Komu vyhovuje rasismus?

Komu vyhovuje rasismus? Jsem znechucený, jeho pachuť jde cítit skoro ze všech mediálních zdrojů. Možná došlo k nějaké nákaze rasové nesnášenlivosti. Nacházíme se v prekérní situaci. Máme společnost, která je schopna a ochotna přitakat rasovým rozdílům, máme média, která v zájmu vyšších zisků přistoupí na rasismus a jeho propagaci, máme vládu, která šíří ultrapravicové myšlenky, máme Hrad a hradního pána, který se nám z modré a zelené pomaličku přesouvá k hnědému odstínu.

Má vůbec normální občan šanci se v tomto guláši vyznat?  Uvědomuje si tato společnost jak moc těžkou a nebezpečnou hru hraje? Uvědomují si ty bulvární plátky co dělají, a že skutečně mohou vyvolat velmi nepříjemnou atmosféru ve společnosti? Komu má ten rasismus pomoci? Je to problematika menšin versus většin? Jasně, jedni se budou cítit výše, protože jsou bílí a ti hnědější budou podlidmi. Jak trapná až hlupácká myšlenka. Dvě skupiny si budou nadávat, budou si vyhrožovat a pomocí médií si předají peprná vyjádření. Nejlepší bude, když se ti bilí a hnědí poperou před kamerami.

Ihned vzroste divácký podíl. Co na tom, že se vytváří nové pole, taková maličkatá pěstírna rasismu v malém podání. Pár holohlavých vypatlanců uvidí záběry, přijde na náměstí a začnou řvát ublíženecká slova o tom, jak je majorita utiskována minoritou. Představa přesily zvítězí nad zdravým rozumem. Několik poblázněných spoluobčanů se přidá k vyholencům, oni totiž mají o tolik víc než ten táta od rodiny.

Česká společnost je v základu naladěna na vlnu rasismu. Nemá ráda odlišnosti a pokud se nějaká skupina odlišných obyvatel dopustí trestného činu, ihned se tato špatnost přenese na celou odlišnou vrstvu lidí, kterou je třeba perzekuovat. Rodiny útočníků přeci mohou za to, že někdo od nich páchal trestné činy. Jak ubohá a jednoduchá logika. Na toto mohou opravdu přijít ty podivné náckovské skupiny vyznavačů vyšší sesle. Davové poblouznění, pocit flustrace, možnost si beztrestně vybít vztek,  zvítězí a z občanů se stávají stejní násilníci, které se dav rozhodl lynčovat.  Opravdu nevím, k čemu je tento postup dobrý. Čemu je prospěšný?

Aha, on začne podle neonacistů řešit cikánskou otázku. A jak ji začne řešit? Tím, že spolu s těmi nepřizpůsobivými začneme pobíjet i ty normální nic nepáchající? Copak se dopustili nějaké chyby tím, že mají jinou barvu pleti? Copak ten nácek tak hrdě stojící v rohu ulice je lepším člověkem než cikán? Není, je stejným člověkem, je stejný jako já, vy, nebo kdokoli ostatní. Ptám se, jaké právo má ten nácek řvát cosi o Češích a bílé rase? Ruka, kterou drží českou vlajku by mu měla hanbou upadnout.

Vyhovuje tedy rasismus těm náckovským pošukům? Ano, tento čas, celý Rumburk, celé další napětí posouvá ty mladé bezmozky dopředu. Občané velmi jednoduše podlehnou náckovským slovům a slibům. Vandas se směle může postavit dopředu s megafonem, prohlásí ty své fašounské jedovatosti, aby přihlížející zfanatizovaný a hloupý dav začal tleskat orálním výkalům podivného řečníka. Ne nadarmo se říká, že se člověk nejsnázeji ovládá pokud podlehl davu a davovému poblouznění.

V listopadu  tohoto roku se chystají volby, pokud k takovýmto excesům rasového šílenství bude docházet i nadále, je zde velké nebezpečí, že se nacionalisté i třeba z uskupení D.O.S.T. , Svobodných občanů nebo jiných rasistů dostanou dopředu a získají hlasy do Poslanecké sněmovny. Nechci období vlády nových pseudosládkovců nebo pseudohitlerovců. Rasová nesnášenlivost je přinášena na zlatém podnosu. Politici selhávají, nejsou schopni plnit svou roli vládců. Na městech jsou líní zajistit bezpečnost ulic. Peníze se strkají do všech možných projektů pochybné kvality. Zároveň často politici spolupracují s realitními kancelářemi. Uměle zakládají kolonie s nepřizpůsobivými občany.

