Mainstreamová média nadržují Holešovské výzvě hlavně kvůli mediální senzaci

Televize Prima nadržuje podivné Holešovské výzvě. Je zajímavé, že stejná televize kašlala na demonstrace konané zdravotně postiženými. Když ministr Drábek svými nařízeními ničil práva zdravotně postižených a postavil se proti Úmluvě OSN o právech lidí se zdravotním postižením, byla tato televizní stanice zticha. Dnes opět televize zkouší využít chaosu vyvolaného nácky z Dělnické strany. 

Je zajímavé, že se televizní stanice nepozastaví nad jednotlivými nezákonnými prvky uvedenými v Holešovské výzvě. Dodnes, do dnešních jarních dnů nikdo nebyl schopen říct kdo stojí za Popelkou a dalšími lidmi z Holešovské výzvy. Nikdo nebyl doposud schopný lidem vzkázat, kdo je členem této výzvy. Nedemokratická výzva bez jakéhokoli právního rámce, bez jakékoli reálné možnosti prosadit své plány, je nyní prezentována médii jako úsilí těch Čechů, kteří nesouhlasí s vládními škrty.

Dnes před televizními kamerami vídáme mediální senzaci. Holešovská výzva přitom není nic víc, než mediální senzace založená na protidemokratických plánech. Holešovská výzva chce nějakou změnu, ale neví, jak této změny dosáhnout. Na všech mainstreamových médiích se nemluví o podstatných nedostatcích této výzvy. Zde na těchto místech se dozvíte hlavně o tom, že část čistých, věrných Ústavě, se odhodlala postavit politickým zástupcům.

Představitelé nedemokratické skupinky, za kterými stojí nejmenovaní lobbisté, bez problému vystoupí v živém vysílání Televizních novin, sdělí národu očistnou pravdu, že oni nejsou ti, co jsou spolčeni s českými nácky. Je sice krásné, že se všichni dozvíme o nechtěném zviditelnění Holešovské výzvy ukřičeným Vandasem, ale mě jako občana by spíše zajímalo to pozadí, kdo za tím vším stojí.

Je velmi nebezpečné za někoho demonstrovat, když nevíte, kdo stojí v pozadí, kdo financuje celé snažení Holešovské výzvy. Ten bankovní účet, který byl napsaný na občanské jméno Popelky, naznačuje cosi o kvalitách Holešovické výzvy. Čeští občané tak mají uvěřit v cestu k diktatuře. Média bez problémů přijmou diktaturu, hlavně, že mají vysokou sledovanost.

Takzvané demonstrační úsilí pár členů výzvy, jejich cesta k totalitě, to všechno je v pořádku. Diskusní pořady například Báry Tachecí nebo Václava Moravce bez problémů říkají: “máme tady protivládní Holešovskou výzvu demonstrující proti vládě……Ti  lidé z Holešovské výzvy chtějí změnu, vyjdou do ulic, co uděláte proto, aby se lidé nevzbouřili…..”, podobné věty v médiích zaznívají bez jakýchkoli skrupulí.

Je to stejně podobné, jako když na iDnesu nebo na iHned tato média zveřejňují rasistické blogy rasistických blogerů. Něco co je za normálních okolností totálně společensky odsouzeníhodné, je tady považováno uměle za něco naprosto běžného. Stejně tak demonstrace za nastolení diktatury, jsou tady považované za něco běžného. Na demonstracích bylo velmi málo lidí. 24 českých měst jsou těmi šťastlivci.

Pár lidiček z Holešovské výzvy, pár lidí s megafony si zakřičí, aníž by věděli, za koho na ulicích bojují. Obávám se, že to nejsou občané. Ta hesla jsou líbivá, ta hesla jsou pravdivá. Jenom ta cesta k těm heslům není košér. Jen ti lidé stojící v pozadí toho všeho možná ctí stařičkého Platona, který řekl, že politika státu se točí v pomyslném kolečku od demokracie k tyranii. Proto zřejmě Holešovská výzva vyzývá k té tyranii.

Ano, divím se, že média tolik prosazují tuto výzvu. Možná za tím vším jsou ti lobbisté platící činnost této výzvy. Možná, že pouze média cítí šanci přiživit se na podivném mediálním fenoménu, který ještě jako bonus zvyšují náckové svojí registrací na Ministerstvu vnitra. Kolik lidí podlehne mediálnímu tlaku? Kolik lidí si řekne: “když o tom tak podrobně informuje Nova, Prima i ČT1, tak na tom bude něco pravdy. Také budu pro ně”. Kolik lidí takto bude souhlasit s něčím, o čem prakticky neví absolutně vůbec nic? Lidé z principu  raději souhlasí s něčím, než aby byli tou černou ovcí stojící někde mimo.

Uvěříme tedy houfně jako ovce nějaké informaci jenom proto, že o tom hovoří v televizi? Změny jsou třeba, ale tyto změny jsou možné pouze tehdy, pokud budou následovány pomocí demokratických nástrojů hájících demokratické principy. Holešovská výzva má v mém mínění stejnou hodnotu jako jiná nedemokratická hnutí a straničky.

Pokud jde o mě, rozhodně říkám: ” receptem Holešovské výzvy opovrhuji a rozhodně s ním nesouhlasím.”  Jsem levičák, ale uctívám demokracii. Nesouhlasím s extrémismem a extrémními požadavky zástupců Holešovské výzvy a zároveň odsuzuji prosazování nedemokratických prvků formou mainstreamových médií.