Láska je zvláštním příběhem

Láska jsou sny, které máš na prodej. Je to nekonečná pohádka plná růžových obláčků načechraných jen pro tebe a pro ni. Láska je diamant, tucet růží, které rozdáváš, aníž bys cokoli cenného očekával. Stačí jenom jedno srdíčko té milované. Nekonečný pohled a jiskra v oku jsou tou největší odměnou.

Láska je ten zázrak, kdy se ztrácíš v záplavě očí té druhé. Topíš se v záři té milované.  Láska je když oba dva tančíte spolu a stejně stojíte na jednom místě. Láska je droga, která tě oslepí, co z tebe udělá totálního blázna na celém širém světě. Láska tě dokáže uvnitř roztrhat na miliony kusů, stačí jeden jediný okamžik a vše je ztracené. Svět přestává existovat. Planeta se netočí a ty padáš níž a níž. I toto je láska. Láska je nekonečný příběh, ve kterém uvěříš lžím a budeš je pokládat za pravdu až přijde jeden osudný den a někdo ti prozradí bolestivé tajemství.

Po dobu několika týdnů, měsíců jsi žil ve lži. Viděl jsi tu, která existuje ve tvých snech.  Není těžké zamilovat se. Je těžké odcházet a žít sám se sebou bez té druhé po boku. Není těžké líbat a objímat tu milovanou. Je těžké říct sbohem. Není těžké být oporou, je těžké být zahozený někam pryč. Nejtěžší není milionkrát milovat, ale milionkrát zažít rozchody plné nenávisti, vášně a bolesti.

Kolikrát jsi si zakázal milovat, kolikrát jsi si zakázal zažívat bolest, ale srdci neporučíš. Okay, dnes jsi moudřejší, teď poznáš tu nevěru, teď poznáš ty neupřímné pohledy , tu nekonečnou lež. Holka řekne miluju tě, a přitom v hlavě říká přesný opak. Jak jsi byl naivním a totálním hlupákem. Copak se toto dá poznat? Ta holka vleze do srdce a zaslepí tu ostražitost. Zase žiješ ve vzdušných zámcích omamné lásky.

Přijde první záchvěv nemoci a láska je vláčena křovím z trnů. To, co se tenkrát při západu slunce zdálo jako rajská zahrada, může být pro toho druhého válečnou zónou plnou rozstřílených domů. Ten milý najednou není jen hračkou, postelovou záležitostí. Vydávají se city, ztrácejí se jako špatně zacílené rakety. Dopadají všude jinde, jen ta milovaná je nechytá. Nalézá se ve vězení, z kterého chce rychle utéct. To, co vypadalo jako nějaký jednoduchý vztah, nyní je pouhou písní o společném životě.

Kolikrát jssi si řekl, že láska za takovou bolest nestojí. Jenže mozek vyslovil tato slova, ale srdce si myslelo něco jiného. Potíž s láskou je, že nikdy nedokážeš odolat jejímu volání. Pokaždé podlehneš jejímu jedu, který tě může zničit. Je to jako když ti volá někdo a ty musíš zvednout to telefonní sluchátko, mlčíš a posloucháš co ti ten druhý říká. Láskyplný příběh může skončit stejně jako zaseklý film v promítačce. Smutným postáváním v lijáku zhrzených citů a smutku pukajícího srdce. Nezáleží na tom co děláš. někdy všechno může skončit přesně tak.

Ženy mají být těmi nádhernými bytostmi s andělskými dušemi. Ony takové ženy skutečně existují? Muži jsou někdy levnými naivkami, které věnují klíč k srdci, a přesto doufají, že ta dotyčná nenadělá uvnitř srdce větší paseku, než která tam je.   Každý v sobě máme ten podivný osud.  Někdo bojuje s nemocemi, jiný s dalšími ranami osudu. Před někým láska utíká jako splašený kůň, jinému se vrhá do klína. Ať je to tak, nebo jinak, láska je nekonečný příběh, to nekonečné hledání štěstí

SDÍLET