Mainstreamová média chtějí rasismus, proto také rasistické zpravodajství

Televize Prima ve svých hlavních zprávách stále více šíří rasismus. U trestného činu spáchaného Romem najednou reportér velmi důrazně zvýrazní, že ten a ten čin udělal Rom nebo skupinka Romů, těch nepřizpůsobivých, kteří nepatří mezi ostatní český národ. Přesně tak totiž vypadají mainstreamové zprávy dnešních, skoro letních dnů. 

Běžný občan má získat falešný dojem, že kudla vražená mezi žebra od bílého gaunera bolí méně než ta proklatá kudla od Roma. Jeden z nich je přeci přizpůsobivý, a ten druhý automatický patří do té druhé skupinky těch méně přizpůsobivých. Bílý zločinec může být najednou třeba i feťák žijící z kapesních krádeží, přesto bude médii nazván jako zloděj gauner. To zvýraznění jestli se jedná o přizpůsobivého nebo nepřizpůsobivého zločince, se tady nekoná.

Televizní kamery, televizní  zpravodajské relace se stávají hlasateli přihnědlých myšlenek rasové segregace. V jinak demokratické společnosti má být z vůle mediálního světa společnost rozdělena na dva póly. Tím prvním mají být neromové a tím druhým Romové, kteří dostávají samolepku nepřizpůsobilých individuí. Počet trestných činů se obecně zvyšuje, a tak proč by nemohla televizní kamera zvýšit svou sledovanost několika dobře mířenými spekulacemi?

Libertariáni, neonacisté, zkrátka milovníci hnědých myšlenek musejí mít z takového zpravodajského kurzu radost. Jejich nenávist k Romům a všem odlišným získává v celostátní televizní stanici legitimitu. To, co rasisté slintají například na iDnes, nebo jiných serverech, to nyní potvrzuje soukromá televizní stanice. Kam se ztratila televizní objektivita?

Ztratila se, možná se odstěhovala do jiných krajů. Všichni lidé mají být z vůle mediální rasisty, proto také rasistické zpravodajství. Zloděj vykrade banku, postřelí ochranku a jednu z pracovnic bankovního ústavu. Najednou tady nemáme nepřizpůsobivého, ale obyčejného lupiče utíkajícího před spravedlností v ukradeném autě. Pokud se stejného trestného činu nedej bože dopustí Rom nebo skupina Romů, ihned je v televizi zpráva skoro o kriminálním spolčení těch nepřizpůsobených okrádajících většinovou společnost. Rázem se v televizních záběrech objeví případy individuálních napadení Romy.

Náckové demonstrující v Břeclavi jsou ihned těmi spravedlivými lidmi sužovanými nechutnými Romy. Policie je stavěna do role neschopných hlupáků a všichni s tmavší nebo jinou pletí jsou nepřizpůsobivými individui, proti kterým je nutno demonstrovat nechuť lidu. Celé mi to připomíná to tolik kritizované zpravodajství let dávno minulých. Ve jménu rudé hvězdy se politicky upravovaly zprávy, aby vše vyhovovalo komunistické propagandě. Nyní se děje něco velmi podobného. Komunismus nahradil rasismus a touha po vyšší sledovanosti.

Najednou média vidí ostatní Čechy jako příslušníky těch jiných. Takový Petr Mach musí být z televizní rasové profilace přímo v sedmém nebi. Sám kdysi alibisticky použil poučky amerického černocha o rasové profilaci. Nyní samotná média používají doktrínu ultrapravičáků, extrémistů a rasistů majících ve znaku beránka. Klausovi blízká partaj může tvrdit svá fakta o rasové nadřazenosti, tak proč by nemohla  to samé dělat média, že?

V tento okamžik by měla konat Rada pro rozhlasové a mediální vysílání. Tito lidé placeni z našich daní nemohou jen tak ponechat šíření rasismu s hlavních zprávách. Nebo snad také věří rasismu a jeho nutnosti v lidské společnosti 21. století? Takovéto zpravodajství, jaké je nejen Primou, ale také ostatními televizními stanicemi přinášené, vyvolává v mé mysli obrovskou nechuť. Touha po vyšší sledovanosti, touha po vyšší čtenosti, to všechno je důvod, proč je tolerován rasismus a proč média přivírají oči nad neonacistickými hesly a činy.

Blogerské portály se stávají selankou rasistů, viz. portál iDnes, kde ve velkém blogují stoupenci všech možných odpadů neonacismu a rasismu. Televizní stanice v rádoby vyváženém zpravodajství probouzejí ve společnosti shnilou veteš apartheidu. Opravdu takto mají vypadat moderní Čechy?

Já osobně s takovým přístupem médií hluboce nesouhlasím. Všichni jsme Čechy a vždy existuje pouze gauner bez rozdílu barvy pleti, vyznání nebo sexuální orientace.