Obama dostal větší prostor k válkám a zabíjení

Americký prezident Obama dostal zvýšením dluhového stropu USA také další prostor k větším a razantnějším válkám, silnějšímu zbrojení a také k většímu zabíjení obyvatelstva Pákistánu, Afghanistánu a Iráku. Je zajímavé, že média o tomto nehovoří. Je zajímavé, že se vypráví o Obamově vládě jako o nějaké vládě lepšího, hodnějšího. Přitom pravda je trošku někde jinde.

Bush byl tím, kdo započal vlnu terorismu, vlnu strachu, vlnu fašistických postupů a systematického nedodržování lidských práv. Byl to právě on, kdo zneužil tajné služby pro hospodářské cíle největších amerických investorů. Válka v arabských končinách je hlavně válkou hospodářsko-politickou. Novodobí političtí vězni jsou drženi v nelidských podmínkách věznic, jsou unášeni do tajných míst. S člověkem se zachází jako s kusem masa bez slitování a úcty. Je přeci terorismus, Amerika je ve válce, musí se bránit i za cenu porušování vlastních zákonů.

Éra vlády prezidenta Bushe byla také poznamenána demonstracemi Američanů proti novodobému terorismu prováděnému pomocí americké armády. Jakto, že se nyní žádné demonstrace nekonají? Přitom všechna dostupná data uvádějí vzrůstající tendenci umírajících amerických vojáků jak v Afghanistánu, tak v Iráku. Podívejme se třeba na statistická čísla udávaná iCasualties.org.

Za zhruba dva a půl roku vládnutí Obamy zemřelo v Afghanistánu a Iráku víc Američanů než za celé Bushovo období. Za prezidenta Bushe zemřelo v Afghanistánu na základě informací organizaceiCasualties.org na 630 vojáků.

Za vlády prezidenta Obami je to už dalších 1097 mrtvých vojáků.

V Iráku  za první tři roky prezidentování Bushe zemřelo na 600 vojáků, za Obamy je to 1300 mrtvých. Tato nechutná statistika cosi vypovídá o nastalém trendu. Je to právě Obama, který pokračuje v tom, co Bush začal a to se stále větší intenzitou. Za Obamy také umírá čím dál více civilních obyvatel. Dochází k omylům, při kterých jsou odstřelovány domy nevinných, jsou ničena civilní auta tamějších obyvatel. Násilí a zlo dále kraluje. Nádherná gesta uváděná na začátku inaugorace Obamy se vytratila a již nejsou populární.

Amerika krvácí pro peníze svých bankéřů a majitelů nadnárodních koncernů. Proč lidé nedemonstrují i nyní? Možná je to také způsobeno tím, že demonstranté byli většinou demokraté, a nyní, když demokrat je v Bílém domě, nemají proč by demonstrovali. Opět tady šlo o politickou nekorektnost? Ano, i Amerika je náchylná k takovýmto populistickým krokům a činům. Mašinérie smrti se rozrůstá. Můžeme očekávat, že pomyslná hora mrtvých se značně rozroste a překoná snažení Bushovo.

Co se skrývá za prezidentským úsměvem? Jsou to mrtví, oběti kapitálu, oběti zbytečností. Jedna velmoc si hraje na světopána a nebojí se postavit proti lidství, proti svým vlastním zákonům a dokonce se nebojí postavit proti vlastnímu lidu. Zvýšením dluhového stropu se rozrůstá další možnost nového mordování lidí, nabízí se nové války. Odstřelování Pákistánu, nerespektování státní suverenity, to všechno nastane s ještě větší gradací. Zadluženost Ameriky není dána pouze sociálními výdaji, je také zaviněna válkami na několika frontách.

Američané si cestu ke své extrémní zadluženosti odstartovali běsněním. Vyměnili krev arabů a svých vojáků za podporu chudých a nemajetných Američanů, kteří nemají co k jídlu, nemají na základní životní prostředky, hlavně že se válčí a šíří zlo. Uznalý terorismus funguje s úspěchem dál. Gigantický deficit roste. Spolu s ním také rostou doslova raketovou rychlostí výdaje na zbrojení a války. Pentagon je tím největším odběratelem schváleného dluhového stropu. Nic se neděje, nadále si můžeme jako lidstvo hrát na krásnou civilizaci. Pan Obama může opět přijímat Nobelovy ceny míru, i když to co chrání, není mír, ale válka a smrt.

Obdivujme krále degradace společnosti, obdivujme toho, kdo rozjel cestu, ze které není návratu zpět. Pokud hovoříme o Bushovi jako o člověku zodpovědném za válečné zločiny, tak nemůžeme mlčet u Obamy. I tento prezident má stejnou vinu. Voliči svým přístupem darují novému zázraku nekonečnou moc rozjíždět své války. Toto už nejsou zděděné konflikty. Za to co se děje za necelé tři roky, nese zodpovědnost pouze a pouze Barack Obama. I za něj po vlnách populistických slibů pokračuje ničení Ameriky a celého světa. Možná by se občané USA měli zastavit a mohli by zvednout své hlavy k pravdě. Tady je něco špatně.

Za zájmy soukromých subjektů bojuje Amerika z federálních zdrojů. V tomto sporu o nic jiného nejde. Díky pádu bipolárního světa klesá výhodnost teroristů a Amerikou placených vysokých agentů. Proto se také válčí. Americké zbrojovky potřebují odbyt a zároveň ropná situace USA není lichotivá. Stačí se podívat na pravidla umžňující obchodování v Afghanistánu a Iráku. Většinou je vše postavené pro americké firmy, které se smějí podílet na rekonstrukčních pracích.

Vláda Baracka Obamy není rajskou zahradou, je to pouze další parafráze na ničení životů a zabíjení nevinných lidí ve jménu pseudoterorismu.

SDÍLET