Nečas sází na manželství s “naši holkou” z Věcí veřejných

Pravice a pravicové strany přichystaly českému národu dar nedar. Na jedné straně v pátek přestane platit vládní koalice ve složení ODS, TOP09 a Věcí veřejných. V politickém nebíčku, nebo spíše peklíčku, vzniká nové politické batole. Bude to takový kvazispolek mezi podpůrci Nečasovy vlády. Dnes Karolína Peake měla dopsat svůj recept na novou politickou platformu. Osmička zaprodaných politiků je přichystaná. Ještě zbývají dva poslední odvážní, ti tolik čestní poslanci. 

Kolik  stojí takový svatořečený poslanec? Jsou to dva, tři, čtyři miliony? Nebo je to členství v těch elitních klubů plných lobbistů a dalších vysoce postavených politiků? Premiér Nečas obvolává členy jiné politické strany a láme je ke vstupu ke Karolíně Peake. Trošku mě děsí, že se média v žádném případě nediví. Jeden politik hovoří do dění jiné strany jenom proto, aby mohl s tou samou stranou ukončit manželství. Tolik opěvovaná manželka je najednou starou čůzou, kterou je nutné v nejlepším případě hodit do nejbližší siláže.

Po dlouhém koaličním jednání se milá modrohnědá vláda dohodla. Tato koalice skončí a jako nového člena v rodině přijme jednoho z přímých účastníků ve Věcích veřejných. Petr Nečas svatořečí Karolínu Peake a ve jménu budoucnosti České republiky podepíše této ženě jakékoli odpustky. Nová vláda složená z modroučkých občanských demokratů a knížecích TOPáků, tak k sobě přibere další ženu. Jednu s těch holek na plakátu. Ještě dnes si vzpomínám na ten miloučký volební letáček s nápisem “VOLTE NAŠE HOLKY“.

TY NAŠE HOLKY z jedné školky nějak zklamaly. Máme tu jednu Blonďatou bestii a také skoro svatořečenou matku Karolínu, která bude tou nekonečnou zárukou nové podoby české politiky. Zárukou Karolíny Peake nejsou poslanci, ti stejní přeběhlíci, kteří si uvědomili svou politickou smrtelnost. Je to samotná Karolína Peake, která nyní bude tou novou vůní ve vládním osvěžovači Petra Nečase. Všichni staronoví členové musejí předem odsouhlasit, že i nadále budou stát za veškerými reformami vládního kabinetu. Všechno, co bylo do 11. dubna 2012 dojednané, musí být také novými členy nové vlády předem odsouhlasené.

Petr Nečas, ten kdo se chce tak vehementně zbavit velkých korupčníků, tak stejným korupčníkům nabízí velmi výhodný obchod. Za podporu všech vládních reforem dostanou Bártovci možnost zůstat u svých postů a funkcí v Poslanecké sněmovně. Členství v dozorčích radách, pozice v poslaneckých funkcích, to všechno může být Véčkařů. Klasnová se sice dnes na Nečase kvůli jeho návrhům zlobí, ale stejně tam někde v růžku své mysli možná přemýšlí nad využitím tohoto jednoduchého handlu.

Ono šlo někdy Véčkařům o něco jiného? Petr Nečas možná v pátek nebo nějaký následující den požádá o hlasování o nedůvěře. Bude to opět pouze formální hlasování už dávno získané od všech poslanců ODS, TOPáků i Karolíny Peake. Levicoví poslanci si opět zahrají na řečnící filosofy, zatímco demokracie tiše zapláče nad jejím przněním. Poslanec odešlý z partaje, tak dostane možnost prosazovat svou politiku v zájmu své politické budoucnosti. Zůstat vedle Bárty, na kterého Peake nedala dopustit, by znamenalo odsoudit se k politické popravě.

To, co nyní sledujeme, to je naprosto čisté divadlo politické vypočítavosti spojené s neochotou přicházet o získaná území na spáleništi špinavého bojiště. Věci veřejné mají z božské vůle Petra Nečase hrát padesáté housle, které vždy souhlasí s Nečasovými plány. Každý soudně přemýšlející občan uvidí v této politice populismus, alibismus a ochotu spojit se s kýmkoli, jenom aby všichni účastníci zůstali u svých korýtek.