Izrael aplikuje systematický terorismus

Izrael uplatňuje na svém území systematický terorismus, který má za úkol udělat z obyvatel Palestiny nebohé stádo zvířat zmítané ve vlně násilí, krve a smrti, která je v této části světa všudepřítomná. Jeden stát, velký spojenec Spojených států amerických, tak může bez problémů uplatňovat zásady bezprávního státu. Nezávislé zdroje, nezávislí novináři, informace mezinárodních organizací. To všechno naznačuje a přímo i sděluje lidem tu strašnou skutečnost. Za podpory světových velmocí se nad válečnými zločiny Státu Izrael zavírají oči.

Výměnou za nesledování masakru jednoho národa dostávají spojenci možnost působit na Blízkém východě. Vytvářejí svou výzvědnou činnost směřující proti zájmům Ruska a Číny. Tyto dvě velmoci se snaží dostat na svou stranu arabské státy a zejména Spojené státy americké svou tolerancí násilí a zla upevňují své postavení v tomto regionu. USA potřebují Izrael kvůli nebezpečí přicházejíího z Íránu. Proto dnes například v Izraeli se nacházejí některé prvky protiraketové obrany Spojených států. Je celkem zajímavé, že se o tomto vůbec v médiích nikterak nehovoří.

Mocenské zájmy, jakási hra na silnější a důležitější přehlíží tisíce mrtvých, desetitisíce zraněných.Palestina je jediným státem na světě, ve kterém přibývají doslova raketovým tempem zdravotně postižení. Tito zdravotně postižení nemají možnost na žádnou podporu a nacházejí se často ve velmi nuzných podmínkách. Jsou oběťmi zakázaných zbraní, tankových i leteckých útoků, útoků způsobených vojáky izraelské armády. Spojené státy americké přislíbily Izraeli dalších 30 miliard amerických dolarů. Tyto peníze jsou především určené do zbrojení. Izrael se tak stává vedle Saudské Arábie  jedním z nejvíce podporovaných států americké administrativy. I oblíbený Obama zná zlaté dno izraelské přívětivosti, a tak i on mlčí a podporuje systematický terorismus pocházeící z rukou samotné izraelské vlády.

Občanům Státu Izrael se nelíbí násilí. Dokonce vznikají občanská sdružení. Lidé se na sociálních sítích sdružují aby veřejně projevili nesouhlas s teroristickým chováním své vlády. Vycházejí do ulic a demonstrují. Izraelci sami si uvědomují nacionální, rasistický postoj svých ministrů, premiéra a armády. Z tohoto důvodu také Izrael vytvořil sadu zákonů zakazující jakoukoli kritiku vlády. Lidé se podle nových ustanovení nesmějí na ulicích shromažďovat za podporu Palestinců na Západním břehu. Jakákoli taková podpora je trestním činem s pevně stanoveným trestem.Stále víze Izraelců říká: “stydím se za to, že jsem Izraelec”. Vlna podporovatelů Palstinců se zvyšuje i v samotném Izraeli.

Je zajímavé, až zarážející, že kdekoli v zahraničí, tak i v samotném státě Davidovy hvězdy je jakákoli kritika izraelské politiky vydávána za antisemitismus. Najednou izraelští politici a jejich zástupci využívají historického traumatu Druhé světové války, aby odvrátili pohled na válečné zločiny páchané na lidech. Vojáci vystupující proti Palestincům, vojáci zabíjející nevinné, jsou ideologicky nazýváni hrdiny. Opravdu je obrovské hrdinství, když voják zastřelí dítě, zabije matku, nebo jen tak pro zábavu zláme Paestinci všechny kosti v jeho těle.

O tomto chování izraelských vojáků existuje několik nestranných důkazů. Jeden z nich je například ve videu uvedeném na konci tohoto článku. Palestinci byli vyhnáni ze své země a nyní jsou pod okupační nezákonnou a mezinárodnímu právu odporující okupaci. Tuto okupaci odsoudila většina zemí světa. Ale jak jsem psal již v úvodu, Izrael má velké štěstí, že má mocného přítele, Spojené státy americké. Takže si de facto může Izrael dělat co se mu zlíbí a co neodporuje zájmům USA.

