Jaký terorismus je legální?

Chiméra terorismu zachvátila po 11. září celý svět. Toto slovo pojmenovalo to, co se zde na planetě Zemi dělo dávno před tím. Terorismus byl a bude. Ale útoky ve Spojených státech odstartovaly něco, co nemá obdoby. Ženevská konvence o lidských právech je rázem jen cárem nesmyslných a zbytečných žvástů, nyní se nemusí legálně dodržovat. Dřív se toto dělo v tichosti a nyní se ve velkém pokračuje zčásti na očích veřejnosti.

Pro ochranu civilního obyvatelstva se musí přeci překračovat linie lidskosti a krutosti. Svět uchvátila vleklá a zdlouhavá horečka, která způsobuje slepotu a nenávist jedněch vůči druhým. Světové mocnosti bojující proti terorismu se sami sklonily na úroveň oněch teroristických barbarů a chovají se stejně tak. Co tedy terorismus je a co není?

Je terorismus, když americká stíhačka rozstřílí obytné čtvrti za účelem zničit atentátníka a je terorismus, když fanatický útočník vyhodí bombou letadlo na kusy? Proč jedno je terorismem a druhé není? U obou zahyne mnoho nevinných lidí, kteří s tím nemají nic společného. Není to náhodou tak, že vládní terorismus je akceptovatelným typem vraždění a nevládní terorismus není zastřešený vládou a světovými mocnostmi?

Pomyslné karty terorismu stejně rozhoupaly tajné služby a pád tzv. železné opony mezi západem a východem. Tehdy byli dnes hledaní teroristé prodlouženými nástroji k boji mezi americkým a ruským blokem. Agenti CIA a KGB se předháněli v tom jakého arabského rebela dostat na svou stranu. Tehdy i Bin Ládin měl svou cenu a byl cvičen a školen na americkém území aby se o několik desítek let později stal psancem a štvanou zvěří číslo jedna.

Terorismus tedy nahradil světové pnutí a nadále umožňuje zcela beztrestně provádět světovládnou politiku. Za pláštěm protiteroristické opony se skryje válka za hospodářský vliv a ekonomiku. Tam se vejde hodně a hodně věcí, které by se obyvatelstvu těžce vysvětlovaly. Takto se ve zprávách jednoduše řekne, že americké jednotky společně s anglickými spojenci bombardovaly pákistánské příhraničí při boji proti terorismu. Už se ale neřekne, že při tomto opatření zemřelo 100 nevinných lidí. Toto přeci není terorismus a když se kácí les tak létají třísky. Kdyby však to samé udělali ti teroristé, už by to byl terorismus velkých rozměrů, ale takto je vše v naprostém pořádku.

Proto se musejí tzv. civilizovaným světem unášet vlastní obyvatelé do předem vystavěných koncentračních táborů. Proto je zřejmě vykonáváno agenty CIA a FBI mnoho domovních prohlídek u sympatizantů Palestiny a odpůrců nesmyslných válek. Terorismus umožnil zavedení despotismu a kdo například není v Americe národním patriotem je automaticky označený za nebezpečného a nechtěného.

Toto nové náboženství terorismu odstranilo ty poslední hodnoty demokratického světa. Svoboda a právo jedince je nadřazeno nad mocí a vládou státu. Jediný ten má pravdu. Toto se neděje nejen v USA, ale také po celém světě. V roce 2006 byly odhaleny tajné dokumenty britské tajné služby MI5, ve kterých stojí, že tato služba vede dokumentaci o aktivitách 272 000 svých vlastních obyvatel. Vlastní stát špehuje členy svého národa zda nedělá teroristickou činnost? Nevím jak vám, ale mně připadá toto vše jako když had požírá sám sebe z druhé strany. Z tohoto tak šíleného čísla bylo na 160 lidí přímo vystaveno vyslýchání a vyšetřování.Pro kritiky, zde je ta zpráva.

Jó svět se stává paranoidním a státy s ním. Mučíme ve jménu moci silnějšího, kritizujeme praktiky esesáckých jednotek a přesto se jich jako lidstvo dopouštíme při výsleších podezřelých osob z terorismu. Pane Clintone, pane Bushi vy jste těmi diktátory, kteří zahájili války na terorismus a jste to také vy, kteří jste byli největšími teroristy na světě. Pan Clinton započal hru hru tajných služeb a pan Bush vše dokonal v ďáblovu dokonalost, zavedl zákony, kterými se dehonestoval moderní svět, zahájil rozklad moderní společnosti na totalitní zřízení. Lidská práva se rázem stala nadávkou a lidský život je jen slovním pojmem.

Teroristické jednání ve světě silného aktéra není tedy považované za terorismus a následné akce civilních jednotlivců jsou terorismem velkým. Nezdá se vám to také postavené na hlavu? Teroristé stojí proti teroristům. Oba dva zabíjejí nevinné. Nebude tedy fér nazývat obojí terorismem? Vždyť zabíjení člověka je vždy jedno.

Tak trochu se obávám, že teroristická klaka vyvolaná USA a jejich spojenci není nic jiného než jen pokus o hospodářský a politický růst aktérů na úkor potlačení násilí, které tímto způsobem bude pouze a pouze růst. Jaký druh terorismu je tedy legální? Je to terorismus vedený státem?

SDÍLET