš tlustých, synů arabských či japonských míšenců, hnědookých, hnědovlasých či černovlasých. Na koho z nich se zítra ukáže prstem a hodí kolektivní princip viny, jen co ‘dokončíme’ otázku kolektivního principu viny Romů, muslimů či přistěhovalců? – Možná, že to zítra budete právě Vy či Vaše děti, proto se prosím ještě jednou hluboce zamyslete nad tím, jaké ideologie dnes obhajujete, souhlasíte s nimi a ostře se nestavíte proti nim.

– Není snad něco špatného na morálním stavu společnosti, která na jednu stranu chrlí články o zlodějích a násilnících z řad cikánského etnika, zcela po právu je v internetových diskusích hromadně odsuzuje, na druhou stranu však glorifikuje vrahy obyčejných lidí a oslavuje zloděje, kteří zde nakradli desítky miliard ve velkém?

-Tento článek vyšel dříve též na  http://hassan.blog.idnes.cz/

SDÍLET