V palestinském konfliktu je zneužívané slovo terorismusVojáci útočící na domy civilistů, nedodržující Ženevské konvence, nedodržující mezinárodní lidská práva, ti nejsou označováni za teroristy, ale Palestinci střílející rakety na izraelská města, ti sou teroristy okamžitě. Ne, toto není schvalování terorismu. Obojí terorismus je špatný, ale rozhodně daleko většími teroristy je izraelská armáda a izraelská vláda. Oni mají techniku. Oni okupují. Je pravdou, že někteří Palestinci podnikají sebevražedné útoky. Ale zkuste si žít  v místě, kde nevíte, jestli se ráno vzbudíte, kde nevíte, co se stane s vámi a s vaší rodinou. Přijede izraelská armáda a zničí vám dům, zabie členy roiny. Poté se může velmi jednoduše zrodit vražedný palestinský radikál. Zlo totiž plodí opět jenom zlo.

Izraelská armáda neustále uvádí, že útoky izraelských vojáků mají zastavit palestinský terorismus. Přitom však dochází také k útokům na civilní objekty. Jsou tak porušované ženevské konvence. Dochází k bombardování nemocnic, škol, úřadů, domů civilistů, divadel, rozhlasových stanic….. Dokonce dochází k bombardování i školy pod správou OSN. Instituce sloužící dětem pod správou Spojených národů neznamená pro izraelskou moc a její vojáky vůbec nic. Děti a dětské životy tak neznamenají vůbec nic. Izraelská armáda se dopouští systematického pustošení palestinské samosprávy a to cíleně a úmyslně.

V roce 2002 v dávné historii izraelská armáda zaútočila na palestinské ministerstvo kultury. Vojáci Davidova kříže do budovy vnikli, tam se najedli a potom výkaly pomazali tiskárny a kopírky v této budově. Záběry naleznete v dokumentu když si najedete na čas na 4:40. Toto vypovídá o úrovni izraelské spravedlnosti.

Izrael má jediný cíl: zničit Palestince jako národÚtoky mají za cíl zničit kulturní identitu. Jádrem celého sporu jsou území Palestiny, cenná voda, která je Palestincům kradena. Obranná zeď, která má rozdělit Palestince od ostatních obyvatel, je stavěna tak, aby většina vody a polí připadala právě na území, na kterém nebudou Palestinci. Ti poté musejí potupně žádat izraelskou samosprávu o vstup na svůj majetek, který jim byl Státem Izrael zkonfiskován. Opět je toto nezákonné jednání odporující mezinárodním pravidlům a předpisům. Palestinci se tak ocitají bez vody. Na začátku 20. století tvořili většinu obyvatel Palestiny palestinští Arabové. V roce 1948 najednou po holocaustu vznikl Izrael. Palestinci najednou díky mezinárodním hrátkám a touze cosi kompenzovat tak přišli o 78 % svého území. V současnosti se izraelská státní správa snaží získat těch zbylých 22 % území.

Těch 22 % totiž obsahuje cenné zdroje vody a úrodné půdy, bez které Izrael bude ve velmi nevýhodném postavení. Musel by totiž vyjednávat s Palestinci a to je pro stát založený na rasismu naprosto nemožné. Celých 35 let tak Izrael ovládá i území náležející Palestincům. V roce 1987 Palestinci povstali v tzv, Intifádě. Byl to boj za svobodu Palestiny. Palestinci bojovali kameny proti tankům a letadlům. Tato intifáda byla surově potlačena. Vojáci mučili zadržené, lámali jim kosti v těle. Lidé nesmějí ze svých domů vycházet, mají zákaz. Jsou v domácím vězení, a tak podobná povstání Palestinců jsou čím dál častější. Izrael aplikuje apartheid. Lidé jsou nuceni chodit spletitou sítí zátarasů, vojenských stanovišť, vojáci na ně míří zbraněmi. Hlavním úkolem je Palestince ponížit a ukázat, že jeho život nemá žádnou cenu.

