Placenou guerilu mají také ostatní strany

Na iDnesu dnes vyšla taková zpráva o tom, že Věci veřejné mají placenou guerilu, která svým chováním ovlivňuje čtenáře a jejich názor v článcích, na fórech a na sociálních sítích. Tak nevím, ale tato zpráva mi nepřipadá příliš fér. Nejsem milovník Véček, ale když chci být férovým, tak také musím k tomu Á dodat i to Bé.

Politické strany moc dobře vědí, že lidé nejsou spokojeni s vládou a politikou. Partaje dobře vědí, že je třeba ovlivňovat názory lidí a to jakoukoli cestou. Bylo by naivní, pokud bychom si mysleli, že k takovým praktikám se schylují pouze Věci veřejné. Je zde zbytečně jedné podivné straně nasazovaná psí hlava. Stoprocentně mohu prohlásit, že ČSSD má také takovou placenou guerilu. Sám jsem se na Facebook setkal s lidmi, kteří byli z té strany placeni. Dokonce vím i který velmi sociální politik byl s tímto spojený.

Sociální demokraté si platili lidi před volbami, aby na těchto sítích upozorňovali na dobro a skvělé skutky této partaje. Je celkem zajímavé, že si tohoto noviny nevšimly. Ne nadarmo existuje to pradávné heslo, že společnost ovládá ten, kdo ovládá mysl lidí. Není žádným tajemstvím, že i dnes tací lidé jsou. Přidávají se do skupin, vytváří si falešné profily a na každého, kdo má opačný názor útočí, vnucují svůj názor. Chválí levici a jedinou chybu hází na pravici. Tyto placené agenty nemají jen Věci veřejné a ČSSD, tyto agenty mají s největší pravděpodobností také ODS a další partaje.

Politické strany na tuto práci mají buď speciálního politika, který se zaobírá takovouto pseudopropagací, nebo si najímají třetí orgány, kteří tuto špinavou práci dělají za ně. Není žádné překvapení, když politická strana si platí nějakého člena partaje pro najímání  dalších lidí. Například velmi vysoký člen politické strany krom své práce také najímá další na tuto špinavost. Není také tajemstvím, že jsou třeba mladí členové stran vyzýváni k tomu aby v zájmu stranictví takzvaně monitorovali okolí webu. Toto se všechno děje. Proto je nemístné a prakticky neférové říkat, že Bártova strana je tou jedinou, která tyto věci dělá.

Ano, nemělo by se to stávat. Ano, je to hnusárna, která do politického férového boje nepatří. Ano, mělo by se toto vše odsoudit. To všechno je pravda. Takovéto postupy partají jsou nemístné a podlé. Přesto se dějí. Proč tedy noviny a novináři útočí v tomto pouze na Věci veřejné? Je férové prohlásit, že Véčkaři toto dělají, ale že si také stejně počínají jiné strany. Možná bychom se měli ptát, proč toto najednou vynese na světla světa zrovna Alena Maršálková, která dříve pro Véčkaře pracovala. Možná bychom se měli ptát co z tohoto prohlášení má.

Víte, na facebooku jsem již druhým rokem a tak jsem se setkal s mnoha věcmi. Stačí se na této síti dívat s otevřenýma očima a hned získáte důvodné podezření, že ta či ona strana má toho a toho člověka nastrčeného na síti a ten daný sleduje komunikaci na skupinách, ale také i na soukromých profilech uživatelů coby jejich pseudopřítel. Toto se děje a v dost rozšířeném měřítku. Možná kdyby se novináři jen tak pokusně zapojili do toho sociálního dění na Facebooku, tak by zjistili nemilou pravdu. Jenže to by nesměla být média pod vlivem politických stran.

Česká politika v těch nejvyšších patrech je hodně moc zašpiněnou. Mnohdy jsou používány i praktiky podobající se mafiánským spolkům. Věci veřejné jsou špatnou stranou, takovým omylem politického nebe. Stejně špatnými jsou ale také KSČM, ČSSD, TOP09 a ODS. Tyto všechny strany se chovají stejně a v mnoha případech ještě hůř než Bártova partaj. Pokud chceme být spravedlivými, tak toto je opravdu skutečnost, která se nám nemusí líbit, ale je to v praxi tak.

Samozřejmě politici ani politické strany nikdy nepřiznají, že by si platili lidi na ovlivňování veřejného mínění lidí. Poltickým stranám jde často o velké peníze a obrovský vliv. Takže nějaké férové chování, nebo politický boj podle zákona jdou stranou. Jsou to právě peníze a boj o moc, které dělají z lidí takovéto politické trosky a zaprodance. Najednou mají politici třeba 30 000 na zaplacení informátora shromažďujícího informace o náladě lidí v určitých skupinách. Najednou mají finance na to, aby si platili své vlastní chváliče a škodiče druhých.

Takže pokud má být toto další aféra, fajn. Já se tomuto ironicky zasměji, protože stejně se chovají i ti ostatní. U ČSSD a jejich prohlášeních budu doslova kroutit hlavou nad ležmi a nepravdami, které se budou linout z úst členů této strany. Vím své.

Politika je špinavá a mnohdy se na nás jako na obyvatele státu žene i přikrášlená věc nebo polopravda. ČSSD například umí do médií mnohdy vypustit informace, které shraňuje, ale u zákonů a v legislativním světě není až tak aktivní. Levice není bezbrannou, když dokáže manipulovat s informacemi, tak dokáže i pracovat v Parlamentu. Vím, pravda se dnes moc nenosí, ale jakékoli zkreslení se časem ztratí a zůstane zase jen ta pravda.

SDÍLET