Když tento obchod nějakým způsobem praskne, tváří se právě tito politici jako oběť a rázem hledají pseudořešení. Jsou šťastni, když se kolem násilí vyvolaného politiky pohybují média a spolu s nimi emoce. Toto všechno totiž zakryje chyby a politické nedostatky. Dokonce jde z tohoto selhání a pochybení získat mnoho cenného ke své kariéře. Z průměrného starosty, z průměrného člena městské rady se stane celebrita obdivovaná nácky a také obyvateli. Vymyslel jednoduché řešení, které umožňuje žít v pseudoklidu. Za předražené peníze nás všech se řeší problém, který nemusel vůbec existovat.  Společnost se spolu s politiky nacionalizuje a radikalizuje. Připravuje se cesta k tvrdšímu rázu celorepublkové politiky.

Možná toto všechno vyhovuje naší vládě a vládní koalici. Již nyní její ultrapravicový smrad je cítit všude po okolí. Cokoli spojené se sociálnem a sociálním světem má být nyní pokleslé, špinavé a ubohé. Každý, kdo pobírá sociální dávky je sockou a špinavcem, kterého je třeba kontrolovat ve jménu Drábkovského nacionalismu. Možná právě takovéto rasové střety jaké jsou v Rumburku pomáhají odstrčit lidský zrak od problémů. Část občanů je poštvána proti sobě. Vláda může více krást, aby posléze mohla tvrdit, že nic takového nedělá.

Sílící rasismus vyhovuje nacionalizujícím tendencím Nečase a jeho parťáků. Jeho oblíbenost a skoro zamilovanost do maďarského nacionalismu je všeobecně známa. Odlákaní voliči, odlákaní občané, nakrmeni falešnou zlobou tak ponechají vládní kabinet kabinetem. Dokonce ještě rádi zatleskají vládním škrtům na poli lidských práv a sociálního systému. Slabí budou nazýváni otevřeně vyžírky. Heslo: “bez práce nejsou koláče” , bude nejvíce zneužívanou obětí nového společenského směru. Pravicový populismus díky rasismu získá nové rozměry.

Vládní média velmi dobře plní svou roli. Cikánobijství a nesnášenlivost k cikánům, to jsou dvě hlavní mince, které mohou přinést štěstí novým bobošíkům, vandasům a sládkovcům. Vršek státu je celý prolezlý rakovinou neonacionalismu a pravicového populismu. Šíří se společenská nákaza, ve které mohou získat moc ti, kteří by si ani neškrtli.

Vyhovuje tedy rasismus Hradu a hradnímu pseudoekologovi? Klausova náklonnost k D.O.S.T. a Bbošíkové je více než známá. Prezidentovi končí volební období. Prezidenstký vliv na vládu a třeba také na Bártovu politickou stranu je zcela zřejmý. Proto se také Bátora dostal tam, kam se dostal. Nacionalista a náckovsky přesvědčený člověk byl dosazen nejspíš díky hradnímu hlasu. Mě jako občana by zajímalo, jestli je toto jediný náckovsky smýšlející úředník ve vládních službách, nebo jestli Hrad dosadil další šedé myšky na české úřady.  Se sílícím rasismem by mohl utichnout řev a mediální šum kolem Bátory.

Zároveň rasismus může Václavu Klausovi pomoci k vytvoření nové ultrapravicové politické partaje. Klaus začne hlásat líbezná jednoduchá hesla a slovíčka ukazující na ty špatné cikány. Národ se nezačne divit. Prohnědlý Klaus obhájí své neonacionální myšlenky se stejnou bravurou jako tenkrát obhájil své ekologické traktáty. Možná Klaus sáhne po zkrachovalcích ze strany Bobošíkové. Kdo ví? Všechno je možné. Je také možné, že se přidá do prohnědlé ODS a tam bude prosazovat hnědou cestu.

Ať je tomu tak či onak, rasismus může vyhovovat také Hradu.

Těmto všem může vyhovovat rasismus. Média plní svou roli a vytvářejí zcela nepokrytě proticikánskou kampaň mající jeden jediný cíl: zdestabilizovat občany, postavit proti sobě minority a majority a zakrýt politické omyly a chyby.

Všichni výše jmenovaní tím vším něco získají. Národ a my občané ztratíme ty největší hodnoty. Lidskost, solidaritu a kulturní vyspělost posíláme do věčných lovišť. Rasismus v podání médií zabijí Čechy a tento stát. Ve jménu politických chyb se zaprodáváme lacinným nacionálním projevům. Tato hra se nám nemusí vyplatit. Nechtějme nacionální stát, všichni jsme na jedné lodi, i když média poslední dobou říkají úplně něco jiného.