Izraeští vojáci kontrolují palestinské ženy, osahávají je před jejich manželi, když Palestinec jede do nemocnice, musí přs řadu kontrolních stanovišť. Často tak zbytečně umírají lidé. Pokud jde o vážné zdravotní potíže a Palestinec spěchá, je třeba nelítostně izraelským vojákem zastřelený nebo postřelený. Palestinci chtějí žít normální život. Ale při izraelských akcích platí zákaz vycházení a vše se najednou zastaví v jednu obavukoho si armáda vybere nyní. Izraelci tvrdí, že je to pro jejich bezpečnost nutné, ale o bezpečnost Palestinců se nikdo nezajímá. V ten okamžik nemohou jezdit sanitky k palestinským raněným, děti nemohou do školy.

Palestinci tak žijí v přesvědčení, že jsou něco mnohem míň. Takto byla postavena tolik světem kritizovaná vláda v Jižní Africe. Tam se nacházel apartheid, který v mnohem větším měřítku panuje i v Izraeli a PalestiněOsud Palestinců není v jejich rukou, ale v rukou okupantů, Izraelců a jejich armádě. Palestinec na všechno musí mít povolení, dokonce i na to, jestli se může oženit, vdát.Na to všechno potřebuje Palestinec od Izraelců povolení, za které musí platit. Je tu zahájený tedy obchod se svobodou. Někteří vojáci izraelské armády odmítli tomuto sloužit. Realita okupace se odehrává na kontrolních stanovištích. Vojáci mohou kdyli odebrat Palestinci průkazku totožnosti. Poté daný Palestinec není nic, ani ten , kdo má to minimum práv. Palestince bez identifikace může jakýkoli voják zatknout. Opět se vše děje v rozporu s mezinárodním právem.

Světové mocnosti poukazují na sebevražedné útoky palestinských útočníků. Ano toto je krásná omluvenka za ponížení a zdevastování jednoho národa, co říkáte? Boj bezmocných je nazýván terorismem, kdežto lividace tanky, kulomety a stihačkami je hrdinskou ochranou západních hodnot. První sebevražedná palestinská útočnice se odpálila v roce 2002. Jmenovala se Wafa Idris. Byl dcerou vyhnaných uprchlíků z okolí Tel Avivu. V době odpálení jí bylo 28 let a pracovala jako záchranářka dobrovolnice. Byla svědkyní mnoha vražd provedených vojáky izraelské armády. Viděla utrpení, sama byla několikrát zraněna gumovými projektily vystřelovanými z izraelských zbraní. Toto všechno není omluva, ale dá se pochopit touha pomstít se za celou tu hrůzu co viděla.

Jsou to většinou právě roztříštěné vnitřnosti na zemi, mrtvé děti, starci, invalidé a neštěstí ve své rodině, které přivedou Palestince k násilí na izraelském obyvatelstvu. Sebevražedné útoky jsou ostatním světem chápány jako činy šílenců, ale není tomu tak. Sami izraelci jsou tvůrci svých atentátníků, protože si je vyrábějí. Izrael by se měl zamyslet proč takoví atentátníci vznikají a proč se to děje. Ono kdyby se ukázalo proč se tak děje, tak by najednou vyšla najevo šílenost izraelské politiky a izraelského násilí. A to je nepřípustné. Raději budeme říkat, že atentátníci jsou v Izraeli šílenci. Žít v zoufalství, žít ze strachu, žít s vědomím, že tatínka, bratra, sestru zail nějaký voják jen tak, žít v prostředí kde je na ulicích dennodenně vidět krev. To všechno vyvolává extrémismus.

Izrael nazývá terorismus obranou. Stejná obrana uctívá kolektivní vinu a neprávo na život. Izrael ničí a bourá domy palestinských obyvatel a ještě si za to od nich nechá platit. Palestinci žijí v obavách, že izraelská okupace nikdy neskončí. USA okupaci přehlíží, a tak je tu reaálná šance, že neštěstí Palestinců bude pokračovat. Na Západním břehu dochází ke stavbám osad. Z dálky vypadají jako středověké hrady. V nich žijí izraelští okupanti. Ovládají přes 42 % okupovaného Západního břehu. Obyvatelé těchto osad jsou armádou vyzbrojováni a chovají se k Palestincům velmi nechutně.Izraelské osady na Západním břehu odporují mezinárodnímu právu a samotná OSN je odsoudila.

