Je snad Okamura podle jeho článku opravdu tím blbcem?

Tomio Okamura se svým článkem v Parlamentních listech doznal. Sám popisuje, že pouze blbec nebo politik si stojí za svými omyly. Vzhledem k tomu, že Okamura není politik, označuje snad Okamura sám sebe za blbce?

Veleznámý bloger a podnikatel již několikrát ukázal jakým je jednoduchým populistou. Napíše článek, ve kterém schvaluje plány nácků, vesele o tomto plánu hovoří ve sdělovacích prostředcích a potom žaluje Báru Tachecí za překroucení jeho slov? Pan Okamura velmi často sahá  laciným parafrázím možná tak jednoduchým, aby jeho obsahu rozuměli jeho rasisticky naladění, jinak jednodušší čtenáři.

Dav si to vyžaduje, a tak Okamura spolupracuje s Gazdíkem z vládní TOPky na návrhu nového cizineckého zákona. V tomto návrhu pan Okamura pošlape práva stejných lidí, jakými je on sám. Ostatní cizinci přicházející v těžké situaci na území České republiky nejsou podle plánu Okamury vítanými. Lehké rasistické niance během Okamurových politických seancí po celé České republice hovoří o jeho šikovnosti. Diváci se během pár minut dozvědí, jak byl Okamura během svého dětství perzekuovaný, aby později národu sdělil, jak těžce a složitě jedl přirození kdesi v zahraničí.

Pan Tomio Okamura kritizuje vládu, i když s vládními politiky tak trochu peče a připravuje rasisticky laděné zákony. Možná se pan Okamura vzhlédnul v kanadských konzervativcích, kteří taktéž připravují zákony odporující normám OSN. Zcela správně napůl bavič, napůl bloger, na jednu stranu hovoří o naštvanosti obyvatel české kotliny, na druhou stranu Okamura mlčí o zodpovědnosti za své činy. Tak mě napadá, kdy tento rádoby šoumen vyvodí zodpovědnost za své chyby a prohřešky? Najednou se okamžitě zapomene na vřelá setkání a spolupráci s těmi, které nyní pan Okamura kritizuje.

Ano, každý občas dělá chyby, ale pouze hlupák hájí nácky a jejich koncepty. Pouze hlupák , v okamurovském slovníku blbec, souhlasí s hnědou ideologií jenom proto, že se to líbí nějakým rádoby čtenářům jeho blogu. Jo, to se krásně bloguje. Jeden den se napíše článek o proradných Romech a ubližované většině. Rasisté hostující na serveru iDnes budou projednou opět v oblacích a podobně smýšlejícího člověka jistě rádi podpoří.

Jak píše Okamura: “Čestný a moudrý člověk ze své chyby vyvodí odpovědnost”. Docela by mě zajímalo, jakou odpovědnost vyvodil pan Okamura za své názorové selhání? Kníže Schwarzenberg, ten věčný hajánek české politiky, souhlasil s jeho plkáním, vlastně jenom ironicky podle tiskového prohlášení TOPky komentoval ministr zahraničí slova jednoho blogera a možná budoucího prezidenta republiky.Takže v tomto případě nejde o nějaké selhání, to určitě ne. Při dalším setkání s jeho příznivci pan pisatel knih Jak vládnout,….. zcela jistě poukáže na předepraný rádoby žert s propiskou a nenechavými cikány.

Tomio Okamura se ve svých vystoupeních, ve svých článcích plete neustále. Bude se také tento čestný člověk neustále omlouvat za svá pochybení? Jak mám v tomto kontextu věřit jeho článku? Pokud se budu setkávat s vládními politiky, pokud s nimi budu zadobře, nemohu ve stejný okamžik na stejné politiky nadávat. Tomuto se říká alibismus a vyčůranost. Jednou se chovat podle přání čtenářů, jindy zase podle diváků na zábavné show, jindy se chovat podle přání té zkorumpované vlády.

Takto má vypadat politik nového směru? Žádné názory, pouze slova poplatná jeho cílové skupině? Takový budoucí politik je velmi nebezpečný. Když už někdo píše články, když už někdo veřejně vystupuje, má tak činit podle svého vědomí a svědomí nehledě na to, co se jak komu líbí. Pokud je názor správný, vždy si najde svého diváka. Ano, lidé by si skutečně měli pamatovat co dnes politici a lidé veřejně vystupující, dělají.

Lidé by si během Okamurovy možné prezidentské kandidatury měli pamatovat, jak tento člověk hájil nácky a jejich nacistické plány. Lidé by si měli skutečně pamatovat, jaké tento bloger a vlivný podnikatel navrhoval s členy provládních stran zákony. Lidé by měli také během prezidentské volby pamatovat vystupování Okamury během jeho show. Věčné dehonestující narážky na Romy, rádoby otřepané vtipy na jednu komunitu v Čechách.

Je snad Okamura podle jeho článku opravdu tím blbcem, nebo někdy v minulosti vyvodil ze svých chyb důsledky a já jsem si ničeho nevšiml? Také jsem si nevšiml, že by Tomio Okamura vyvodil nějaké důsledky za obhajobu náckovského Bátory, případně že by Okamura vyvodil nějaké důsledky z obhajoby sprostého vraha Vlastinila Pechance.

Koho tedy Okamura kritizuje a jak se sám chová?