Izrael se bojí mezinárodní humanitární mise Freedom Flotila2

Izrael se bojí mezinárodní humanitární mise Freedom Flotila2. Mediální hra tohoto státu je trapná. Na jednu stranu hovoří izraelská propaganda o tom, že flotila je plná demagogických lidí nesnášející Židy a stát Izrael speciálně. Jenže toto všechno není pravda.

Izrael nechce a nepřeje si, aby svět vnímal nezákonnou okupaci palestinských území. Nechce, aby svět začal přemýšlet nad tím, co se skutečně v Gaze a v celé Palestině děje. Lidská práva jsou v Izraeli porušována jako na běžícím pásu. Izrael celkem rychle pochopil, že akce Freedom Flotila2 je daleko víc, než jen pokus o prolomení zásobovacího embarga Gazy. Arabský svět zasáhlo takzvané arabské jaro. Okupační vojska opásaná Davidovým křížem se bojí, že by podobné jaro mohlo zasáhnout také okupovaná území.

Svět, respektive Evropané, Američané, Australané a další národnosti nesmějí vědět a znát skutečnosti, trýznění a nelidská zacházení s Palestinci. Ať je mediální hra izraelských tajných služeb jakákoli, pravda je, že členy lodí na Freedom Flotila2  nejsou extrémisté. Jsou to vysokoškolští studenti, intelektuálové, kterým není jedno, že někde na Blízkém východě jsou porušována lidská práva a někdo je zabíjen ve jménu vyšších politických cílů. Posádku humanitární flotily tvoří například židovská spisovatelka Alice Walker(86 let), která je držitelkou Pulitzerovy ceny a její rodiče zahynuly při holocaustu. Mezi členy kanadské flotily jsou členové židovské nadace Židovského hlasu Dylan Penner, členové nadace Židé proti okupaci Vevina Borzsult a aktivistka Mary Thompson Howes.

Jeden národ je uměle vydáván za teroristický a Izrael je vydáván za obětního beránka, kterým ve skutečnosti není ani přinejmenším. V minulosti se izraelská armáda chovala neurvale. Střílela na lodi, zavraždila několik členů mezinárodní posádky. Tenkrát byl tento postup mezinárodně odsouzen. Byla vydána další rezoluce OSN, která opět nebyla dodržována. K desítkám zapomenutých rezolucí přibyla další. Lidská práva jsou pošlapávána stále více.

Mnoho států světa odsoudilo deportace zahraničních turistů z Izraele. Chování, jaká jsou popisována deportovanými osobami jsou neodpustitelná. Takto se nechová svobodný a demokratický stát. Izrael zahájil psychologicko – mediální válku. Politikové, velvyslanci v Řecku, pomoc od amerických sousedů, obstrukce, sabotáže neznámých potápěčů a neznámých vrtulníků. To všechno má za úkol přesvědčit aktivisty o nesmyslnosti jejich chování.

Ti, kteří stále chtějí pokračovat v humanitární misi jsou terorizováni řeckou policií, vyslýcháni a dokonce odsouzeni z vymyšlených trestných činů. Padají podmínečné rozsudky, pokuty a zákazy vycestování. V Izraeli jako takovém dochází ke zbytečné radikalizaci názorů. V září se na půdě OSN bude rozhodovat o Palestině. Izraelské tajné služby se nejspíš budou snažit, aby Palestina nebyla přijata jako řádný člen OSN. Spojené státy americké již nyní oznamují, že nebudou hlasovat pro plné členství Palestiny v OSN.

Skupina lodí sdružených do Freedom Flotila2 však i přes veškeré pokusy narušení akce pokračují ve svém snažení. Dnes se 11.července 2011 sešel izraelský prezident Šimon Peres v Jeruzalémě s řeckým prezidentem Karolos Papouliasem. Izraelský prezident poděkoval svému řeckému protějšku za zdržení flotily směřující do Gazy. Informoval o tom izraelský deník Haaretz

Řecko tedy zcela nepokrytě pomáhá Izraeli. Dnes se potvrdily domněnky, které toto naznačovaly. Huanitární akce byla tedy narušena Izraelem, Řeckem a USA. Řecké policejní kontroly nenašly na lodích nic jiného, než plachtu s 3000 podpisy lidí nesouhlasících s okupací Palestiny, léky, potraviny, ošacení. Toto všechno je přeci závadný materiál, který se nesmí dostat do rukou lidem pásma Gaza. Co kdyby z tohoto všeho tamější šikulové sestavili stejné kulomety jaké mají izraelští vojáci? Ne, tady nebyl nebezpečný náklad. Tady byl nebezpečný ideový a politický rozměr.

Jednotlivé lodě byly jedna za druhou řeckými úřady zastavovány. Kapitán lodi byl zatčen a na protest devět členů posádky drží protestní hladovku. Letecká společnost Lufthansa odmítá odbavovat a přepravovat do Izraele ty cestující, kteří projevují sympatie k Palestině a humanitární akci Freedom Flotila2.

Je trapné, až zarážející kolik lidí hájí izraelský postup. I pod mým článkem s palestinským tématem se objevují hrozné komentáře lidí připomínající proizraelskou agitaci. Člověk ihned dostane pocit, že horda komentátorů je možná najmuta Mosadem, aby zde popírala jakýkoli soupis faktů. Každý, kdo se zajímá o dodržování lidských práv, zastane se Palestinců, je ihned nazýván odpůrcem Židů a vyznavačem všeho možného.

Jenže ochrana práv Palestinců není postavena proti dalším právům. Stačí se podívat na jednotlivé rezoluce OSN, stačí si přečíst co nařizuje svět Izraeli a stačí si všimnout jak tento stát reagoval. Stačí číst informace na internetu, stačí vnímat slova zúčastněných osob.  Izrael není žádná nárazníková země mezi arabským a křesťanským světem. Je to uměle vytvořený stát podporovaný pomocí moci a vlivu Spojených států amerických.  Izrael jako stát respektuji, ale nesouhlasím s okupací Palestiny, Golanských výšin a s porušováním lidských práv. Obyvatelé pásma Gazy mají právo na humanitární pomoc, mají právo na důstojný život bez násilí.

Jednou ta vlna násilí musí skončit. Izrael páchá na Palestině zločiny proti lidskosti, Izrael páchá válečné zločiny. Toto není jen můj názor. Toto si myslí také Organizace spojených národů, která několikrát vydala několik rezolucí obviňující Izrael z těchto trestných chování. Fandím misi Freedom Flotila2. Protože Palestina, speciálně pásmo Gaza potřebuje humanitární pomoc, potřebuje mezinárodní zájem a pomoc někoho, kdo zastaví izraelské násilí páchané na civilním obyvatelstvu.

SDÍLET