Podél cest do židovských osad je elektrický plot. Silnice vedoucí k osadám jsou postaveny jenom pro izraelské osadníky a armá. Nikdo jiný po nich nesmí jezdit. Zkrátka je tu zavedený apartheid.Takto je to v Izraeli zařízené všude. Existují služby a silnice jen pro Židy. Strategickým cílem osad je kontrola vodních zdrojů a  kontrola palestinských polí a výnosné půdy. Palestinci mají nedostatek vody a v měsících letních veder souží žízní, zatímco obyvatelé osad jí mají nadbytek.

Ze zpráv se dozvídáme, že Palestinci jsou pouze teroristy, přitom Izrael založil svou existenci a činnost na terorismu a bezpráví. Na terorismu se podíleli lenové izraelské vlády. Několik premiérů izraelské vlády byli také teroristy. Podíleli se na vyvražďování Palestinců, někteří dokonce dělali teroristické akce proti britské armádě a moci v Izraeli. Stejně tak představitelé palestinské samosprávy nejsou žádní andílci. Také se podíleli na zabíjení.

Izrael samotný vzešel z terorismupředsedové izraelské vlády byli sami teroristéV roce 1946provedla teroristický útok na sídlo britské samosprávy sídlící ve vojenských budovách frakce vedená Beginem, což byl později v 70.-80. letšech premiér Izraele. Tento muž vyhodil do vzduchu také hotel Krále Davida a zahynulo při útoku na 90 lidí. Další Šamir byl premiérem Izraele do roku 1992, byl vůdcem skupiny Stern Gang, která spáchala velké množství atentátů, současný premiér Netanjahu se také podílel na vraždách Palestinců a je zastáncem okupace.

Žádná země nemárávo úmyslně útočit na civilní obyvatelstvo, Izrael to přesto dělá. Bývalý premiér Izraele Ariel Šaron byl v roce 1983 shledán nepřímo zodpovědným za krveprolití spáchané libanonskou milicí ve dvou palestinskýcuprchlických táborech. Tehdy zemřelo na 800 nevinných lidí. Došlo ke chladnokrevným vraždám. Ani dnes není izraeský terorismus na tom lépe. Izraelská armáda zcela běžně o půlnoci zajede do palestinských vesnic a tam háže granáty se slzným plynem do spící oblasti. Nebo hážou granáty ostré. Je několik nahrávek, které dokládají takové chování. Izraelský odstřelovač je schopný zastřelit stařenku, takových případů je zaznamenáno také mnoho. Mnoho nevinných bylo zabito i před zraky novinářů.

Terorismus se děje jak na izraelské, tak na palestinské straně. Ale terorismus izraelský je mnohem více nebezpečný. Je totiž základem izraelské politiky a zneužívá nejmodernější techniky a výzbroje k utlačování civilistů. Izraelci svůj terorismus nazývají protiteroismem. Nazývejme celý problém jakkoli. Vždy jde o zabíjení nevinných. Tady slovíčkaření rozhodně nehraje roli. Podstata je stejná.V roce 1988 Organizace pro osvobození Palestiny v čele s Jásirem Arafatem uznala právo Izraele na existenci i na jeho územní rozlohu 78 % území Palestiny. Očekávalo se, že mírové řešení je nadosah. V Oslu  v 90. letech byla sepsána dohoda o  vzniku ministátu Palestina. Palestina nakonec dostala pouze statut kolonie. Byla to autonomie vězně v zajateckém táboře. Bylo dokázáno z odkrytých dokumentů WikiLeaks, že palestinská strana několikrát nabízela komromis, se kterým Izrael nesouhlasil.

Palestinské děti trpí díky bombardování a všudypřítomné smrti  symptomy úzkosti, nočním pomočováním, poruchami spánku, nočními můrami. V kresbách dětí je vidět obrovské duševní trauma. Děti malují tanky, krev a utrpení. Všude jinde děti malují podle své představivosti. I zde je vidět hrůza, která všechno ovlivňuje. Děti pociťují oprávněnou nenávist, opět se tu vytváří další otenciální extrémisté. Násilí tak nepřímo rodí další násilí.

Izrael má v plánu ovládnout celou Palestinu. Palestinci nejsou proti Židům, Palestinci jsou proti izraelské vládě, proti izraelské armádě a proti izraelské politice apartheidu a rasismu. Izrael aplikuje  systematický terorismus za účelem eknomických a hospodářských cílů následovaných státním rasismem.

SDÍLET